„Pačių priedangos patalpų nebus galima nei pardavinėti, nei užrakinti. Ji turės būti prieinama to namo gyventojams, nes priedangos turi būti sukurtos 60 proc. to pastato lankytojų arba gyventojų, tai turi būti bent po pusantro metro gyventojui ar lankytojui“, – „Žinių radijuje“ ketvirtadienį kalbėjo S. Gentvilas.
Pasak ministro, priėmus Statybos techninį reglamentą (STE) sukonkretintos techninės sąlygos priedangų įrengimui, todėl dabar statytojai geriau žino, kaip jas reikės įrengti ir ruošiasi į tai investuoti.
Pagal naujus reikalavimus, priedanga privalės būti po žeme, be langų, su papildomais dviem įėjimais, minimalus gyventojui skiriamas plotas turės būti 1,5 metro, slėptuvėje turės būti užtikrintas elektros tiekimas.
„Priedangos buvo jau projektuojamos ir pernai (...) Bet dabar yra sukonkretintas tiesiog, išsidiskutavus su savivaldybėmis, pasižiūrėjus tarptautinę praktiką su Vidaus reikalų ministerija, su kariuomene, su civilinės saugos ekspertais apsibrėžus, kad nebūtų per brangu, kad būtų pozityvu ir pakankama pasislėpti tas 3–5 valandas nuo stichinės nelaimės, karinės agresijos“, – teigė S. Gentvilas.
ELTA primena, kad 2024 metų vasario 28 dieną įsigaliojusiu Statybos techninį reglamentu (STE) nustatyti reikalavimai priedangų įrengimui naujos statybos statiniuose, jau pastatytiems pastatams teikiamos rekomendacijos.
Vidaus reikalų ministerijos (VRM) teigimu, siekiant stiprinti visuomenės pasirengimą galimoms grėsmėms, šalyje įkurtas per 3,3 tūkst. priedangų tinklas, kuriame tilptų 912 tūkst. (apie 31 proc.) gyventojų.
Taip pat, 12 savivaldybių jau pasiekė ir Vyriausybės iškeltą tikslą, numatantį, kiek gyventojų pavojaus atveju galėtų rasti saugų prieglobstį (60 proc. miestų savivaldybėse ir 40 proc. rajonų savivaldybėse).
Pagal Krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymą, valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos, ūkio subjektai, kitos įstaigos savivaldybei privalo teikti informaciją apie statinius ir patalpas, kurie gali būti parenkami priedangoms įrengti, ir sudaryti galimybes neatlygintinai jomis naudotis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!