„Lietuva, susidūrusi su ekonomine prievarta, išmoko karčią istorinę pamoką. Nuo pirmųjų atgautos nepriklausomybės dienų Rusija siekė palaužti mūsų ryžtą ekonomine blokada ir kitomis spaudimo taktikomis, tokiomis kaip netikėtas naftotiekių remontas, aukštos dujų kainos, dirbtiniai Lietuvos eksporto ribojimai, krovinių gabenimo kliūtys.
Dėl šių priežasčių mūsų pastangos buvo sutelktos į ilgalaikes strategijas, skirtas pagerinti ekonominį atsparumą, stiprinti energetinį saugumą ir diversifikuoti eksporto rinkas“, – pranešime spaudai cituojamas G. Landsbergis.
Ministras pabrėžė, kad norint užtikrinti Indijos–Ramiojo vandenynų regiono klestėjimą reikia kurti atsparesnę ekonomiką, kuri yra mažiau pažeidžiama prievartos ir kitų iššūkių.
Pristatė veiksmų planą
G. Landsbergis taip pat pristatė Lietuvos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strategiją bei veiksmų planą, kuriuo siūlo šio regiono šalims kartu dalyvauti tarptautinių formatų iniciatyvose dėl taisyklėmis grindžiamos pasaulio tvarkos stiprinimo.
„Lietuva neseniai priėmė pirmąją Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strategiją ir yra tvirtai pasiryžusi naudotis naujomis galimybėmis regione, ypač tokiuose sektoriuose kaip elektronika, biotechnologijos, lazeriai ir atsinaujinanti energija. Be to, sustiprinome savo diplomatinį buvimą atidarydami ambasadas Australijoje, Pietų Korėjoje, Singapūre ir prekybos atstovybę Taipėjuje“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.
ELTA primena, kad užsienio reikalų ministras G. Landsbergis penktadienį ir šeštadienį dalyvauja neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje.