• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Kaip mes prisikviesime žmones, specialistus, jaunimą?“ – svarsto Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis po to, kai iš 37 kandidatų, siekiančių darbo vietos Alytaus savivaldybės Socialinės paramos skyriuje, tik vienas sugebėjo atsakyti į testo klausimus, kuriuos pateikė Viešojo valdymo agentūra (VVA). N. Cesiulis teigia, kad visi kandidatai – su aukštaisiais išsilavinimais ir darbo patirtimi, todėl susidaro įspūdis, kad žmonės atgrasomi eiti dirbti į valstybės tarnybą.

„Kaip mes prisikviesime žmones, specialistus, jaunimą?“ – svarsto Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis po to, kai iš 37 kandidatų, siekiančių darbo vietos Alytaus savivaldybės Socialinės paramos skyriuje, tik vienas sugebėjo atsakyti į testo klausimus, kuriuos pateikė Viešojo valdymo agentūra (VVA). N. Cesiulis teigia, kad visi kandidatai – su aukštaisiais išsilavinimais ir darbo patirtimi, todėl susidaro įspūdis, kad žmonės atgrasomi eiti dirbti į valstybės tarnybą.

REKLAMA

„Facebook“ tinkle pasipiktinimą išreiškęs dėl VVA pateiktų testo kandidatams, Alytaus miesto meras teigia, kad tokia atranka – ne vienintelė. Jis pabrėžia, kad yra buvę ir daugiau tokių situacijų. N. Cesiulis tvirtina – jei 20 metų darbo patirties turintys kandidatai neišlaiko tokių testų, tai apie jaunus, ką tik pabaigusius studijas, kandidatus nėra ką kalbėti.

N. Cesiulis: „Kas tai per testai, kas juos kuria? Robotai?“

„Mes stengiamės pasikviesti dirbti į savivaldybę kuo daugiau jaunų specialistų, pritraukti žmonių iš įvairių sričių ir net kitų miestų, kad dirbtų, augintų ir kurtų Alytų.

REKLAMA
REKLAMA

Mums norisi naujo požiūrio, novatoriškų idėjų, motyvuotų darbuotojų. Mes keliam atlyginimus, kviečiame žmones dalyvauti atrankose į laisvas darbo vietas, bet yra viena bėda, kuri vadinasi Viešojo valdymo agentūra.

REKLAMA

Paprastas pavyzdys – Alytaus savivaldybės Socialinės paramos skyrius ieškojo darbuotojo, norą dalyvauti atrankoje pareiškė nei daug, nei mažai, 37 žmonės. Neslėpsiu, apsidžiaugiau, kad yra iš ko rinktis ir tikrai turėsime naują darbuotoją.

Per anksti džiaugiausi.

Kadangi norinčių dalyvauti atrankoje buvo daugiau nei dešimt, tai Viešojo valdymo agentūra pateikė atrankos dalyviams išspręsti testuką, į kurio klausimus atsakė tik vienas, atrankoje dalyvavęs, žmogus ir tai vos vos.

REKLAMA
REKLAMA

Gerai, kad šįkart mums pasisekė, nors vienas žmogus išlaikė testą ir Socialinės paramos skyrius turės specialistą.

Visi dalyvavę atrankoje žmonės yra su aukštaisiais išsilavinimais, darbo patirtimi arba vis dar einantys atsakingas pareigas įmonėse, įstaigose, valstybės tarnyboje ar versle. Tai – žmonės, turintys magistro išsilavinimą, kompetencijas, patirtis, bet jie neišlaikė Viešojo valdymo agentūros testo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aš nesuprantu, kas čia per testai, kad žmonės, atidirbę po 20 metų valstybės tarnyboje, nesugeba jų išlaikyti? O ką kalbėti apie jaunus žmones, neturinčius patirties, atėjusius ką tik po studijų.

Ir tai ne vienintelė tokia atranka, buvę ir daugiau panašių situacijų.

Aš netikiu, kad susirinkę į atranką pora ar trys dešimtys žmonių yra tiek neišprusę ir be kompetencijos, kad neatsakytų į bazinius klausimus.

REKLAMA

Būtų suprantama, kai iš trijų ar penkių žmonių testą išlaiko tik vienas, bet kai trisdešimt keli nepajėgūs to padaryti, jau kyla klausimas, ar viskas gerai su Viešojo valdymo agentūra.

Ar nereikėtų pasiūlyti peržiūrėti atrankų organizavimo tvarkos, ar nereikėtų peržiūrėti principų pagal kuriuos sudaromi tie testai?

