• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, jog šiuo metu svarstoma kurti atskirą policijos padalinį, kuris tirtų bylas susijusias su seksualiniais nusikaltimais prieš nepilnamečius. 

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, jog šiuo metu svarstoma kurti atskirą policijos padalinį, kuris tirtų bylas susijusias su seksualiniais nusikaltimais prieš nepilnamečius. 

REKLAMA

„Kalbant apie teisėsaugos darbą turime reguliarius pasitarimus su mūsų tarnybų vadovais ir šiuo atveju kalbant apie policijos darbą tikrai yra kreipiamas didžiulis dėmesys apie tai kad policijos pareigūnai turi turėti tinkamas kompetencijas šitose (seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius – BNS) temose, tinkamą pasirengimą ir žinias“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė A. Bilotaitė.

„Diskutuojame apie atskiro policijos padalinio atsiradimą, kuris dirbtų būtent su tokiomis bylomis, ir tokiais atvejais. Tas yra šiuo metu svarstoma“, – pridūrė vidaus reikalų ministrė. 

Vis dėlto, pasak jos, sprendžiant seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius problemą būtinas visuomenės bei kitų institucijų įsitraukimas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra ne vienos institucijos darbas. Tai ir visuomenės įtraukimas, ir skirtingų ministerijų, ir institucijų, tarnybų darbas. Tikimės, kad šiandien tas mūsų toks formatas, kad šiandien pasirašysime rezoliuciją, įtrauks ministerijas į tarpinstitucinį įsitraukimą, įgalinimą savo srityse daryti tuos darbus, kuriuos reikia padaryti“, – teigė A. Bilotaitė. 

REKLAMA

Ketvirtadienį Vidaus reikalų, Socialinės apsaugos ir darbo bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ketina pasirašyti rezoliuciją, kurioje bus įšdėtyti institucijų įsipareigojimai, siekiant efektyviau mažinti nuo seksualinių nusikaltimų nukentėjusių vaikų skaičių. 

A. Bilotaitė pažymėjo, jog su vaikais dirbančios įstaigos nesinaudoja Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registru, į kurį, pasako jos, šiuo metu įtraukta apie 2,6 tūkst. su seksualiniais nusikaltimais prieš nepilnamečius susijusių asmenų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu kalbėti pavyzdžiui apie apie įstaigas, kurios dirba su vaikais – gydymo įstaigas, švietimo įstaigos – jos jau dabar priimdamos (į darbą – BNS), ar tai būtų žmogus toje įstaigoje dirbantis kaip pedagogas, ar ūkio dalį tvarkantis, turėtų būti įvertintas, ar jis nėra registre. (...) Bet ką mes pamatėme, tai kad šiuo įrankiu nėra naudojamasi“, – teigė A. Bilotaitė.

„Man labai sunku suprasti tas priežastis, kodėl yra ignoruojamas šitas dalykas. Bandėme aiškintis, ar tai yra techninės priežastys, bet kol kas priežasčių nematome“, – pridūrė ministrė. 

Pasak jos, Vidaus reikalų ministerija taip pat siūlo, kad su seksualiniais nusikaltimais prieš nepilnamečius susiję asmenys informuotų policiją ne tik apie savo gyvenamosios vietos, bet ir darbo vietos pakeitimą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų