• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tęsdamas kelionę po Lietuvos gydymo įstaigas sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasidalino įžvalgomis po vizito Kazlų Rūdoje. Jis pasakojo jau ne viename rajone išgirdęs realybę, kad gydytojai iki 50 proc. siuntimų išrašo ne tokių, kokių, jų nuomone, reikėtų. O tai jie elgiasi bijodami pacientų skundų ir konfliktų.

5

Tęsdamas kelionę po Lietuvos gydymo įstaigas sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasidalino įžvalgomis po vizito Kazlų Rūdoje. Jis pasakojo jau ne viename rajone išgirdęs realybę, kad gydytojai iki 50 proc. siuntimų išrašo ne tokių, kokių, jų nuomone, reikėtų. O tai jie elgiasi bijodami pacientų skundų ir konfliktų.

REKLAMA

Ministras samprotavo, kad vykstant pokyčiams sveikatos sistemoje įstaigų vadovams reikia išmokti priimti ir kylančius konfliktus.

„Nėra pokyčio be konflikto, tačiau konfliktas yra energija, kurios srautą galima paversti naudinga elektra. Tai ne mano mintis, ją įsidėmėjau kažkurioje konferencijoje, o gal kurioje nors knygoje užtikau. Lietuvoje pacientas turi teisę rinktis gydymo įstaigą, tačiau, ar visur jis sutinkamas kaip klientas?“ – socialiniame tinkle pamąstymais dalinosi jis.

Štai kodėl, kaip teigė ministras, „mums, vadovams, tikrai verta dažniau prisiminti vadybos vadovėlių apie pokyčių valdymą patarimus: norint judėti su pokyčiu, reikia pripažinti realybę – konfliktai normalus dalykas; niekas negali sustabdyti pokyčio – turime išmokti spręsti pokyčio sukeltas problemas ir konfliktus; visi pokyčiai turi gyvavimo ciklus, o kiekvienas ciklo stadija – savo problemas ir konfliktus; reikia ne stabdyti konfliktą, o norėti paversti jį konstruktyviu; konfliktas yra būtinas pokyčio atributas – dirbtinis konflikto panaikinimas yra ir pokyčio sustabdymas.“

REKLAMA
REKLAMA

50 proc. siuntimų nereikia

Ministras pasidalino ir apie keliaujant po Lietuvą išvystą realybę. „Esu buvęs daugelyje pagrindinių gydymo įstaigų visoje Lietuvoje. Deja, labai dažnai girdėjau gydytojų prisipažinimą, kad net iki 50 proc. siuntimų jie išrašo savo pacientams tokių, kurių, jų nuomone, nereikia. 

REKLAMA

Kodėl? Klientai rašo skundus, vadovai pyksta, kad tenka spręsti konfliktines situacijas, gaišinamas visų laikas. Pasekmė? Vienos grandies gydymo įstaigos savo „galvos skausmą“ perkelia kitiems kolegoms kitose gydymo įstaigose ir kitose grandyse. Ir vėl ciklas kartojamas iš naujo. Primena teniso kamuoliuko ar futbolo kamuolio trajektoriją. Tik čia ne kamuolys, o pacientas. 

Rezultatas – 50 proc. pacientų iš mažųjų ir vidutinių savivaldybių dar iki 2020-ųjų išvyko į gydymo įstaigas didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Ką daryti? Sveikatos sistemoje dirbantiems visų grandžių vadovams rasti laiko vadybos vadovėliams ir nustoti vengti pokyčių, konfliktų ir skundų“, – dėstė A. Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA

Sustiprino skundų nagrinėjimo procesą

Ministras taip pat aptarė šios savaitė vizitą Kazlų Rūdos gydymo įstaigose.

„Šią savaitę lankiausi Kazlų Rūdoje. Čia sutikau šeimos gydytoją, kuri rašo siuntimus ne pagal paciento Google žinias ar įnorius, o pagal tikruosius paciento poreikius. Skundų ir konfliktų ji nebijo. Čia sutikau ir vadovą, kuris nepriekaištauja gydytojams už atsiradusias konfliktines situacijas. 

Skundai yra galimybė vadovui greičiausiu būdu patobulinti organizaciją. Tokiu principu vadovaujasi Kazlų Rūdos PSPC vadovas Artūras Grebliauskas. Jis tiesiog sustiprino skundų nagrinėjimo procesą. Svarbiausia – organizacijoje nelieka gynybiškumo, pokyčiai tampa natūraliu įstaigos DNR, įtraukiant į juos tiek pacientus, tiek darbuotojus. Klaida yra klaida, bet jei iš klaidos nepasimokoma, tai yra prarasta galimybė“, – rašė A. Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, tai, kad Kazlų Rūdos gydymo įstaiga gyvena pokyčių ritmu, net ir trumpo vizito metu iš karto krinta į akis:

„Planuojama pertvarkyti šeimos gydytojų kabinetus taip, kad turėtų galimybes savarankiškai konsultuoti ir slaugytojos. Bus poveikis didinant sveikatos paslaugų prieinamumą ir mažinant eiles. Eilių, tiesa pasakius, nelabai ir pastebėjau.

Savivaldybės gyventojams ir atvykstantiems iš kitų savivaldybių įrengti vandens procedūrų kabinetai – šių paslaugų poreikis didžiulis ir auga. Kaip ir slaugos – pirmieji savivaldybėje pradėjo teikti ambulatorines slaugos paslaugas, jos bus plečiamos.

REKLAMA

Rudenį suplanuota skaitmenizuoti gydytojų darbą ir pacientų informavimą – pasirašyti bus galima tiesiai planšetėse, mažiau popierizmo, nereikės pakartotinai perkėlinėti duomenų. Daugiau laiko tiesioginiam bendravimui su pacientu ir sveikatos problemų aptarimui.

Kai matai tokius pavyzdžius, supranti, kad nėra blogos geografinės padėties, yra lyderystės ir vizijos stoka. Paprasčiau – elementarios sveikatos vadybos stoka.“

Žada pinigų lietų

Ministras pridūrė, kad pertvarkoms įgyvendinti ir pokyčiams palaikyti Kazlų Rūdai suplanuotos investicijos. „Už šias lėšas slaugos komandos bus aprūpintos reikalinga įranga ir priemonėmis, bus teikiama daugiau dienos paslaugų, atnaujinimų sulauks ir priėmimo skyrius, ir psichikos sveikatos centras.

REKLAMA

Modernizavimo plane Kazlų Rūdos sav. numatytos lėšos sveikatos centro teikiamų paslaugų infrastruktūros modernizavimui – apie 420 tūkst. eurų. Turiu omenyje pirminės ambulatorinės ir antrinio lygio ambulatorinės specializuotos asmens sveikatos priežiūros ir dienos stacionaro / dienos chirurgijos bei skubios medicinos pagalbos paslaugas. 

Taip pat Kazlų Rūdos sav. turės galimybę pretenduoti į investicijas Sveikatos centrų veiklos modelio diegimui – apie 140 tūkst. eurų, sveikatos priežiūros specialistų rengimui ir pritraukimui – apie 380 tūkst. eurų. Galimos investicijos ir pagal regionines pažangos priemone“, – vardijo A. Dulkys.

nerasi zmogaus kuris be reikalo kreipsis pas "seimos daktareli"kuris yra nereikalingas ,jeigu man skauda koja man reikalingas traumatologas kodel as turiu eiti tas reguliakcijas pas seimos daktareli {tik kad kazka pakistumei } ,o jeigu ne pasakys ateik po pusmecio gal praeis ,bet nepraeina ir yra dar blogiau tai stai kokia tavo dulky propoganda ir padarytas jovalas
Ką tu kalbi, Dulky, ką tu kalbi. Nejau nežinai statistikos koks Lietuvos žmonių sveikatos lygis, lyginant su kitomis šalimis, koks mirtingumas, gyvenimo trukmė? Norėdamas pateisinti savo nesugebėjimą vadovauti ir reformuoti sveikatos sistemą, nematyti jos problemos šaknų, užsikabini sau "svoločiaus" etiketę...
Įdomu kodėl tas tvartelio smarvės skleidėjas ministeris save laikantis vadybos proto bokštu, savo verslo nesusikuria ir jam nevadovauja, būtu milijardierius, o dabar tik tvartelio mėšlo mynkytojas. Mynkyti mėšlą jokios naudos tik smarvė.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų