Į darbą važiavęs vilnietis Paulius pasakoja, kad, dėl uždarytos gatvės, šalia esančioje Naugarduko gatvėje susidarė gana rimta automobilių spūstis. Tad norint pravažiuoti, teko kurį laiką pastovėti ir palaukti.
„Aišku, įprasta, kad važiuojant į darbą ryte tenka pastovėti kamščiuose, tačiau šįryt šiek tiek nustebau iki kaip toli jie tęsėsi. Tik sankryžoje, pamatęs šone stovinčius gaisrininkų automobilius, atsiminiau, kad dėl kilusio gaisro Panerių gatvė uždaryta“, – dalinasi vyras.
Apie 10 valandą ryto pro šalį automobiliu keliavęs Darius teigia, kad gaisro sukelto kvapo jau nebejautė, tiesa, vilnietis sako iš pradžių manęs, kad įvyko eismo įvykis.
„Tik vėliau pamačiau, kad uždėta „stop“ juosta ir gatvė uždaryta, o ją saugo policija. Kiek toliau dirbo ir ugniagesiai“, – sako Darius.
Sutriko ir kelių, Panerių gatvėje esančių, įmonių veikla. Štai automobilių dalis pardavinėjančios „GMP Baltic“ atstovai pasakoja, kad nors praeivių ir yra, tačiau, dėl uždarytos gatvės atkarpos, įmonės klientai negali privažiuoti prie parduotuvės, sumažėjęs klientų skaičius. Be to, patalpose vis dar jaučiamas gaisro sukeltas kvapas, visgi įmonės darbuotojai tvirtina, kad tai ne bėda.
Gretimais esančios „Vilniaus skaitmeninės spaudos“ atstovai antrina, kad, dėl uždarytos gatvės atkarpos, žmonių mažiau nei įprastai. Pati įmonė dirba
įprastu ritmu, nors darbuotojai teigia, jog jei gelbėjimo tarnybos būtų paskelbusios, jog vyrauja didelė oro tarša, darbas būtų vykęs nuotoliniu būdu.
Paklausti ar su įmonių darbuotojais buvo susisiekusios gelbėjimo tarnybos, teigta, kad to padaryta nebuvo.
Didžiausios grėsmės išvengta
Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus viršininkas Donatas Gurevičius informavo LRT radiją, kad gaisro metu nežuvo ir nebuvo sužalotas nė vienas asmuo, buvo apsaugotos ir transporto priemonės. Jis paminėjo, kad buvo didelė grėsmė užsidegti dar trims pastatams su pavojingomis medžiagomis.
Ketvirtadienį pasisakė ir Vilniaus meras Valdas Benkunskas, kuris teigė, kad oro taršos pavojaus nebėra. Tiesa, Vilniaus savivaldybė rekomenduoja, kad taršos zonoje esančios ugdymo įstaigos mokymosi procesą vykdytu nuotoliniu būdu.
Ketvirtadienį tokį mokymo būdą pritaikė 17 iš 22 savivaldybei pavaldžių bendrojo ugdymo įstaigų.
Rekomendacijos taip pat teiktos 30 darželių, į juos atėjo apie 47 proc. vaikų. Šiuo metu gaisro paveiktose teritorijose kontaktiniu būdu mokosi apie 25 proc. mokinių.
Anot, V. Benkunsko, ugdymo įstaigoms patariama ir penktadienį dirbti nuotoliu.
„Rekomendacija yra ir rytoj dirbti nuotoliniu režimu ir susitvarkyti visą higieną: atlikti valymo, skalbimo darbus, kad po Velykų atostogų būtų galima saugiau grįžti į darbus“, – sakė jis.
Kitą savaitę, padidėjusios oro taršos spindulio zonoje esančiose ugdymo įstaigose, NVSC planuoja atlikti taršos lygio patikrinimus.
Nesamonė. Nu. Bet styro. Gerklėje. Nu.
Klyne niekas nestyro?