Ministras neslėpė, kad jau artėja riba, kai medikams gali tekti rinktis, kurio žmogaus gyvybę gelbėti.
„Šuo metu turime virš 1000 užimtų ligoninių lovų, reanimacijose – virš 100. Manau, kad jei pasieksime apie 200 ligonių reanimacijose, nuo to momento prasideda situacija, kai gydytojams gali tekti rinktis, kieno gyvybę gelbėti, o kieno – nebe.
Šiandien visą ėjau, galvojau apie argumentus, jei kas paklaustų, kaip ką įtikinti. Nuasmeninsiu duomenis, bet šiuo metu Vilniuje reanimacijoje guli vaikas, dėl jo gyvybės medikai jau kovoja 7 para, situacija yra labai sudėtinga. Vaikas 14 metų, jis nepasiskiepijęs, užsikrėtė nuo artimųjų savo namuose. Tai kiekvienas asmeniškai susimąstykime“, – Seimu žurnalistams pranešė ministras.
Jis teigė, kad čia yra atsakymas ir verslams, ir darbdaviams, nes esama daug verslo organizacijų, kur yra mažai pasiskiepijusių darbuotojų.
„Tai gal įsiklausykime į tas istorijas ir darykime išvadas“, – sakė jis.
„Žodį „karantinas“ per daug sureikšminome“
Vyriausybei ruošiantis priimti sprendimus dėl karantino įvedimo pasigirdo opozicijos kritikos, kad iki to prieiti „reikia neeilinių gebėjimų“. Ministras A. Dulkys savo ruožtu teigia, kad čia linkstama ir perdėti.
„Man atrodo, kad žodį „karantinas“ iš viso yra per sureikšminę. Mano atsakymas būtų kiek kitoks – matau labai didžiulį skirtumą tarp rudens, praėjusios žiemos ir šio rudens. Noriu atkreipti dėmesį, kad veikia visi verslai, teikiamos visos paslaugos, veikia švietimo sistema.
Noriu pasakyti, kad, matyt, visi užmiršome, kaip praėjusių metų vėlyvą rudenį, žiemą buvo praktiškai sustojusi visa skubioji pagalba, sirgo didžioji dalis sveikatos sistemos žmonių, už ką jiems šiandien noriu labai padėkoti. Nes, taip, turime faktų, kad regionuose jau yra stabdomos kai kurios paslaugos, tačiau skubioji pagalba, kaip buvo sustojusi pernai, ji yra tebeteikiama. Ir taip yra todėl, kad medikų bendruomenė pasiskiepijo“, – pažymėjo jis.
Portalas tv3.lt primena, kad ministrų kabinetas trečiadienį nutarė, kad kitą savaitę spręs dėl karantino įvedimo ir kai kurių ribojimų griežtinimo. Visų pirma tai būtų kaukių dėvėjimo uždarose patalpose tvarka ir galbūt didesnio reguliavimo renginiams.
1486 nauji atvejai
Praėjusią parą nustatyti 1486 nauji COVID-19 atvejai, mirė 15 žmonių, ketvirtadienį skelbia Statistikos departamentas.
Per praėjusią parą mirė devyni vyresni nei 80-ies metų žmonės, paskiepytas iš jų buvo tik vienas. Taip pat mirė keturi vyresni nei 70-ies metų žmonės, du vyresni nei 90-ies metų žmonės – vienas iš jų paskiepytas.
Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 4866 žmonės, iš jų pilnai paskiepyti buvo 85. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 9677 mirtys.
3512 žmonių paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 7964 žmonės.
Nuo COVID-19 ligoninėse gydomų pacientų skaičius viršijo tūkstantį ir šiuo metu siekia 1014. Reanimacijoje gydoma 116 pacientų. Lyginant su ankstesne para žmonių ligoninėse padaugėjo dviem dešimtimis.
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų pasiekė 550,7 – per parą jis paaugo beveik trimis dešimtimis. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų dalis siekia 6,3 proc. ir per parą didėjo nežymiai.
Šalyje praėjusią parą atlikta 13,2 tūkst. molekulinių (PGR) ir 10,8 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 321,2 tūkst. žmonių, iš jų tebeserga 13 tūkst. 175 – tai 750 sergančiųjų daugiau nei ankstesnę parą.