• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos politinės partijos susidūrė su problema – komerciniai bankai nenori teikti paskolų, kurių politikams prireikia prieš rinkimus. Tai komercinių bankų kerštas, svarsto kai kurios partijos paaiškėjus, kad nė vienai to prašiusiai parlamentinei partijai, bankai paskolų neišdavė, nors anksčiau dėl to problemų esą nekildavo.

Lietuvos politinės partijos susidūrė su problema – komerciniai bankai nenori teikti paskolų, kurių politikams prireikia prieš rinkimus. Tai komercinių bankų kerštas, svarsto kai kurios partijos paaiškėjus, kad nė vienai to prašiusiai parlamentinei partijai, bankai paskolų neišdavė, nors anksčiau dėl to problemų esą nekildavo.

REKLAMA

Dalis politikų mano, kad bankai susitarė politikus šitaip pamokyti už įvestą solidarumo mokestį ir netgi tai vadina karteliniu susitarimu. Bankai situacijos nekomentuoja dengdamiesi konfidencialumo įsipareigojimais.

Pernai pavasarį socialdemokratai tryško džiaugsmu, kai laimėjo savivaldos rinkimus. Visgi socdemai būtų norėję reklaminei agitacijai išleisti daugiau pinigų, jei tik bankai jų būtų paskolinę. Prašė apie 100 tūkst. eurų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Mes atsisakymą iš bankų pusės išgirdome, jis mus nustebino, nes tai nebuvo pirmas kartas, kai mūsų partija kreipėsi, ir 2018 metais mes tai darėme“, – tikino socialdemokratė Rasa Budbergytė.

REKLAMA

Įžvelgia kerštą

Anksčiau esą problemų dėl paskolų gavimo nekildavo – partija gauna dotacijas, turi ir turto, savo būstinę, kredito istorija gera. Tačiau pernai pavasarį viešoji erdvė jau ūžė apie naujieną – būsimą bankų solidarumo įnašą. Tad dalis politikų svarsto, kad palikdami partijas be paskolų bankai susimokė kerštauti.   

REKLAMA
REKLAMA

„Bankai, ta situacija pasinaudodami, galbūt truputėlį ir pakerštavo, aš taip sakyčiau. Tie, kurie sako, kad čia yra kerštas, matyt, nėra visiškai neteisūs“, – įsitikinusi R. Budbergytė.

Metais anksčiau paskolos negavo ir ką tik susikūrusi demokratų partija „Vardan Lietuvos“.   

„Bankai, ypač skandinaviški – nieko. Su lietuviškais dar buvo derybos, bet irgi jos pasibaigė niekuo. O dabar mes net nesikreipėm, nes žinom požiūrį. Tas nefinansavimas yra piktybinis požiūris į politines partijas Lietuvoj“, – teigė partijos pirmininkas Saulius Skvernelis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ar tai yra normalu? Tai nėra normalu. Ir, kadangi jie elgiasi visi vienodai, jiems tikrai yra labai nesunku turėti tuos susitarimus, vadinkim juos kaip norime, karteliniais ar nekarteliniais“, – kalbėjo R. Budbergytė.

Be kreditų apsieina didžiausią dotaciją dabar gaunantys konservatoriai. Tačiau dėl paskolų į bankus nesėkmingai kreipėsi ir valstiečiai, Liberalų sąjūdis. Politikai aiškina, kad objektyvių priežasčių nesuteikti paskolos nėra – partijos kas pusmetį gauna dotacijas, susirenka pinigų iš nario mokesčio, gyventojų pajamų mokesčio dalies. Visgi Skvernelis nesieja bankų elgesio su politikų įvestu solidarumo mokesčiu.   

REKLAMA

„Lietuva kaip valstybė padarė viską, kad politinės partijos, politikai būtų taip demonizuoti, kad būtų taikomi gerokai aukštesni reikalavimai nei kitose Vakarų valstybėse“, – tvirtino S. Skvernelis.

Bankų asciacija situacijos nekomentavo 

Kerštu bankų nekaltina ir Laisvės partija, irgi negavusi paskolos.   

„Tikrai nepajaučiau jokio kerštavimo ir užuominų apie bankų solidarumo mokestį, tuo labiau, kad mes buvom vieninteliai aiškiai balsuojantys prieš tą bankų solidarumo mokesčio įvedimą“, – sakė Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas.

REKLAMA

Pasak Vytauto Mitalo, priežastys, kodėl bankai atsisako finansuoti partijas, yra kelios.   

„Partijos neturi turto, kurį galėtų užstatyti ir įkeisti kaip garantą“, – paaiškino V. Mitalas.    

Kita priežastis esą – trumpas paskolos laikotarpis, o bankams tai – nepelninga.   

„Suprantu, kad bankai į tai žiūri kaip į pakankamai nedidelį „business case“, nebus tos grąžos jiems ir keisti vidines tvarkas nėra pagrindo“, – teigė Laisvės frakcijos seniūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nei atskiri bankai, nei bankų asociacija situacijos nekomentuoja, esą kiekvienos derybos – konfidencialios.   

„Kiekviena kredito įstaiga individualiai priima sprendimus, susijusius su kreditavimu. Vertindamos ar suteikti paskolą konkrečiam gyventojui, įmonei ar kitai organizacijai, jos vadovaujasi šalyje galiojančiais teisės aktais, priežiūros institucijų reikalavimais bei vidinėmis kredito įstaigos taisyklėmis. Asociacija savo veikloje neaptarinėja klausimų, susijusių su konkurencija ir jų nekomentuoja, nes tai draudžia konkurencijos teisė“, – raštiškame atsakyme rašė Bankų asociacija.

REKLAMA

Skvernelis neatmeta, kad Seime atsiras siūlymų leisti partijoms paskolas teikti ir kredito unijoms, dabar įstatymas tokią galimybę leidžia tik bankams. Pernai rekordinį milijardinį pelną pasiekę bankai sumokėjo 240 mln. eurų solidarumo įnašo, šiemet suma turėtų būti panaši, o kitąmet, mažėjant palūkanoms, įnašas turėtų siekti apie 60 mln. eurų. Visi šie pinigai keliauja krašto gynybai.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

Lapkričio 25 d. TV3 Žinios. Sunkvežimiai stovi, o balionai – toliau skraido: teisėsauga reikalauja apsišarvuoti kantrybe
Lapkričio 25 d. TV3 Žinios. „IKEA“ bandęs padegti ukrainietis sulaukė teismo verdikto: sprendimo skųsti neketina
Lapkričio 25 d. TV3 Žinios. Kultūrininkai žada eiti į politiką – jungsis jau prie egzistuojančių partijų
Lapkričio 25 d. TV3 Žinios. Mokytojų piketas švietimo ministrę privertė imtis veiksmų – algas žada didinti nuo sausio
Lapkričio 25 d. TV3 Žinios. Vis žadamo atlyginimo dar nėra: protestuojantys pareigūnai parodė, kas juos gali pakeisti
Lapkričio 25 d. TV3 Žinios. Pasaulis pradeda Kalėdų laukimą: karieta atvežta Baltųjų rūmų eglė, o Dortmundo eglutė nustebins savo aukščiu
Lapkričio 25 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su politologu Šarūnu Liekiu
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Paryžiaus muziejuje atgimė princesė Diana: tokios suknelės Londone vilkėti ji negalėtų
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Lukašenka toliau tyčiojasi ir provokuoja – Nausėda sako, kad Lietuva situacijos viena neišspręs
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Štai kiek šiemet žmonių sulaukė baudų už naudojimąsi telefonu vairuojant: policija įspėjo kuo tai gali baigtis
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Kruvinų muštynių Laisvės alėjoje kaltininkai išgirdo nuosprendį: už grotų nekeliaus, vieno mušeikos vis dar nerado
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Klaipėdos Kalėdų eglę padovanojusi Irena: „Šitiek širdį skaudėjo“
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Šiame krašte vyrauja neįprasta prieškalėdinė tradicija: pamatykite velnio festivalį
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Liudininkai – apie Šiauliuose peiliu nužudytą 22 metų vyrą: „Tai nebuvo atsitiktinis kivirčas gatvėje“
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Paryžiuje – šokiruojanti paroda: pristatytos aštuonios iš viso pasaulio surinktos mumijos
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su finansų ministru Kristupu Vaitiekūnu
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Šių metų Nacionalinio judumo iššūkyje dalyvavo įspūdingi skaičiai lietuvių: štai kokie lyderiai
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Kritika premjerei dėl motinystės atostogų pavadinimo: ji tampa visiškai juokinga, vaidina reformatorę
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Tūkstančiai gyventojų rizikuoja savo gyvybe: pasakė, kodėl nenaudoja dūmų detektorių
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Lietuvoje esantys tam tikri autobusai gali būti valdomi šios šalies: juos atjungti gali bet kuriuo metu
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Lietuvių pamėgtuose automobiliuose pilna trūkumų – skelbia naujausias tyrimas
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Tauro kalną rekonstravo, bet vieną gyventojų grupę pamiršo: „Realiai, niekur nusileisti negali“
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Štai kaip spręs ilgų eilių pas gydytojus problemą: sutarė kam skirs 4,3 mlrd. eurų
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Jaunos mamos pripažįsta – vaiko išlaikymas pasidarė nežmoniškai brangus: Išeitis – mokesčių lengvatos?
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Sužinokite, kiek šiemet Lietuvos gyventojų nukentėjo nuo sukčių: „DI labai padeda sukčiams“
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Po „Nord Stream“ sabotažo – Vokietijos SGD terminalus prižiūri lietuvių ekspertai
Lapkričio 24 d. TV3 Žinios. Valdantieji nesutaria dėl degalų akcizo: „Su Lenkija lenktyniauti yra nerealu“
Lapkričio 23 d. TV3 Žinios. Kaune įžiebta Kalėdų eglė: prabangi žaliaskarė stebina savo grožiu
Lapkričio 23 d. TV3 Žinios. Prasidėjo derybos dėl Trumpo „taikos plano“: ko laukti Ukrainai?
Lapkričio 22 d. TV3 Žinios. Pirmą kartą Lietuvoje pagarbiai palaidoti negimę ir tėvų atsisakyti vaikučiai
Lapkričio 21 d. TV3 Žinios. Lukašenka tyčiojasi iš Lietuvos – vietoj vilkikų, kontrabandiniai balionai: „O ko čia tikėjotės, sąžiningo žaidimo?“
Lapkričio 21 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su vidaus reikalų ministru Vladislavu Kondratovičiumi
Lapkričio 21 d. TV3 Žinios. Kultūros atstovai dar kartą susirinko į protestą – šį kartą su aiškiu „ne“ Žemaitaičiui
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Štai kaip Lukašenka apgavo Lietuvą: iš pradžių kartojo, kad vilkikai laisvai išvyks iš Baltarusijos
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Įsiminkite šią dieną – atsiėmus specialią miesto valiutą Vilniuje lauks skanėstai ir netikėtos pramogos
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Klaipėdiečiai nesupranta, kodėl iš šeimos buvo paimtas ir vėliau grąžintas naujagimis: „Taip nereikėtų daryti“
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Prisiminė 13-mečio žūties akimirką: vienas posūkis lėmė tragediją
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. JAV, Ukrainos ir Europos derybos dėl Trumpo komandos pasiūlyto „taikos plano“
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Kasčiūnas atsakė, ar priimtų Šakalienę į partiją: nustebins ne vieną
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Pamatykite: šiuose kraštuose jau iškrito sniegas ir žada stiprų šaltį
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Trumpas pritarė Ukrainos taikos planui: štai kokie jo pagrindiniai punktai
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Pamatykite: egles pasipuošė jau ne vienas gyventojas
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su politikos apžvalgininku Vytautu Bruveriu
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Vilniuje avariją sukėlusi vairuotoja įpūtė kone 3 promiles: į policijos automobilį nusinešė ir šluotą
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Sinkevičius kirto Šakalienei viešai: „Mums nereikia nei dramos, nei dramos karalienės“
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Aiškėja, kaip atrodys Kauno Kalėdų eglė – kauniečiai negaili pagyrų: „Bus gražu“
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Šiame mieste siaubingas darinys: gyventojams sukėlė viduriavimą ir vėmimą
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Šis paveikslas 1 iš 2 brangiausių pasaulyje: štai už kiek milijonų parduotas aukcione
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Naujos sukrečiančios avarijos detalės – gydytojai šokiruoti: „Neprisimename tokių atvejų“
Lapkričio 20 d. TV3 Žinios. Kelininkams susitvarkius su pirmuoju sniegu, Juras Taminskas nestygo džiaugsmu: mitas tikrai išsklaidytas
Lapkričio 19 d. TV3 Žinios. Antanas Nedzinskas piktinasi pareigūnų darbu: „Elgėsi nehumaniškai“
Lapkričio 19 d. TV3 Žinios. Iš viešosios kalbos eksperto – pagyros Dianai Nausėdienei: „Čia retas atvejis“
Lapkričio 19 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su prezidento patarėju Deividu Matulioniu
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. Kasčiūnas kritikuoja valdančiųjų prioritetus: „Trinkelės laimi prieš integruotą oro gynybą“
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. Demografę liūdina naujausi Lietuvos gimstamumo rodikliai: „Pasiekėme tokį lygį, kokio dar nebuvo niekada fiksuota“
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. Jūrinio vėjo parko projektas stringa ir brangsta: įžvelgia „Ignitis“ klaidas, tačiau vadovybė atsakomybės kratosi
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ su kultūros ministre Vaida Aleknavičiene
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. Agnė Širinskienė teisybės ieškos Europos žmogaus teisių teisme
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. Kuršių Nerijoje – sunkiai suvokiamas žmonių elgesys dėl pramogos: maistu jaukinę šerną vėliau ant jo sodino vaiką
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. Ruginienė palaiko sienos su Baltarusija atidarymą: „Pasiliekame teisę bet kada vėl uždaryti sieną“
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. Aiškėja daugiau detalių apie po gimdymo atimto kūdikio mamą: Vaiko teisėms – du galvosūkiai
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. Gyvūnų globėjai kauniečio namuose išvydo šokiruojantį vaizdą: šaldytuve šalia sviesto – žiurkėnų gaišenos
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. Išvartyti kryžiai, žvakės ir paminklai: tokio vaizdo Lietuvoje dar nematė
Lapkričio 18 d. TV3 Žinios. Internete išplito kadrai, nufilmuoti likus vos kelioms akimirkoms iki orlaivio avarijos: išsigandę žmonės bėgo kuo toliau
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Baltarusijos krizėje į kampą save įspraudusi Vyriausybė, panašu, kad atsitraukia
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Valdžia suka galvą, kaip išsaugoti autentiškus pastatus: kai kuriems gresia išnykti
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Panevėžio gatvėse pasirodė ir Kalėdų Senelis – gyventojai džiaugiasi iškritusiu sniegu: „Jau pasiilgau“
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Pamatykite: šie nykstantys gyvūnai zoologijos sode nevengia „kabinėtis“ prie lankytojų
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Ramanausko-Vanago paminklo išniekinimo byloje aiškėja detalės: prokuroras pasakė, kiek siūlo metų kalėjime kaltinamiesiems
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ su „Vardan Lietuvos“ pirmininku Sauliumi Skverneliu
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Pensininkei iš Alytaus – „Sodros“ akibrokštas
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Planuojantiems pirkti būstą – ekonomistų žinia: „Dėl ateities šiek tiek neramu“
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Švietimo ministerijos siūlymas mažinti VBE išlaikymo kartelę sukėlė įvairių reakcijų: „Tai yra populistinis pataikavimas“
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Norintiems maisto apsipirkti Lenkijoje – liūdnos žinios: „Neapsimoka važiuoti“
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Vis daugiau žmonių kamuoja cukrinis diabetas: štai kokie galimi požymiai ir pasekmės
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. 8 nepilnamečiai iš šio miesto itin nusikaltė norėdami pinigų: „Per prievartą pirštus išlaužė ir panaudojo“
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Strigo, stringa ir panašu strigs toliau: specialistas paaiškino, kodėl nuolat genda E. sveikatos sistema
Lapkričio 17 d. TV3 Žinios. Naujoji kultūros ministrė susirūpinusi dėl bažnyčių situacijos Lietuvoje: „Daugeliui reikia remonto“
Lapkričio 15 d. TV3 Žinios. Prabilo nužudyto „tiktokerio“ NIežo kaimynė: triukšmo nebuvo
Lapkričio 15 d. TV3 Žinios. Kaimynai papasakojo apie siaubingą gaisrą Vilniuje: per durų plyšį girdėjosi pagalbos šauksmas
Lapkričio 14 d. TV3 Žinios. Kristinos Brazauskienės viešbutis nesumokėjo 70 tūkst. eurų mokesčių: tikina, kad įsivėlė klaida
Lapkričio 14 d. TV3 Žinios. Aiškėja, kokia kalėdinė eglė puoš Kauną: miestui ją padovanojo vietinis gyventojas
Lapkričio 14 d. TV3 Žinios. Lukašenka tikina, kad balionus leidžia pati Lietuva: baltarusiai paskelbė propagandinį „tyrimą“
Lapkričio 14 d. TV3 Žinios. Lietuviai perka vis daugiau, o ekonomistai įspėja: laukia Graikijos likimas
Lapkričio 14 d. TV3 Žinios. Žemę pasiekė viena stipriausių magnetinių audrų: dėl jos NASA atšaukė du skyrdžius į Marsą
Lapkričio 14 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ su politologe Jolanta Bielskiene
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. „Nemuno aušros“ koalicijoje nebeliks? Malinauskas prognozuoja, kada laukti pokyčių
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Paviešino „Volvo“ ir vilkiko avarijos vaizdus: automobilio vairuotoją vadavo pusvalandį
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Aiškėja daugiau detalių apie Lentvaryje įvykusį sprogimą: tai – ne pirmas gaisras name
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkas apie teroro akto planavimu kaltinamą lietuvį: „Čia pirmas atvejis“
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Gitanas Nausėda pokalbius su Baltarusijos atstovais vadina techninėmis derybomis
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Senjorė Almina baiminasi kylančių elektros kainų: „Galėčiau būti įsijungus televizorių, bet taupau“
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Po intensyvių ekonstrukcijų atidarytas Klaipėdos pilies bokštas: pasigrožėkite atsiveriančiais vaizdais
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Mokytojai su ministerija derėjosi dėl atlyginimų: „Tai yra visiškas ėjimas atgal“
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Trys naujai atrasti Jeffrio Epsteino laiškai gali sukelti rimtų problemų Donaldui Trumpui
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Remigijus Žemaitaitis vėl nepatenkintas dėl per didelio gynybos biudžeto: jo oponentas – Algirdas Sysas
Lapkričio 12 d. TV3 Žinios. Kazlų Rūdos progimnazijoje sumaištis: 13-etis atsinešė ir tualetuose susprogdino petardas
Lapkričio 12 d. TV3 Žinios. Vyriausybė jau ruošiasi kompensacijų prašytojų bumui: palygino šildymo sezono kainas su praėjusiais metais
Lapkričio 12 d. TV3 Žinios. Iš Santarų traukiasi vaikų neurochirurgai
Lapkričio 12 d. TV3 Žinios. Vilkikai pyksta ant valdžios dėl 1 dalyko ir pasiryžę protestuoti: „Jeigu reikės, savo vilkikus sukaupsiu“
REKLAMA
Viena gauja neskolina kitai gaujai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų