• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant baltarusių ir rusų organizuojamoms pratyboms „Zapad“ Lietuvos pašonėje Vyriausybė ruošiasi galimoms provokacijoms, maksimaliai stiprina strateginių objektų apsaugą. Prie suskystintų dujų terminalo, „KN Energies“ , „Litgrid“ budi Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, kurie pasiruošę reaguoti, neutralizuoti diversantus, numušti dronus, kurie nelegaliai fotografuoja teritoriją. 

Artėjant baltarusių ir rusų organizuojamoms pratyboms „Zapad“ Lietuvos pašonėje Vyriausybė ruošiasi galimoms provokacijoms, maksimaliai stiprina strateginių objektų apsaugą. Prie suskystintų dujų terminalo, „KN Energies“ , „Litgrid“ budi Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, kurie pasiruošę reaguoti, neutralizuoti diversantus, numušti dronus, kurie nelegaliai fotografuoja teritoriją. 

REKLAMA

Tiesa, kariuomenė gyventojus ramina – Lietuva yra pasiruošusi reaguoti į bet kokius incidentus, artėjant „Zapad“ pratyboms. 

REKLAMA
REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže. 

Iki „Zapad“ pratybų Baltarusijoje, kurios vyks rugsėjo viduryje, liko du mėnesiai. Lietuvos kariuomenė atidžiai stebi situaciją ir tikina, kad bent kol kas rusų kariai į numatytą pratybų vietą nesirenka.  

REKLAMA

Mūsų kariuomenės ir Vyriausybės teigimu, „Zapad“ pratybos šiemet gali būti gerokai mažesnės nei kada nors anksčiau. Pavyzdžiui, 2021-aisiais šiose pratybose dalyvavo apie 200 tūkstančių karių. 

Tiesa, viešai prieinama tik baltarusių propagandistų skelbiama informacija, kiek karių šie žada siųsti į pratybas. Iš Rusijos pusės – tyla. 

REKLAMA
REKLAMA

„Nuo 13 tūkstančių sumažėjo iki 7 tūkstančių. Tas mažėjimas gali būti dar didesnis. Rusijos skaičių kol kas nėra. Bet šiaip žvelgiant į bendrą foną, tuos skaičius, kuriuos matome už sienos, tai toks vaizdas, kad neturėsime didelių pratybų“, – sakė Nacionalinio krizių valdymo centro vadovas Vilmantas Vitkauskas. 

Pratybos nukeltos toliau nuo vakarinių sienų

„Zapad“ pratybos, kaip galima matyti iš viešai prieinamos informacijos, kurią skelbia Lukašenkos režimas, yra nukeltos toliau nuo vakarinių sienų – šalia Ukrainos. Rusija vis dar gerokai įklimpusi Ukrainoje, todėl, pasak Lietuvos kariuomenės, perkelti karius vien dėl pratybų – nemenkas iššūkis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kam pratybos, jei vyksta tikras karas“, – sakė V. Vitkauskas. 

„Šiai minutei jokio ženklo, jokios indikacijos, kad tai, kas vyks Baltarusijoje, galėtų virsti į kažkokią karinę intervenciją, tikrai nėra“, – tikino Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko pavaduotojas Laurynas Kasčiūnas. 

REKLAMA

Įtampa vis tiek išlieka. Mūsų žvalgyba ne tik toliau seka informaciją apie „Zapad“ pratybas ir technikos judėjimą Baltarusijos teritorijoje, bet dėl galimų provokacijų yra padidinusi strateginių objektų apsaugos lygį. 

Jau kurį laiką įvairius energetikos strateginius objektus, kaip suskystintų dujų terminalas „Independence“ arba kitaip „KN Energies“, saugo viešojo saugumo tarnyba. O tokie objektai kaip „Orlen Lietuva“ turi savo apsaugą, tačiau apie incidentus iškart informuoja Vyriausybę. 

REKLAMA

„Mes nepasikliaujame saugos tarnybomis šioje vietoje, mes perimame į VST apsaugą, ten visai kitokios taisyklės, kaip būtų reaguojama į incidentus. Kitos teisės pareigūnams suteiktos. Taip pat antidroninės priemonės“, – aiškino energetikos viceministras Arnoldas Pikžirnis. 

Bando fotografuoti strateginius objektus

Vyriausybė neslepia, kad pasitaiko įvairių incidentų, kai turistais apsimetę asmenys su dronais bando fotografuoti strateginius objektus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastaruoju metu šalyje netrūksta ir gaisrų, kai netikėtai užsiliepsnoja atliekų deginimo gamyklos. Vis dėlto teisėsauga, kol vyksta ikiteisminis tyrimas, to nesieja su Rusijos užsakyta diversija. Tiesa, tai pakankamai sunku įrodyti.       

„Kartais yra tiesiog interesas kelti chaosą ir parodyti, kad valstybė neva nesusitvarko“, – sakė L. Kasčiūnas.        

REKLAMA

Lietuvos kariuomenė pastaruoju metu stebi suintensyvėjusią propagandą iš Rusijos pusės. O ypač, kai kalba pasisuka apie Baltijos jūros regioną, kuriame neseniai vyko NATO pratybos. Neva NATO kelia įtampą šiame regione. 

„NATO šalys siekia užkardyti, stebėti ir kontroliuoti Rusijos „šešėlinį laivyną“, kuris kerta NATO teritorinius vandenis. Tai Rusijai tikrai nepatinka“, – kalbėjo kariuomenės analitikė Agnė Eidimtaitė. 

REKLAMA

Lygiagrečiai vyks NATO pratybos

Tuo metu marionetinio Minsko režimo pasakos apie mažesnį karių skaičių per „Zapad“ pratybas, pasak karybos apžvalgininko Egidijaus Papečkio, gali būti ne iš piršto laužtos. Esą įprastai kasmet pavasarį vasarą Baltarusijoje vykdavo įvairaus plauko vietinės, nedidelio masto pratybos, kurias mielai išnaudodavo Baltarusijos propagandistai. Šiemet to nėra.     

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš matau gana keistą ramybę. Man atrodo, kad Lukašenka žiūri, kas darosi, ir šiuo metu nenori tampyti liūto už ūsų“, – sakė E. Papečkys.        

Kai Baltarusijoje vyks baltarusių ir rusų pratybos „Zapad“, lygiagrečiai vyks ir NATO pratybos prie rytinio aljanso flango. 

Straipsnis parengtas pagal TV3 žinių reportažą.   

Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:                   

 

Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Trys naujai atrasti Jeffrio Epsteino laiškai gali sukelti rimtų problemų Donaldui Trumpui
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Aiškėja daugiau detalių apie Lentvaryje įvykusį sprogimą: tai – ne pirmas gaisras name
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkas apie teroro akto planavimu kaltinamą lietuvį: „Čia pirmas atvejis“
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. „Nemuno aušros“ koalicijoje nebeliks? Malinauskas prognozuoja, kada laukti pokyčių
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Po intensyvių ekonstrukcijų atidarytas Klaipėdos pilies bokštas: pasigrožėkite atsiveriančiais vaizdais
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Gitanas Nausėda pokalbius su Baltarusijos atstovais vadina techninėmis derybomis
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Remigijus Žemaitaitis vėl nepatenkintas dėl per didelio gynybos biudžeto: jo oponentas – Algirdas Sysas
Lapkričio 13 d. TV3 Žinios. Paviešino „Volvo“ ir vilkiko avarijos vaizdus: automobilio vairuotoją vadavo pusvalandį
Lapkričio 12 d. TV3 Žinios. Vilkikai pyksta ant valdžios dėl 1 dalyko ir pasiryžę protestuoti: „Jeigu reikės, savo vilkikus sukaupsiu“
Lapkričio 12 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su Remigijumi Motuzu
Lapkričio 12 d. TV3 Žinios. 60 metų grybavęs Vytautas pirmąkart pamatė šiuos grybus lapkričio viduryje: „Tokių dalykų nėra buvę“
Lapkričio 12 d. TV3 Žinios. Iš Santarų traukiasi vaikų neurochirurgai
Lapkričio 12 d. TV3 Žinios. Vyriausybė jau ruošiasi kompensacijų prašytojų bumui: palygino šildymo sezono kainas su praėjusiais metais
Lapkričio 12 d. TV3 Žinios. Kazlų Rūdos progimnazijoje sumaištis: 13-etis atsinešė ir tualetuose susprogdino petardas
Lapkričio 11 d. TV3 Žinios. Liudininkai užfiksavo delfiną neįprastoje vietoje: „Kodėl jis nusprendė pasilikti tokioje judrioje vietoje – nežinome“
Lapkričio 11 d. TV3 Žinios. Liudininkai užfisavo „Lamborghini“ avariją: dideliu greičiu rėžėsi į stulpą – štai kokios pasekmės
Lapkričio 11 d. TV3 Žinios. Šiame Lietuvos kampelyje atidaryta unikali ekspozicija: šio krašto žmonės iš savo namų sunešė įvairias įdomybes
Lapkričio 11 d. TV3 Žinios. Bibliotekos pasiryžo seniai skaitytoms knygoms rasti naujus namus: baiminasi vieno dalyko
Lapkričio 11 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su Martynu Žilioniu
Lapkričio 11 d. TV3 Žinios. „Aušriečiai“ užsimena apie galimą auditą: iškėlę šį klausimą rimtai triumfuotų
Lapkričio 11 d. TV3 Žinios. Darbo migrantai į Lietuvą galės atsivežti ir savo šeimas – yra vos keli kriterijai
Lapkričio 11 d. TV3 Žinios. Lietuva laukia atsakymo iš Minsko ir patiria vežėjų spaudimą: prašo atkurti diplomatinius santykius su Baltarusija
Lapkričio 11 d. TV3 Žinios. Susitarimą su Vengrijos ministru pasirašęs Žemaitaitis – paslaptingas: „Mūsų asmeninis reikalas“
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su Robertu Kaunu
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Valdžios neištesėti pažadai demotyvuoja pareigūnus: ilgametis tyrėjas prognozuoja griūtį
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Baltarusijoje įstrigę Lietuvos įmonėms priklausantys vilkikai – Lukašenka grasina juos konfiskuoti
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Pamatykite, kaip didžiosioms metų šventėmis ruošiasi Berlynas ir Londonas
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Net opozicija giria naująją kultūros ministrę: „Ponia Aleknavičienė yra solidi politikė“
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Rekordinis radinys Kuršėnų girininkijoje – rado pustrečios tonos išmestų padangų
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Vilniuje žuvus keturračio vairuotojui aiškėja avarijos aplinkybės: medikai gaivino pusantros valandos
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Muziejininkė: pitonai dažniausiai kesinasi į šiuos asmenis
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Lietuviai pasipiktinę socialinių darbuotojų kraustymųsi, o šie atsisako išreikšti savo nuomonę: bijo šio 1 dalyko
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Ruginienę kritikuojantis Butkevičius mato Vyriausybės iširimą jau vasarą: „Per žemo lygio žmogaus nuostatos“
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Pasirodžius naujajam partnerystės įstatymui Seime – politikai pasidalijo į dvi stovyklas: sužinokite kokias
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Pasaulyje garsėja menininkas savo provokacijomis mene: štai kiek vertas jo paskutinis kūrinys – auksinis tualetas
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. LRT biudžetas vis labiau iškreipia konkurenciją: gali išsipūsti iki 100 milijonų eurų
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Nors jau lapkritis, ūkininkas Ramūnas vis dar skina avietes: žada, kad šviežių uogų bus iki Kalėdų
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Advokatė įspėja tėvus: tokia paauglių patirtis neužmirštama – jos ištrinti neįmanoma
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. „Akušerinis smurtas“ Lietuvoje dabar yra ypač opi problema
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Prabilo Santaros klininkas palikę medikai: „Toje komandoje dirbti negaliu“
Lapkričio 9 d. TV3 Žinios. Nerimas dėl matematikos egzamino
Lapkričio 9 d. TV3 Žinios. Tragiškai pasibaigusios policijos gaudynės Floridoje
Lapkričio 8 d. TV3 Žinios. Makabriškos laidojimo tradicijos: kaip lietuviai pagerbdavo iškilius mirusius žmones prieš šimtmetį?
Lapkričio 8 d. TV3 Žinios. LTG Cargo žadant didinti paslaugų tarifus, įmonių atstovai piktinasi: „Tai gula ant Lietuvos vežėjų pečių“
Lapkričio 8 d. TV3 Žinios. Politologė po Orbano susitikimo su Trumpu: vengrai kaip niekada ištroškę permainų
Lapkričio 8 d. TV3 Žinios. Brėžia raudonas linijas: prabilo, koks galimas naujas žingsnis vilkikams įstrigus pasienyje
Lapkričio 7 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su politikos apžvalgininku Vytautu Bruveriu
Lapkričio 7 d. TV3 Žinios. Vyriausybėje – chaosas ir visiškas pasimetimas dėl Baltarusijoje įstrigusių lietuvių vairuotojų
Lapkričio 7 d. TV3 Žinios. Politologai įvertino vėl byrantį Ruginienės ministrų kabinetą: „Ateina su labai egzotinėmis uodegomis“
Lapkričio 7 d. TV3 Žinios. Ministerija meta „gelbėjimosi ratą“ abiturientams: matematikos kartelę siūlo nuleisti iki 25 taškų
Lapkričio 7 d. TV3 Žinios. Siaubą keliantis paauglių elgesys: 6 moksleiviai sumušė 13-metę – policija tyrimo tęsti nežada
Lapkričio 7 d. TV3 Žinios. Naujasis kultūros viceministras – R. Žemaitaičio žmogus ar „ritmologų“ sektos dalyvis?
Lapkričio 7 d. TV3 Žinios. Režisierius sumušė aktorių – nuspyręs nuo kėdės vaikėsi po sceną: jis yra silpnas aktorius
Lapkričio 7 d. TV3 Žinios. Branduolinis pingpongas tarp Rusijos ir JAV: okupuotame Donecke sunaikintas rusų amunicijos sandėlis
Lapkričio 6 d. TV3 Žinios. Pamatykite įspūdingą reiškinį: šiąnakt patekėjo ryškiausia metuose superpilnatis
Lapkričio 6 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su prezidento patarėju Deividu Matulioniu
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Policinininkai vyjosi nusikaltėlį per visas gyvenvietes: pastarasis nesuvaldė automobilio – štai kokios pasekmės
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Baltarusijoje įstrigo tūkstančiai Lietuvos vilkikų: štai ko Ruginienė prašo Lukašenkos
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Štai kiek lietuvių piktinasi nežmoniškomis eilėmis pas gydytojus: „Registravomės praėjusiais metais gruodį“
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Lietuviai piktinasi tokiu medikų poelgiu: vien pernai tam išleido 1,5 milijardo eurų
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Sausio 13-osios tanką vairavusiam Radkevičiui sušvelninta bausmė: „Šis klausimas – ateities klausimas“
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Pamatykite, kaip briedis susidūrė su lengvuoju automobiliu: štai kokios tragiškos pasekmės
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Papasakojo, kaip sutaupyti perkant kompensuojamuosius vaistus: liepė atkreipti dėmesį į 1 dalyką
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Pamatykite: išskirtiniausi kepiniai Pyragų dienos proga Lietuvoje
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Prezidentas apie kandidatą į krašto apsaugos ministrus: „Jeigu viskas bus tvarkoje, jis bus patvirtintas“
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su klimatologu Arūnu Bukančiu
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Vilniuje neblaivus BMW vairuotojas sukėlė avariją – įpūtė beveik 2 promilės
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Lietuvoje pensijos 3 kartus mažesnės nei Vokietijoje: senjorams vos užtenka maistui ir būstui
Lapkričio 4 d. TV3 Žinios. Netikėtas radinys Kretingos bažnyčioje: pasitvirtino nuo seno sklandžiusi legenda
Lapkričio 4 d. TV3 Žinios. Po susitikimo su Nausėda Kaunas jau formuoja savo komandą: „Ar pavyks maksimaliai išlaikyti komandą, tokio pažado nedaviau“
Lapkričio 4 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su politologu Šarūnu Liekiu
Lapkričio 4 d. TV3 Žinios. Baisiogaloje prasideda „Rheinmetall“ statybos – gyventojai turi vieną priekaištą
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Kauno valdžia užsimojo po Rotušės aikšte kasti parkingą – ekspertai kalba apie pavojų paveldui
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Lukašenka toliau kartoja gąsdinimo dainelę: „Mes susėsime su Putinu, priimsime sprendimą ir smūgiuosime“
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Šiose magistralėse specialios sistemos rodo, kokiu greičiu galite važiuoti: žiemą leidžiama ir 130 km/h
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Išvydęs, kas dedasi su jo mylimu mišku, kelmiškis Gintautas negali tylėti: „Tai bus tuščia futbolo aikštė“
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Donaldas Trumpas atmetė galimybę perduoti Ukrainai „Tomahawk“ raketas
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. 9 iš 10 lietuvių tiki Kremliaus propaganda: „Esam neva žlungantys, ES vergai“
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Ekspertai įspėja: po II pakopos išmokų gali įvykti kainų šuolis
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Širdžių Prezidentas Valdas Adamkus mini ypatingą sukaktį: „Ši diena yra inspiracija ateičiai“
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su Lietuvos banko valdybos pirmininku Gediminu Šimkumi
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Kunigas Doveika stebisi augintinių kapais: šeimininkai pinigų negaili – štai, kiek kainuoja
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Pokalbių pilna diena Robertui Kaunui: išėjęs iš prezidentūros buvo apgultas protestuotojų minios
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Pamatykite: Klaipėda neatsigina bebrų – apgriaužė ir metaliniais tinklais apraišiotus medžius
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Naujieji elektriniai traukiniai Lietuvoje: tai yra keliolika žingsnių į priekį
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Vis daugiau žmonių grožisi šiais neįprastais medinukais: „Mano mintyse „balvonai“
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Šilutės rajone – 26 metus nelegaliai laikytas krokodilas: per tiek laiko net nesugalvojo vardo
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Latvijai pasitraukus iš Stambulo konvencijos – Tamašunienės svarstymai: „Smurtas neturėtų turėti lytiškumo“
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Išskirtinė galimybė pamatyti žymių Lietuvos didikų koplyčią: svarbi vieta sovietmečiu buvo išniekinta
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Pasakė, kiek mineralinio vandens turime išgerti per dieną: štai kas nutiks jo padauginus
Lapkričio 1 d. TV3 Žinios. Ukrainiečiai didina spaudimą: skelbia apie neeilinę operaciją Pokrovske
Lapkričio 1 d. TV3 Žinios. Budbergytė įvertino vieno banko įvestą pakitimą: „Bankai labai greiti pasinaudoti situacija“
Lapkričio 1 d. TV3 Žinios. Visuotinė kapinių apgultis: policija siunčia gyventojams svarbių patarimų
Spalio 31 d. TV3 Žinios. Švęsite Helovyną ar Vėlines? Prekybininkai atskleidė, kuri šventė šiuo metu populiariausia
Spalio 31 d. TV3 Žinios. „Pilna streso, panikos“ – Turkijos oro uoste įstrigę lietuviai džiaugėsi, kad nors gavo vandens
Spalio 31 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanu Mindaugu Jurkynu
Spalio 31 d. TV3 Žinios. Atskleidė, kodėl nepavyko numušti balionų: „Buvo sąlygų, kurios neleido to padaryti“
Spalio 31 d. TV3 Žinios. Kandidatas į ministrus Kaunas atviravo apie potencialų postą: „Aš visgi žmogus, ne mašina, ne robotas“
Spalio 30 d. TV3 Žinios. Tikras stebuklas Kauno klinikose: išgyveno net 400 gramų nesvėrusi mergytė
Spalio 30 d. TV3 Žinios. Pas brolį atvažiavęs vyras rado jo ir žmonos lavonus: mirties priežastis neaiški
REKLAMA
Ir įtik tiems lietuviams
Ir įtik tiems lietuviams
Triukšmauja -blogai,tyli -vėl negerai
Padovanokim visus likusius ginklus ir pinigus Ukrainai,ji mus apgins
Organizuoju talką rytoj,griausim...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų