Kaip teigė D. Kuleba, Lietuvos parama Ukrainai yra itin stipri.
„Pasisveikinau su savo draugu iš Lietuvos [Gabrieliumi Landsbergiu]. Tai pirmasis užsienio reikalų ministras, aspilankęs Ukrainoje nuo invazijos pradžios.
Lietuvos parama yra geležinė – tiek dvišaliais, tiek ES ir NATO klausimais. Stengiamės paspartinti Ukrainos įstojimą į ES. Rusija turi prisiimti atsakomybę už savo padarytus nusikaltimus“, – socialiniame tinkle rašė D. Kuleba.
Welcomed my Lithuanian friend @GLandsbergis. First FM to visit Ukraine since the beginning of invasion. Lithuania’s support is ironclad — bilaterally and within the EU & NATO. We work on speeding up Ukraine’s accession to the EU. Russia must be brought to justice for its crimes. pic.twitter.com/jo6PAIOzHE
REKLAMAREKLAMA— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) March 15, 2022
JK įvedė papildomus muitus importui iš Rusijos – nuo plieno iki degtinės
Jungtinė Karalystė antradienį įvedė papildomus 35 proc. dydžio muito tarifus daugumai Rusijos į Britaniją eksportuojamų prekių – nuo plieno iki degtinės – bei uždraudė prabangos prekių eksportą į Rusiją.
„Norime padaryti kuo didesnę žalą [Rusijos prezidento Vladimiro] Putino karo mašinai ir kartu sumažinti poveikį JK verslui“, – pareiškė Tarptautinės prekybos departamentas.
Į sąrašą rusiškų prekių, kurioms JK taikys papildomą muitą, taip pat įtrauktas plienas, mediena, grūdai, gėrimai, kailiai ir balta žuvis – jų vertė siekia 900 mln. svarų sterlingų (1,1 mlrd. eurų) per metus.
„[Prabangos prekių] eksporto draudimas įsigalios netrukus ir užtikrins, kad oligarchai bei kiti elito veikėjai, praturtėję valdant prezidentui Putinui ir remiantys jo neteisėtą invaziją, netektų galimybės jų įsigyti“, – teigiama pranešime.
Be to pažymima, kad Britanija neleis Rusijai ir jos sąjungininkei Baltarusijai naudotis didžiausio palankumo muitų tarifais pagal Pasaulio prekybos organizacijos taisykles.
„Jungtinė Karalystė bendradarbiauja su savo tarptautiniais partneriais ir remia PPO, siekdama užkirsti kelią tiems, kurie nesilaiko taisyklėmis pagrįstos tarptautinės tvarkos, naudotis jos teikiamais privalumais“, – skelbia departamentas.
„Šie tarifai grindžia JK jau vykdomą darbą, kuriuo siekiama apriboti Rusijos galimybes gauti tarptautinį finansavimą, taikyti sankcijas V. Putino bičiuliams ir daryti kuo didesnį ekonominį spaudimą jo režimui“, – sakė JK iždo kancleris Rishis Sunakas.
Nuo tada, kai Rusija beveik prieš tris savaites įsiveržė į Ukrainą, JK pritaikė sankcijas daugiau kaip pusei tūkstančio Rusijos fizinių ir juridinių asmenų, nutraukė ryšius su Rusijos bankais, uždraudė į jos teritoriją patekti Rusijos lėktuvams ir laivams, įsipareigojo iki metų pabaigos laipsniškai atsisakyti rusiškos naftos.