„Pirmas dalykas, ką turime daryti, tai neigti naratyvą, kad tai neveikia Rusijos ekonomikos. Mes turime neigti tokį naratyvą ir remtis faktais. (...) Jos turi poveikį“, – ketvirtadienį Sankcijų valdymo forume teigė K. Budrys.
„Tos pasekmės yra galimybių tęsti karinę veiklą ir ją nukreipti kitomis kryptimis mažinimas. Tai su ekonominėmis pasekmėmis mes veikiame pajėgumą. (...) Technologijos yra svarbu, mes matome, kad Rusija nesugeba pasigaminti įrangos tokiu pačiu tempu, kaip iki tol. Dar 2023 m. ukrainiečiai rasdavo su Vakarų technologijomis pagamintų raketų ir pan. To matome vis mažiau“, – komentavo jis.
Anot prezidento patarėjo, taip pat reiktų stiprinti ekonominį poveikį Rusijai derintis su Vidurio Azijos šalimis. Jo manymu, šias valstybes reikia įtikinti, kad jei jos toliau padės sankcijų apėjime, Maskvos agresija atsisuks prieš jas.
„Visos šalys, kur turi smarkiai išaugusį eksportą į Rusiją, man yra politinio ir diplomatinio veikimo taikinys. Mes turime eiti pas jas. Ne tai, kad visus atriboti, bet rasti priemonių įtikinančių. Kai kur reikia ir iš galios pozicijos galbūt,. Bet kas kitas, nei Vidurio Azijos valstybės turėtų būti suinteresuotos karinės agresijos mašinos stabdymu, nes kur daugiau ji bus nukreipta? Kiek laiko užtruks, kol po taikiniu atsidurs Kazachstanas. Mes turime erdvės šnekėtis“, – tvirtino jis.
K. Budrys pabrėžė, kad dar ne visada Europos Sąjungos (ES) sankcijos Rusijai yra tinkamai įgyvendinamos. Yra, pasak jo, daug erdvės kur būtų galima stipriau įgyvendinti ribojimus, dalintis gerąją patirtimi.
Šalies vadovo patarėjas taip pat pabrėžė, kad Maskvai taikomos sankcijos – tai ženklas kitiems režimams.
„Noriu akcentuoti dalyką, kad tai pavyzdys kitiems. Jeigu Rusijai padarėme, tai padarytume ir kitiems, jei eskalavimą pradėtų. Nes karštų taškų pasaulyje ne vienas, ir į tą žiūrime“, – tvirtino jis.
Sankcijų valdymo forumas, tai erdvė valstybės valdomoms įmonėms, bankams, didžiosioms Lietuvos bendrovėms, už sankcijų įgyvendinimą atsakingoms valstybės institucijoms, pasidalinti savo patirtimi įgyvendinant sankcijas bei ieškoti naujų bendrų sprendimų, kaip išvengti pažeidimų.
ELTA primena, kad Europos Sąjungos (ES) šalys šiuo metu yra priėmusios 14 sankcijų paketų nukreiptų prieš agresiją Ukrainoje vykdančią Rusiją. Prekybos apribojimai įvesti ir Baltarusijai, taip siekiant pažaboti apribojimų Maskvos režimui vengimo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!