„Su dideliu susirūpinimu stebime situaciją, kuri klostosi belaukiant Aleksejaus Navalno sugrįžimo į Maskvą. Indikacijos rodo, kad gali būti mėginama jį sulaikyti, suimti. Mano nuomone, Europos Sąjunga turi būti pasirengusi nedelsdama reaguoti į tokius galimus laisvės suvaržymus žmogaus, kuris ką tik išgyveno pasikėsinimą“, – BNS sakė G. Landsbergis.
„Aš manau, kad jei A. Navalnas bus suimtas, Lietuva galėtų pasiūlyti taikyti naujas sankcijas tiems, kurie prie to prisideda“, – pridūrė jis.
Pasak G. Landsbergio, ES veiksmų turėtų imtis iš karto paaiškėjus, kad A. Navalnas yra sulaikytas.
„Dabar kaip tik diskutuojame su kai kuriomis ES valstybėmis kokie galėtų būti mūsų tolimesni veiksmai, tačiau kol kas laukiame lemtingo lėktuvo nusileidimo“, – teigė Lietuvos užsienio reikalų ministras.
44 metų Rusijos opozicijos lyderis sekmadienį vakare sugrįžta į Maskvą iš Vokietijos, kur buvo kelis mėnesius gydomas po mėginimo jį nunuodyti. A. Navalno teigimu, šis mėginimas buvo surengtas Rusijos prezidento Vladimiro Putino nurodymu. Politikas blogai pasijuto rugpjūtį skrydžio iš Sibiro į Maskvą metu, o vėliau buvo nuskraidintas medicininiu lėktuvu į Berlyną.
Vakarų ekspertai nustatė, kad jis buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.
Kremlius neigia kaip nors prisidėjęs prie šio išpuolio, o rusų tyrėjai tvirtina, kad nėra jokio pagrindo inicijuoti tyrimą.
Rusijos kalėjimų tarnyba (FSIN) dabar sako, kad atvykusiam į Maskvą A. Navalnui gali grėsti kalėjimas už tai, kad jis pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas. Prokurorai taip pat gali iškelti su korupcija kovojančiam aktyvistui baudžiamąją bylą dėl įtarimų, kad jis neteisėtai pasisavino beveik 4 mln. dolerių, paaukotų jo organizacijoms.
Jau maždaug dešimtmetį Rusijos protesto judėjimo veidu laikomas A. Navalnas išgarsėjo kaip kovos su korupcija tinklaraštininkas ir antivyriausybinių mitingų organizatorius.