Studijų metais G. Paluckas savo politinę karjerą pradėjo visai kitoje barikadų pusėje – buvo Jaunųjų konservatorių lygos narys. Vėliau, 2004 metais, tapo socialdemokratų partijos nariu.
Pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos pateiktą informaciją, G. Paluckas dirbo „Sodroje“, o vėliau buvo Europos Parlamento nario Justo Paleckio padėjėjas.
Kandidatas į premjerus 2007–2009 metais užėmė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Vėliau vadovavo jo paties įsiteigtai įmonei „Elektromotus“.
Bendražygiai kritikavo Palucko darbą, ragino atsistatydinti iš partijos pirmininkų
2017– 2020 metais G. Paluckas buvo LSDP pirmininkas.
Prieš ketverius metus socialdemokratams pralaimėjus rinkimus ir likus ketvirtiems G. Paluckas už tai prisiėmė atsakomybę ir atsistatydino.
Jis teigė, kad prastą partijos pasirodymą lėmė ir jo paties klaidos dėl strateginių sprendimų, ir oponentų žingsniai, nesugebėjimas iškomunikuoti savo programos.
G. Paluckas tuo metu sulaukė daug kritikos iš partijos senbuvių, Vytenis Povilas Andriukaitis ir kiti ragino jį nebedalyvauti rinkimuose.
„Mielas Gintai, manau, kad tu jau subrendai kaip politikas ir būtų gerai, kad tu tokį brandų sprendimą padarytum ir mums visiems būtų smagu judėti į priekį (...). Tu mums reikalingas komandoje, bet, manau, kad kaip pirmininkas savo vaidmenį jau suvaidinai“, – sakė V. P. Andriukaitis.
Jis tada pridūrė, kad G. Paluckui nepavyko pateisinti lūkesčių.
„40 skyrių mano, kad tu turėjai atsistatydinti po pirmojo rinkimų turo, aš manau, kad po antro“, – dėstė V. P. Andriukaitis.
Tada socialdemokratai Julius Sabatauskas, Algirdas Sysas taip pat kritikavo G. Palucko darbą bei tvirtino, kad jis nepateisino lūkesčių.
G. Palucką rinkimų nesėkmės lydėjo dažnai: ne vieną kartą pralaimėjo Seimo rinkimų vienmandatėje apygardoje, nelaimėjo Vilniaus mero rinkimų.
Persekiojanti teistumo dėmė
Lietuvos aukščiausiasis teismas 2012 metais konstatavo, kad G. Paluckas, būdamas Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriumi, piktnaudžiavo tarnyba.
2010 metais savivaldybė sąmoningai sužlugdė viešųjų pirkimų konkursą, o po jo pasirašė deratizacijos paslaugų sutartį su Vilniaus profilaktine dezinfekcijos stotimi bei nustatė netgi didesnius tarifus, nei ši valdiška įmonė siūlė konkurso metu.
G. Paluckui buvo paskirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant metams.
Šiuo metu G. Palucko teistumas yra išnykęs.
Milijonierius, turintis turto Turkijoje ir Brazilijoje
G. Paluckas yra ir naujojo Seimo narių milijonierių sąraše. Jo turto vertė viršija 2,13 mln. eurų.
Šis politikas yra pripažinęs turintis kai kurių įmonių akcijų, taip pat įvairaus turto Turkijoje ir Brazilijoje.
7 hektarų sklypas Brazilijoje Paluckams kainavo 180 tūkst. eurų, žemė Turkijoje, įskaitant papildomas investicijas – per 120 tūkstančių.
Kandidatas į premjerus tvirtino, kad Turkijoje augina riešutus, bet į deklaraciją tai įrašė tik po žurnalistų klausimų.
Požiūris į mokesčių pakeitimus ir partnerystės įstatymą
Prieš pat rinkimus G. Paluckas tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ tvirtino, kad gynybos finansavimas būtų vienas prioritetų, tačiau teigė, kad gynybos finansavimą reikia įsivaizduoti kaip pinigų srautą.
Jis teigė, kad gynybai vienais metais gali reikėti skirti 2,5 proc. BVP, kitais – 5,2 proc., atitinkamai pagal įsigijimų planą.
„Tačiau mes nesiruošiame lakstyti po pusę pasaulio, gąsdinti ir šūkauti bei įvardinti konkrečias karo datas. Tai yra neatsakinga, tai yra visuomenės dirginimas <...>.
Savo ruožtu mes padarysime visus reikalingus darbus“, – sakė jis.
Kalbant apie mokesčių reformas, G. Paluckas tvirtino, kad socialdemokratai bet kokius mokesčių pakeitimus išdiskutuos su viešuoju sektoriumi, įmonėmis, vartotojų asociacijomis.
„Trumpuoju laikotarpiu gynybos ir kelių infrastrūktūros finansavimas bus iš dalies valstybės skolos sąskaita, nes viso šito lėšų poreikio perkelti tik į mokesčių sistemą, ant mokesčių mokėtojų ar įmonių pečių, yra neįmanoma, nes prarasime konkurencingumą, sumažinsime vartojimą“, – kalbėjo G. Paluckas.
Jis tvirtino, kad nekilnojamojo turto mokestį matytų kaip visuotinį, tačiau nedidelį.
G. Paluckas teigė, kad partnerystės įstatymo klausimui išspręsti naujajame Seime nebus tam tinkančios valdančiosios koalicijos.
„Nematau ir visuomenės valios, kuri indikuotų, kad yra pasiruošusi tokiam sprendimui“, – sakė jis.
Vienas durnius pridaręs nesąmonių atsistatydino, dabar kitas dar durnesnis atsirado