Susidaro toks įspūdis, kad žmonės neskatinami eiti dirbti į valstybės tarnybą, o atvirkščiai – atgrasomi.

REKLAMA

Kaip mes prisikviesime žmones, specialistus, jaunimą, tuos kas baigia mokslus užsienyje grįžti kurti, auginti mūsų miestą, jeigu jų tiesiog nepraleis Viešojo valdymo agentūra su savo sukurtais testais?

Kas tai per testai, kas juos kuria? Robotai? Negi tikrai įsivaizduojama, kad atsakius į vieno nesąmoningo testo klausimus žmogus puikiai dirbs darbą, o tie, kam nepasisekė, yra niekam verti?

O kaip žmogiškasis faktorius? Jei neturi širdies, jei nemėgsti bendrauti su žmonėmis, nenori jiems padėti, bet atsakei į testo klausimus dar nereiškia, kad tapsi puikiu Socialinės paramos, Civilinės metrikacijos ar Miesto ūkio skyriaus darbuotoju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nežinau, gal tik man taip atrodo, bet kažkas su Viešojo valdymo agentūra yra negerai“, – tvirtina N. Cesiulis.

VVA atstovė: taip siekiama atrinkti kompetentingus valstybės tarnautojus

VVA Vadovų atrankos ir planavimo skyriaus vedėja Rasa Tumėnė patikslina, kad minėtame konkurse dalyvavo 22 pretendentai.

„Kiti pateikę prašymus pretendentai arba atsiėmė prašymus arba į konkursą neprisijungė (konkursas vyko nuotoliniu būdu). Teste pereinamąjį balą surinko 1 pretendentas, kuris po interviu dalies, įvertinus jo kompetencijas ir tinkamumą pareigoms, laimėjo šį konkursą“, – sako R. Tumėnė.

REKLAMA

Ji akcentuoja, kad konkurso vykdymui iš VVA atstovų yra sudaroma komisija, kuri ir priima sprendimus dėl pretendentų vertinimo. Komisija atsižvelgia į pareigybės specifiką, kandidatų skaičių ir kitus aspektus.

„Šiuo konkrečiu atveju komisijos sprendimu buvo nuspręsta taikyti 2 vertinimo metodus bei atsižvelgiant į pretendentų skaičių, vertinti pretendentus per du etapus.

Pirmame etape taikytas vertinimo metodas – testas. Antrame etape taikytas vertinimo metodas – interviu. Šiame etape dalyvavo pretendentai, pirmame etape surinkę 6 ir daugiau balų“, – komentuoja VVA atstovė.

REKLAMA

Ji priduria, kad siekiant skaidriai atrinkti kompetentingus valstybės tarnautojus, yra vertinamos kompetencijos, kurios reikalingos valstybės tarnautojui.

„Komisijos sprendimu šiame konkurse buvo taikytas darbo su informacija testas, skirtas pretendentų gebėjimui dirbti su pateikta informacija įvertinti: įdėmiai ją perskaityti, suprasti, išskirti aktualius komponentus ir, griežtai remiantis tik pateikta informacija, atsakyti į įvairaus pobūdžio klausimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

VVA centralizuotai organizuodama konkursus į valstybės tarnautojo pareigas taiko pagal valstybės tarnautojų kompetencijų modelį ekspertų parengtus validžius ir patikimus testus (t.y. šie testai išbandyti tam tikroje žmonių apimtyje prieš diegiant konkursuose). Centralizuotuose konkursuose taikome įvairius testus, skirtus įvertinti bendrąsias, vadybines ir lyderystės, specifines ir profesines kompetencijas“, – sako R. Tumėnė.

Ji tvirtina, kad po kiekvieno konkurso, esant būtinybei, yra peržiūrimos testų užduotys, jų atlikimo trukmė ir kiti aspektai.

kaip atranką praėjo tas čiuvelis kur Vilniaus mieste buvo atsakingas už gatvių "siaurinimą":)
atitrūkę nuo tikrovės
atitrūkę nuo tikrovės
o sako niekas nenori dirbti viešąjame sektoriuje dėl mažų algų, juokdariai, net konkursai nenormalūs į vieną vietą. Neįmanoma gauti “valdišką”darbą
Priversti dirbti esamus žmones, nors ir jų dar per daug ten yra. Didžioji dalis visiškai nedirba, tik ateina į darbą. Jei nesugeba pats to padaryti gal reiktų pasamdyti kokios gerai veikiančios privačios įmonės personalo skyriaus viršininką, tai taip viską sustyguos kad reiks du tredzdalius savivaldybės klerku atleisti kaip nereikalingus. O jie vis didina etatus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų