• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atlanto vandenyno gelmėse prie Titaniko – tragiška penkių žmonių paieškų atomazga. Povandeninis robotas vos už 500 m nuo „Titaniko“ aptiko sekmadienį dingusio turistinio laivo „Titanas“ nuolaužas. Kol kas neaišku, dėl ko tiksliai prietaisas sprogo.

Atlanto vandenyno gelmėse prie Titaniko – tragiška penkių žmonių paieškų atomazga. Povandeninis robotas vos už 500 m nuo „Titaniko“ aptiko sekmadienį dingusio turistinio laivo „Titanas“ nuolaužas. Kol kas neaišku, dėl ko tiksliai prietaisas sprogo.

REKLAMA

Įgulai išsigelbėti nebuvo jokių šansų – kelių kilometrų gylyje jie žuvo per tūkstantąją sekundės dalį.

Dar sekmadienį Atlanto vandenyno gelmėse dingusio povandeninio laivo „Titanas“ įgulos artimieji iki paskutinės akimirkos tikėjosi, kad įvyks stebuklas.

„Sunku, bet labai svarbu šioje situacijoje išlikti ramiems ir pasitikėti žmonėmis, kurie jų ieško ir daro viską, kad juos surastų“, – kalbėjo dingusiojo duktė Sidonie Nargeolet.

Tačiau jų viltis brangius žmones išvysti gyvus ir sveikus užgeso, kai „Titano“ gelbėjimo misijos atstovai dar vakar pranešė beveik 4 km gylyje aptikę povandeninio turistinio laivo nuolaužų – iš viso penkias atpažįstamas jo dalis ir daugybę smulkių.

REKLAMA
REKLAMA

„Nuotoliniu būdu valdomas robotas aptiko povandeninio laivo „Titanas“ uodegos kūgį jūros dugne už beveik 500 m nuo priekinės „Titaniko“ laivo dalies. Šalia buvo ir kitų „Titano“ nuolaužų. Ekspertų nuomone, tragedija įvyko dėl katastrofiškų slėgio pokyčių laive“, – sakė paieškų vadas Johnas Maugeris. 

REKLAMA

Katastrofiški slėgio pokyčiai reiškia, kad laivas paprasčiausiai sprogo. Nors nei pareigūnai, nei ekspertai kol kas negali pasakyti, kada tiksliai ir, kas nutiko „Titanui“, jie, akivaizdžiai sukrėsti, viliasi, kad paieškų atomazga, nors ir tragiška, žuvusiųjų artimiesiems leis miegoti ramiau.

„Galiu tik įsivaizduoti, kaip sunku jiems buvo, ir tikiuosi, kad tai suteiks šiek tiek paguodos šiuo sunkiu metu“, – apgailestavo J. Maugeris.

REKLAMA
REKLAMA

Povandeniniu turistiniu laivu apžiūrėti garsiojo „Titaniko“ leidosi 5 įgulos nariai: 61 m. „OceanGate“ vadovas, amerikietis Stocktonas Rushas, 58 m. britų milijardierius Hamishas Hardingas, rytoj turėjęs švęsti gimtadienį. Taip pat daugiau nei 35 kartus tyrinėti „Titaniko“ nėręs 77 m. prancūzų mokslininkas Paulas-Henris Nargeolet‘as bei 48 m. britų-Pakistano magnatas Shazhadas Dawoodas bei jo 19 m. sūnus Sulemanas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tragiškai pasibaigusi ekspedicija jiems turėjo būti Tėvo dienos nuotykiu, o ne baigtis mirtimi. Visgi tragedijai neabejingi ekspertai žuvusiųjų artimuosius guodė bent tuo, kad jie prieš mirtį nesikankino. 

„Laivas susprogo per tūkstantąją sekundės dalį. Ir, tikriausiai, tai buvo išganymas, švelnesnė baigtis nei būtų buvusios neįtikėtinai sunkios 4 dienos šaltoje, tamsioje, mažoje kapsulėje senkant deguoniui. Nemanau, kad jie turėjo laiko suvokti, kas įvyko“, – tikino povandeninių prietaisų ekspertas Willas Kohnenas.

REKLAMA

Ši tragedija kol kas yra apgaubta daugybe paslapčių. Tyrimui vandenyno gelmėse vadovaujantys pareigūnai bandys išsiaiškinti, dėl kokio tiksliai gedimo įvyko nelaimė, stengsis iškelti „Titano“ nuolaužų ir mėgins atsakyti į klausimą, ar iš anglies pluošto pagamintas laivo korpusas galėjo neatlaikyti milžiniško slėgio.

„Ocean Gate“ užsiiminėjo tuo, kuo užsiimti neturėjo. Tai visiems aišku. Dabar gailiuosi, kad nekalbėjau apie tai pakankamai garsiai. Tiesa, nežinojau to, kad jie apskritai nebuvo tokioms misijoms sertifikuoti“, – apgailestavo filmo „Titanikas“ kūrėjas Džeimsas Kameronas.

Už vietą tokioje ekspedicijoje ketvirčio milijono prašydavę „Ocean Gate“ ne tik neturėjo leidimų vykdyti tokių misijų, bet ir ne kartą buvo įspėti, kad tokia rizika anksčiau ar vėliau pasibaigs tragedija.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše, esančiame straipsnio viršuje.

Nauja savižudybės forma
Nauja savižudybės forma
Visokių savižudybės formų yra - vieni į kalnus lipa, kiti į kapsules lenda, treti į karą eina, ketvirti kanapes myli. Nesustabdysi. Pasirodo per daug pinigų - irgi savižudybės forma.
"Titanas" ne "sprogo" (taip būtų nutikę, jei slėgis laivo viduje 300 kartų viršytų slėgį jo aplinkoje, o ne atvirkščiai, kaip kad buvo šiuo konkrečiu atveju).

Galima sakyti, jog "Titanas" buvo "sutraiškytas į vidų" arba "subliūsško" kaip būna sutaiskomas ežiukas papuolęs po plentvoliu. Ir taip, kamikadzėms neskaudėjo, jie žuvo akimirksniu - net nespėję suvokti - kas vyksta.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų