Kaip pranešė Aplinkos apsaugos departamentas, penktadienį po vidurdienio Vilniaus aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo skundas, kad iš „Vilniaus vandenų" nuotekų tinklų į Neries upę išleidžiamos nevalytos nuotekos.
Pareigūnai nedelsdami nuvyko į vietą patikrinti situacijos, taip pat iškvietė Aplinkos apsaugos agentūros laboratoriją nustatyti teršalų rūšį ir kiekį.
„Šiuo metu aiškinamosi taršos priežastys ir galimybės taršą sustabdyti. Pirminiais duomenimis, „Vilniaus vandenys“ šiuo metu dėl techninių kliūčių negali naudoti vienos iš dviejų nuotekų tinklų linijos ir atitekančių nuotekų kiekis yra per didelis“, – teigia departamentas.
Už neteisėtą aplinkos teršimą nuotekomis numatyta administracinė atsakomybė bei įpareigojimas atlyginti aplinkai padarytą žalą.
Savo komentarą pateikė ir „Vilniaus vandenys“:
„Šiandien, maždaug 13.00 val. bendrovės specialistai užfiksavo vienos iš bendrovei priklausančių siurblinių (Baravyko g.) darbo rėžimo pakitimus. Paraleliai buvo gautas ir aplinkosaugininkų pranešimas apie tai, kad iš šioje gatvėje esančio bendrovės išleistuvo į upę patenka galimai ne iki galo išvalytos mišrios nuotekos.
Gavus pranešimą, bendrovės „Vilniaus vandenų“ brigada buvo operatyviai išsiųsta į įvykio vietą. Pirminiai spėjimai apie galimai įvykusią avariją pasitvirtino. Buvo nustatyta, kad bendrovei priklausančios siurblinės į upę išleidžiamos nuotekos yra ne iki galo išvalytos, atsiskiedusios lietaus vandeniu.
Pirminiais duomenimis, avarinė situacija susidarė dėl kelias dienas trunkančio atlydžio. Į šią bendrovės siurblinę suteka mišrios nuotekos – buitinės ir paviršinės. Paviršinių nuotekų kiekiui stipriai išaugus, siurblinė tiesiog nebesuspėjo tokio didelio bendro nuotekų kiekio operatyviai išvalyti, tad dalis nepilnai išvalytų, lietaus vandeniu atsiskiedusių nuotekų pateko į upę.
Bendrovė ėmėsi skubių veiksmų avarijos padariniams šalinti. Skubos tvarka, siekiant išvengti didelės žalos gamtai nuotekos buvo nukreiptos kita rezervine linija, kuri buvo rekonstruojama ir pilnu pajėgumu darbą turėjo pradėti tik š. m. balandį. Vis tik buvo priimtas sprendimas liniją įdarbinti anksčiau. Taip pavyko užtikrinti, kad į upę pateko tik nedidelis ne pilnai išvalytų nuotekų kiekis.
Šiuo metu tarša jau sustabdyta. Įvykio priežastys tiriamos ir tikslinamos. Siekiant įvertinti avarijos padarytą žalą gamtai, bendradarbiaujama su aplinkosaugininkais.
Nors bendrovė numatyti visų avarinių situacijų negali vis tik ji atsiprašo visuomenės, kad taršos išvengti nepavyko. Už šį įvykį ji prisiima atsakomybę. Bendrovė dės maksimalias pastangas, kad ši avarinė situacija būtų ištirta ir panašių atvejų ateityje būtų išvengta. Vienas iš šios problemos prevencinių sprendimų ir yra rezervinės nuotekų surinkimo linijos sumontavimas.“