V. Bakas BNS sakė, kad apie šį trečiadienį vykusį pokalbį jį tiesiogiai informavo pats pranešėjas.
Parlamentaro teigimu, žvalgybos pareigūnas direktoriaus pavaduotojui pripažino, kad jis yra pranešėjas, paprašė atostogų, tačiau šis prašymas buvo atmestas.
„Pareigūnas, kuris man suteikė informaciją apie galimą neteisėtą duomenų rinkimą, man tiesiogiai pranešė, kad buvo iškviestas į R. Bridikio kabinetą ir buvo bandoma išsiaiškinti, ar jis yra pranešėjas ir kas dar VSD yra pranešėjai“, – BNS sakė V. Bakas.
„Jis pripažino, kad yra pranešėjas ir paprašė suteikti atostogas. Žmogui buvo pasakyta, kad atostogos nebus suteikiamos“, – teigė V. Bakas.
Seimo nario vertinimu, toks pokalbis, spaudžiant atskleisti pranešėjų tapatybę, yra įstatymo pažeidimas.
V. Bakas teigė, kad pranešėjas pernai jam informaciją pateikė griežtai laikydamasis įstatymo nuostatų. Tuo metu V. Bakas buvo Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas.
Žvalgybos įstatymas numato, kad žvalgybos pareigūnai turi teisę tiesiogiai kreiptis į Seimo komitetą dėl žvalgybos institucijos vykdomos veiklos.
V. Bakas sako tiksliai nežinantis, ar asmeniui suteiktas oficialus pranešėjo statusas. Jis taip pat paragino prezidentą Gitaną Nausėdą laikinai nuo pareigų nušalinti VSD direktorių Darių Jauniškį ir jo pavaduotoją R. Bridikį.
Valstybės saugumo departamentas spaudos konferenciją rengia 11 valandą.
Žvalgybos pareigūnas yra informavęs V. Baką, kad VSD vadovybės nurodymu 2018-2019 metais žvalgyba rinko informaciją apie tuometinio kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos aplinkos žmones ir diplomatą Vygaudą Ušacką.
VSD teigia, kad informacijos apie minimus asmenis nerinko, tačiau direktorius Darius Jauniškis teigė, kad kandidatų aplinkoje esantys žmonės galėjo būti tikrinami, o su kai kuriais iš jų žvalgybos pareigūnai galėjo bendrauti tiesiogiai.
VSD teigia, kad ji rinkimų metu turėjo užduotį ir stebėjo bei vertino užsienio šalių įtaką rinkimų procesui.