REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Belgijos teismo priimtas sprendimas per 30 dienų šalyje atšaukti visus koronaviruso pandemijai suvaldyti skirtus draudimus Lietuvai jokios įtakos padaryti neturėtų, sako teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska TV3 Žinių „Dienos komentare“.

Belgijos teismo priimtas sprendimas per 30 dienų šalyje atšaukti visus koronaviruso pandemijai suvaldyti skirtus draudimus Lietuvai jokios įtakos padaryti neturėtų, sako teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska TV3 Žinių „Dienos komentare“.

REKLAMA

Ministrę kalbino žurnalistas Vladimiras Laučius. 

Belgijos teismas nutarė, kad turi būti atšaukti visi karantino ribojimai per 30 dienų. Kaip manote, kas toliau bus Belgijoje po šio teismo sprendimo ir kas bus, kai tokie sprendimai bus priimti kitose Europos Sąjungos šalyse, tarp jų ir Lietuvoje?

Visų pirma, verta pažymėti, kad teismo sprendimas priimtas pagal Belgijos teisę. Kiekviena valstybė narė turi savo reguliavimą. Iš to, kiek yra žinoma, buvo kvestionuota, ar įstatyminis pagrindas yra pakankamas, kaip buvo sureguliuota Belgijoje, nes Belgijoje galioja tikrai griežtas karantinas ir tos priemonės. Atitinkamai teismas ir pasisakė, kad turėtų teisinė bazė būti sutvarkyta.

Belgijos valdžia teigia, kad sprendimus skųs, o Lietuvos kontekste kalbant, čia reikšmingos aplinkybės yra, kad praėjusių metų kovo 31 d. visgi buvo pakeistas užkrečiamų ligų įstatymas, kuris detalizavo, kokie ribojimai karantino atveju gali būti taikomi ir kad tuos ribojimus gali taikyti vyriausybė. 

REKLAMA
REKLAMA

Ministre, mūsų Konstitucijos 32 straipsnis skelbia, kad asmuo gali laisvai kilnotis Lietuvoje. Jūs kaip teisingumo ministrė, kaip Laisvės partijos politikė nemanote, kad dabartiniai karantino ribojimai pažeidžia šią konstitucijos suteiktą teisę ir laisvę?

REKLAMA

Akivaizdu, kad mes turėtume atsiminti ir europinį kontekstą, kur irgi mes turime laisvą judėjimo laisvę, bet mes matome, kad karantino akivaizdoje, kai turime pandemiją, tie ribojimai gali būti, kai yra pagrįsti ir yra reguliavimas.

Atitinkamai mes ir nacionalinėje teisėje turime tuos pačius iššūkius. Ne vienintelė Lietuva turi kovido situaciją ir karantiną, tai atitinkamai ir tie ribojimai, kurie yra nustatomi, nustatomi vadovaujantis teisės aktais.

Pačioje Konstitucijoje yra patikslinimas, kad ši laisvė, teisė gali būti ribojama siekiant apsaugoti žmonių sveikatą. Kyla klausimas, ar iš tikrųjų šitie ribojimai dabar apsaugo žmonių sveikatą, jei vakcinuotus arba persirgusius tėvus nori aplankyti vakcinuoti arba persirgę vaikai ir anūkai. Kodėl jie negali to padaryti? Ar tai nėra perteklinis ribojimas?

REKLAMA
REKLAMA

Kad karantino ribojimo ir nutarimo tikslas yra apsaugoti visuomenės sveikatą, tai geriausiai parodo ne tik sergamumo rodikliai, bet ir lovų užpildymas ligoninėse. Jei mes pasižiūrėtume, kokia koreliacija yra tarp nutarimo ribojimų ir kaip kinta sergamumo skaičiai ir užsipildo lovos, tada mes puikiai suprantame, kad be ribojimų, deja, mes neturime kitų galimybių apriboti viruso plitimo. Juo labiau, mes turime ir naujų atmainų. 

O ką ministrė mano apie Sausio 13-osios bylos nutarimą, žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų