„Neturiu absoliučiai jokio įgaliojimo kalbėti, o man dar (teisėsauga – BNS) davė pasirašyti įsipareigojimą neatskleisti tyrimo duomenų“, – BNS ketvirtadienį sakė advokatas Mindaugas Barkauskas.
Jis neatsakė į klausimus, kokia yra E. Manovo pozicija dėl jam pateiktų įtarimų ir ar jis duoda parodymus teisėsaugai.
Apie anksčiau šiemet pradėtą ir jau pabaigtą ikiteisminį tyrimą dėl šnipinėjimo prokuratūra pranešė anksčiau šią savaitę.
Pareigūnų duomenimis, E. Manovas galimai nuo 2018-ųjų veikė Rusijos karinės žvalgybos GRU užsakymu ir rinko ją dominančią ne įslaptintą, tačiau Maskvai aktualią informaciją apie Lietuvą.
1942 metais gimęs E. Manovas būdamas kelerių metų su tėvais sovietų okupacijos metais buvo išremtas į Rusiją, o į Lietuvą grįžo šaliai atgavus nepriklausomybę, įgijo ir Lietuvos pilietybę.
Šiuo metu jis turi Rusijos ir Lietuvos pasus.
E. Manovas Lietuvoje įstojo į Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partiją, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungą.
Konservatorių atstovė Raminta Keršytė BNS ketvirtadienį sakė, kad partija dar nesulaukė oficialaus teisėsaugos patvirtinimo dėl to, kad įtariamasis šnipinėjimu iš tikrųjų yra E. Manovas. Gavus tokį patvirtinimą, jį žadama šalinti iš partijos.
E. Manovas 2011 metais nesėkmingai kandidatavo į Šiaulių miesto tarybą konservatorių sąraše.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!