„Vilniaus apygardos teismo baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija (...) nutaria pripažinti, kad asmuo, kuriam prašoma taikyti priverčiamąsias medicinos priemones, (...) (nusikaltimą – BNS) padarė būdama nepakaltinama“, – pranešė teisėja Giedrė Telksnienė.
Nusikaltimą padariusiai moteriai nuspręsta taikyti priverčiamąsias medicinos priemones – stacionarinį stebėjimą specializuotoje sveikatos priežiūros įstaigoje.
Tokį verdiktą priimti teismo prašė ir prokuroras.
Moteris procese nedalyvavo, ekspertai yra anksčiau nustatę, kad ji negalėjo suvokti savo veiksmų, jai nerekomenduota dalyvauti teismo procese.
Priverčiamosios medicinos priemonės taikymo termino teismas nenustatė – ji bus taikoma tol, kol moteris pasveiks arba pagerės jos psichikos būklė bei išnyks jo pavojingumas.
Teismas ne rečiau kaip kartą per šešis mėnesius pagal sveikatos priežiūros įstaigos išvadą privalės pakartotinai spręsti klausimą dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo pratęsimo, rūšies pakeitimo ar jų taikymo panaikinimo.
Sprendimas dar per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, pernai rugsėjo 3-iąją, apie 11 val., moteris sostinėje kartu su savo dviem dukromis įbrido į Neries upę, tyčia jas panardino į vandenį ir nuskandino.
Keistai upėje besielgiančią moterį pastebėjo šunį vedžiojęs vyras. Jis, nubridęs iki jos, pamatė netoliese skęstantį vaiką. Ištraukęs iš vandens dar trejų metų neturinčią mergaitę, vyras bandė ją gaivinti, iškvietė pagalbą. Kitos, dar metukų nesulaukusios mergaitės kūną upėje aptiko baidare plaukę žmonės.
36-erių moteris sulaikyta įvykio vietoje. Atsižvelgiant į jos sveikatos būklę, po sulaikymo ji buvo prižiūrima medikų specializuotose gydymo įstaigose.
Tyrimo metu įtariamajai skirta stacionari teismo psichiatrijos ir teismo psichologijos ekspertizė. Ją atlikę specialistai pateikė išvadas, kad dėl psichikos sutrikimo moteris nusikaltimo įvykdymo metu negalėjo suvokti veikos pavojingumo ir valdyti savo veiksmų. Specialistai konstatavo, kad moteriai rekomenduojamas priverstinis gydymas – stacionarinis stebėjimas specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje sustiprinto stebėjimo sąlygomis.
Po šios tragedijos, medikai, politikai, visuomenininkai ėmė diskutuoti apie pagalbą pagimdžiusioms mamoms, o Sveikatos apsaugos ministerija inicijavo pagalbos nėščiosioms ir pagimdžiusioms moterims stiprinimo priemones.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!