„Iš pradžių norėčiau išgirsti iš Gabrieliaus Landsbergio, kad jis ketina kandidatuoti ir norėtų būti komisaru. Aš tokio pokalbio nesu turėjusi, todėl man visi šie pasvarstymai ir lieka tik pasvarstymais. O juo labiau – pradėti dėl to kažkokius mainus, man atrodo, gerokai ankstyva“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.
ELTA primena, kad Laisvės frakcijos seniūnas Seime Vytautas Mitalas yra užsiminęs, jog „laisviečiai“ rems G. Landsbergio kandidatūrą į eurokomisarus, vertindami tai, kaip konservatoriai „kovos“ už Civilinės sąjungos įstatymo projektą.
„Mes kovosime už Landsbergio kandidatūrą tiek, kiek jie kovos už civilinę sąjungą“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė politikas.
Laisvės partija ir anksčiau yra išreiškusi abejonių dėl G. Landsbergio kandidatūros į Europos Komisijos (EK) narius. Dar praėjusių metų rudenį naujienų portalas delfi.lt rašė apie Laisvės partijos valdybos patvirtintą planą, kuriame aptarti veiksmai tuo atveju, jei koalicijos partneriai tinkamai neparems „laisviečiams“ ypač svarbaus Civilinės sąjungos įstatymo projekto. Dokumente teigiama – jei įstatymo priėmimas patirs nesėkmę, Laisvės partija „gali būti priversta“ blokuoti visus TS-LKD teikiamus kandidatus į EK.
Įtakingas leidinys „Politico“ neseniai paskelbė potencialius kandidatus į naujuosius EK narius, tarp kurių yra minimas ir G. Landsbergis. Nurodoma, jog jis taikytųsi į eurokomisaro portfelį, susijusį su užsienio politikos klausimais.
Viešojoje erdvėje jau anksčiau spekuliuota apie tai, jog G. Landsbergis veikiausiai yra įvardijamas kaip realiausias kandidatas pakeisti šiuo metu kadenciją EK baigiantį komisarą Virginijų Sinkevičių, atsakingą už aplinką ir vandenynus.
Visgi, pats G. Landsbergis konkretaus atsakymo iki šiol nėra pateikęs – pernai lapkritį komentuodamas minėtus gandus ministras nurodė, jog tai jam nėra svarbiausias klausimas.
Eurokomisaro kandidatūrą teikia Vyriausybė, poziciją suderinus su prezidentu ir Seimu.
Kieno įgaliotas kalba Gabrielius Landsbergis?
Ar dar gyvo senio Landsbergio įtakoje esantis anūkas/ministras nori įeiti į istoriją, kaip galimas
Lietuvos karių ir žmonių žudikas?
Kieno ir kokios šalies užduotis galimai vykdo G. Landsbergis?
Ar Lietuva sulauks Seimo rinkimų, kad panaikintų tą beprotybę?
Ar tai yra konservatorių planas įvesti karo padėtį ir atšaukti rudens Seimo rinkimus?
Kodėl apie tai tyli nacionalinis transliuotojas? --Kiti žiniasklaidos kanalai?
Kas atsakys į šiuos klausimus?