Savaitgalį visą pasaulį sukrėtė civilinių žmonių žudynės Bučoje. A. Anušausko teigimu, tai dar labiau atkreipė pasaulio dėmesį į karą Ukrainoje.
„Vakarų reakcija ir iki tol buvo, iki Bučos. Tačiau žiūrint iš humanitarinės pusės, iš tarptautinių organizacijų reakcijos, taip, manau, kad ir Jungtinių Tautų, ir Raudonojo Kryžiaus, ir apskritai visų tarptautinių organizacijų, kurios stebi humanitarinę situaciją Ukrainoje, tai ta reakcija bus aktyvesnė.
Tiesą sakant, iš Hagos tribunolo, iš tos varpinės žiūrint, prokurorų jau dabar tyrimas jis gali būti pradėtas, nelaukiant net ir oficialių Ukrainos valdžios kreipimųsi, nors jie jau yra“, – po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda kalbėjo A. Anušauskas.
Pasak ministro, sunku vertinti, kaip Bučoje įvykusios žudynės sunkintų Vladimiro Putino padėtį, nes kaltinimus turi formuluoti Hagos tribunolo prokurorai.
„Kaip tai atrodytų ateityje? Manau, kad tai atrodytų panašiai kaip Serbijos variantas, kai politiniai vadovai buvo pripažinti atsakingais už tas žudynes, kurias vykdė serbų kariai“, – teigė A. Anušauskas.
Puolimui visomis kryptimis neturi pajėgumų
Ministras teigė, kad nors ukrainiečiai išstūmė Rusijos pajėgas iš Kyjivo regiono, tai reiškia, kad Kremliaus pajėgumai rytų Ukrainoje turi potencialą dvigubėti.
„Nuo dabartinių pajėgumų, kurie yra sukoncentruoti, Rusija, atitraukusi pajėgas nuo Kyjivo, Černihivo, Sumų, tas kryptis rytų Ukrainoje gali ženkliai sustiprinti. Tai reiškia, kad visi pajėgumai gali padvigubėti“, – sakė A. Anušauskas.
Pasak jo, Rusijos atakos rytų Ukrainoje suintensyvės, tačiau išlieka atviras klausimas, ar tai apsiribos tik Donecko ir Luhansko sritimis.
„Vystyti didelių mastų puolimams visomis kryptimis, ir pietuose, ir rytuose, Rusija [pajėgumų] kaip neturėjo, taip ir neturi, nes jos praradimai labai ženklūs. Vis tik tai prarasti trečdalį pajėgumų, kurie buvo sutelkti prieš Ukrainą, tai reiškia prarasti labai daug“, – pažymėjo A. Anušauskas.