Vos keli kilometrai nuo Baltijos jūros pakrantės Vokietijoje, jūros dugne, maždaug 21 metro gylyje, slypi tūkstančių metų senumo istorinis paminklas – akmeninė siena.
Ją netikėtai atrado Vokietijos mokslininkai, tiesiog tyrinėję Baltijos jūros dugną. Vienoje vietoje sustumti akmenys iškart patraukė specialistų dėmesį. Istorijos tyrėjai jau turi rimtą prielaidą, kas čia buvo.
„Prieš 8500 metų ten buvo miškas ir nebuvo prasmės statyti tokią sieną. Jei darysime prielaidą, kad tai yra medžioklės statinys, tai jis skirtas šiaurės elnių medžioklei ir tada reikia žiūrėti, kada šiaurės elniai paliko šias platumas ir patraukė į šiaurę. Tai buvo prieš 10–11 tūkstančių metų“, – sako priešistorės tyrėjas Marselis Bradtmoelleris.
Archeologai dabar šioje vietoje tikisi rasti medžiotojų prieš tūkstančius metų paliktų titnago įrankių ir strėlių antgalių.
„Norint rekonstruoti šį paleožemės paviršių, mums reikia echoloto duomenų apie nuosėdas, tada galėsime pažvelgti į jūros dugną, atidengti požeminius sluoksnius ir rekonstruoti reljefą skirtingais laikotarpiais“, – teigia jūros tyrėjas Jacobas Geersenas.
Tad specialistai tikisi tolimesnių tyrimų metu išsiaiškinti tikslesnę akmeninės sienos datą.
Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.