Šį klaidingą teiginį Putinas išsakė atsakydamas į belgo užduotą klausimą jaunimo festivalyje, vykusiame netoli Sočio.
1830 m. Belgija siekdama nepriklausomybės, paskelbė revoliuciją prieš Olandų Karalystę. Rusija tuo metu buvo olandų pusėje ir planavo siųsti karius Belgijos sukilėliams sutriuškinti, bijodama bet kokių veiksmų prieš didžiąsias Europos monarchijas.
Dėl sukilimo Lenkijoje caras galiausiai turėjo pakeisti savo planus dėl šių karių, kurių daugumą sudarė lenkai. Jam pralaimėjus, bėgantys lenkų karininkai išvyko į Belgiją, kur sustiprino besikuriančias šalies ginkluotąsias pajėgas.
Nors 1830 m. Londono konferencijoje Rusija galiausiai pripažino Belgijos valstybingumą, vieną svarbiausių įspaudų Belgijos nepriklausomybės istorijoje paliko antirusiški lenkų revoliucionieriai.
Pirmasis dėmesio vertas susidūrimas tarp Rusijos ir tai, ką vėliau vadinsime Belgija, įvyko 1717 m. – tuomet Rusijos valdovas Petras Didysis lankėsi Nyderlandų pietuose, tuometinėje Belgijos teritorijoje.
Ne pirmas istorijos perrašinėjimo atvejis
Putinas dažnai pričiumpamas perrašinėjantis istoriją ir besinaudojantis istorinėmis aplinkybėmis, siekiant pateisinti imperialistines Rusijos ambicijas.
Putinas ne kartą tvirtino, jog Ukraina istoriškai priklauso Rusijai, o vasario mėnesį publikuoto interviu su buvusiu „Fox news“ laidų vedėju Tuckeriu Carlsonu metu, skyrė 30 minučių laiko šiai temai. Anksčiau liepė perrašyti Rusijos vidurinės mokyklos vadovėlius taip, kad jie atspindėtų jo revanšistinę ideologiją.
Rusijos prezidento mintys greičiausiai nebuvo išsakytos atsitiktinai – Putinas turi dėl ko nerimauti. Vakarų Europoje ir JAV vyksta intensyvios diskusijos, ar būtų įmanoma panaudoti Rusijos turtą pagalbai Ukrainai finansuoti, o didžioji šio turto dalis yra saugoma Belgijoje, depozitoriume „Euroclear“.