Tačiau kiekvienas iš penkliolikos punktų yra labai reikšmingas. Kiekvienas iš jų suteikia tokias galimybes, kokių nori politikos planuotojų kartos, bet jų beveik niekada negauna. Tai vieną kartą gyvenime pasitaikanti konjunktūra, kurios negalima švaistyti. Ukrainiečiai suteikė mums šansą apsukti šį šimtmetį, šansą į laisvę ir saugumą, kurio nebūtume galėję pasiekti savo pastangomis, kad ir kas bebūtume. Viskas, ką turime padaryti, tai padėti jiems laimėti.
Kodėl pasauliui reikia ukrainiečių pergalės?
1. Sustabdyti žiaurumą. Rusijos okupacija yra genocidinė. Visur, kur ukrainiečiai atgauna teritoriją, jie gelbsti gyvybes ir atkuria principą, kad žmonės turi teisę nebūti kankinami, deportuojami ir žudomi.
2. Išsaugoti tarptautinę teisinę tvarką. Jos pagrindas yra tas, kad viena šalis negali įsiveržti į kitą ir aneksuoti jos teritoriją, kaip to siekia Rusija. Rusijos karas akivaizdžiai yra neteisėtas, tačiau teisinė tvarka pati neapsigina.
3. Baigti imperijos erą. Tai gali būti paskutinis karas, vykstantis vadovaujantis kolonijine logika, kad kitos valstybės, kultūros ir žmonių nėra, jie "nesiskaito". Tačiau šis lūžis galimas tik tada, kai Rusija pralaimės.
4. Ginti Europos Sąjungos taikos projektą. Rusijos karas nukreiptas ne tik prieš Ukrainą, bet ir prieš platesnę idėją, kad Europos valstybės gali taikiai bendradarbiauti. Jei imperija vyrauja, integracija žlunga.
5. Suteikti teisinei valstybei galimybę Rusijoje. Kol Rusija kariauja imperiniuose karuose, ji yra įstrigusi represinėje vidaus politikoje. Ateinančios rusų kartos galėtų gyventi geriau ir laisviau, bet tik tuo atveju, jei Rusija pralaimės šį karą.
6. Silpninti tironų prestižą. Šiame amžiuje tendencija krypsta į autoritarizmą, o putinizmas yra to pavyzdys. Putino pralaimėjimas demokratijai pakeistų šią tendenciją. Fašizmas yra susijęs su jėga ir gali būti diskredituotas pralaimėjimo.
7. Priminti mums, kad demokratija yra geresnė sistema. Ukrainiečiai nori lyderius rinkti patys. Saugodami savo demokratiją, jie primena mums, kad visi turime veikti, kad apsaugotume savo demokratijas.
8. Panaikinti didelio karo Europoje grėsmę. Dešimtmečius regioninio karo scenarijus buvo konfrontacija su SSRS, o paskui Rusija. Ukrainos pergalė panaikina šį scenarijų, paversdama kitą Rusijos puolimą neįtikimą.
9. Panaikinti didelio karo Azijoje grėsmę. Pastaraisiais metais Kinijos invazija į Taivaną buvo pagrindinis pasaulinio karo scenarijus. Ukrainos pergalė moko Pekiną, kad tokia puolimo operacija kainuoja brangiai ir gali žlugti.
10. Užkirsti kelią branduolinių ginklų plitimui. Ukraina atsisakė branduolinių ginklų. Tada įsiveržė Rusija, branduolinė valstybė. Jei Ukraina pralaimės, šalys, galinčios pasigaminti branduolinį ginklą, pajus, kad tai turi daryti, kad apsisaugotų.
11. Sumažinti branduolinio karo riziką. Ukrainos pergalė sumažina dviejų pagrindinių karo scenarijų, susijusių su branduolinėmis valstybėmis, tikimybę ir apskritai kovoja su branduolinio ginklo platinimu. Niekas nesumažins branduolinio karo rizikos labiau nei Ukrainos pergalė.
12. Užkirsti kelią būsimiems išteklių karams. Rusijos „Wagnerio“ samdiniai ne tik nuosekliai vykdo karo nusikaltimus, bet ir smurtauja, kur tik gali, vagia ir būna ten, kur gali pasipelnyti. Štai kodėl ji kovoja Bakhmute.
13. Garantuoti maisto atsargas ir užkirsti kelią badui ateityje. Ukraina maitina didžiąją pasaulio dalį. Rusija grasina panaudoti maistą kaip ginklą. Kaip pasakė vienas rusų propagandistas, „badas yra vienintelė mūsų viltis“.
14. Paspartinti perėjimą nuo iškastinio kuro. Putinas parodo tokios oligarchijos keliamą grėsmę ateičiai. Jo ginklų panaudojimas energijos tiekimui paspartino posūkį į atsinaujinančius energijos šaltinius. Tai tęsis, jei Rusija pralaimės.
15. Patvirtinti laisvės vertę. Ukrainiečiai primena, kad laisvė iš tikrųjų yra skirta kažkam, teisė būti tokiais žmonėmis, kokiais jie nori būti.