„Priekaištai, kad NPD didinimas yra lėtinamas, mainais į tai siūlomi vaiko pinigai. Iš vienos kišenės paimama, į kitą įdedama, nuo tokių siūlymų ši Vyriausybė ir pradėjo savo veiklą – buvo neapmokestinamas dydis mažinamas, paskui duodami vaiko pinigai tuo pačiu dydžiu ir panašiai. Jie ir pradėjo savo kadenciją ir baigia su tokiais populistiniais pasiūlymais, kurie skirti ne kam kitam, o bandyti nupirkti dalį balsų“, – BNS sakė M. Dubnikovas.
Pasak jo, nerimą kelia ir naujų mokesčių planai.
„Jeigu bus įžengta į prekybos centrų, banko klientų apmokestinimą, gausime įdomų rezultatą, kuris reikš, kad viena ranka iš tiesų duodame didesnes pajamas tiems, kam reikia – pensininkams. (...) Tuo tarpu kišam rankas į kišenes tų, kuriems taip pat reikia tiek NPD, tiek papildomų pinigų. Jeigu apmokestins prekybos centrus, labiausiai nukentės žmonės, kurių pirkinių krepšelyje daugiausiai sudaro maistas, jeigu kalbame apie bankų klientų apmokestinimą, kišame rankas į jaunų šeimų kišenes“, – teigė M. Dubnikovas.
Jis tai pat pastebi, kad su gamtosauga susiję mokesčiai, pavyzdžiui, taršių automobilių apmokestinimas, nėra nukreipta į ekologijos didinimą, bet į papildomų lėšų surinkimą.
„Apie automobilių mokestį buvo kalbama, kad čia gyvybės ir mirties klausimas, bet gamtosaugos yra mažiausiai didėjantis biudžetas“, – pabrėžė M. Dubnikovas.
Vyriausybė trečiadienį pritarė 2020 metų valstybės biudžeto projektui. Planuojama, kad jo pajamos didės 9 proc. (956 mln. eurų) iki 11,545 mlrd. eurų, išlaidos – 8 proc. (940 mln. eurų) iki 12,646 mlrd. eurų.
Projektas parengtas numatant, kad valdžios sektoriaus finansų perteklius kitąmet sudarys 0,2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).