Policijos departamentas informavo, kad nelaimė įvyko antradienio vakarą, apie 18 val. 55 min. Žardininkų gatvėje.
Berniukas sunkios būklės išvežtas į ligoninę. Daugiau informacijos apie vaiko būklę nepateikiama.
Pavojų keliantys daiktai
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gintarė Noliūtė pasakojo, kad apie šį skaudų įvykį vaiko teisių gynėjams pranešė policija:
„Vos tik gavę žinią, vaiko teisių gynėjai sureagavo ir pradėjo aiškintis situaciją. Šiuo metu stengiamasi susisiekti su nukentėjusio vaiko tėvais bei aptarti skubios pagalbos šeimai poreikį ir galimybes.
Anksčiau minėtai šeimai, kurioje auga ne vienintelis vaikas, yra prireikę vaiko teisių gynėjų inicijuotos pagalbos. Reikalingas paslaugas šeimai ir iki šiol teikia socialiniai partneriai.
Vaiko teisių gynėjų žiniomis, šiuo metu nukentėjęs vaikas yra gydymo įstaigoje, jo sveikata rūpinasi medikai. Vaiko teisių gynėjai siunčia nelaimę patyrusiai šeimai palaikymą ir linki vaikui kuo greičiau sustiprėti.“
G. Noliūtė pabrėžė, kad atvejai, kai vaikai iškrenta pro langus, nėra labai dažni, bet jų padaugėja šiltuoju metų laiku:
„Tad vaiko teisių gynėjai primena tėvams, kad siekiant pasirūpinti kasdieniu vaikų saugumu, svarbu nuolat išlikti budriems ir dėmesingiems. Ypatingo dėmesio ir greitos reakcijos reikalauja situacijos, kai šalia yra mažametis vaikas. Svarbu prisiminti, kad net ir trumpam nukreiptas dėmesys ar saugių aplinkos sąlygų vaikui trūkumas, bet kada gali virsti nelaimingu atsitikimu.
Siekiant užtikrinti vaikams visapusiškai saugią aplinką, vertėtų pasirūpinti, kad šalia langų ar balkone nebūtų pastatyta baldų – sofų, kėdžių, stalų – ar kitų aukštų daiktų, net ir naudojamų vaiko lavinimui, pavyzdžiui, vaikiškų stumdukų, vaikštynių, laiptelių, taip pat įvairių dėžių, gėlių vazonų ir pan., ant kurių palypėję vaikai galėtų pasiekti langą, užlipti ant palangės, persisverti. Svarbu atsiminti, kad įvairūs apsauginiai tinkleliai nuo vabzdžių nėra vaikų saugumą užtikrinanti priemonė – jie neišlaiko vaiko svorio, nėra tam pritaikyti.“
Anot jos, nutarus išvėdinti patalpą, geriau tokiu atveju iš jos išeiti kartu su vaikais, nepalikti jų be priežiūros kambaryje, kuriame plačiai pravertas langas. Jei namuose yra langų užraktai – atvėrimo ribotuvai, veikiantys kaip apsaugos priemonė, kad langų neatidarytų patys vaikai – tokie įrengimai turėtų būti maksimaliai saugūs ir mažiesiems neprieinami.
Primename, jog siekiant išvengti šeimoje panašaus pobūdžio nelaimių, apie saugumą tiek namuose, tiek viešumoje su vaikais svarbu kalbėtis nuo pat mažens. Tėvai turėtų aptarti su augančiu ir nuolat besikeičiančiu vaiku pagrindines saugumo taisykles, taip pat paaiškinti apie galimas grėsmes ir mokyti, kaip jų išvengti. Atviras bendravimas, paprasti ir suprantami pavyzdžiai bei pasikartojanti informacija kuria vaikui aiškumą ir moko jį atsakomybės, o kartu stiprina ryšį su artimiausiais žmonėmis.
Kilus klausimams, kviečiame žmones pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant Skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112.