„Tai bus Užgavėnių kaukių dirbtuvėlės. Bus gaminamos tokios kaukės, kokios buvo Valdovų rūmuose. Edukatoriai pasidomėjo, kokios yra šventės perėjimo iš žiemos į pavasarį Afganistane ir specialiai edukaciją ves pritaikę šeimoms, kad jiems būtų paprasčiau susieti su Lietuvos šventėmis“, – BNS sakė muziejaus atstovė spaudai Monika Petrulienė.
„Lietuvoje valdovai dėvėjo Venecijos karnavalo kaukes, jie nepersirengdavo kaip valstiečiai – velniais ir ožiais, o pačiuose rūmuose persirengdavo išpuoštomis kaukėmis“, – pridūrė ji.
Jos teigimu, afganistaniečiai pasigamintas kaukes galės išsinešti namo, kad kitą savaitę galėtų minėti Užgavėnes.
M. Petrulienės teigimu, muziejus edukacinę programą planuoja iki kitų metų.
„Po truputį, kad per mėnesį bent kartą ar du afganistaniečiai turėtų galimybę ateiti į muziejų“, – teigė ji.
Speciali programa rengiama bendradarbiaujant su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Maltos ordino pagalbos tarnyba.
Šių užsiėmimų tikslas – supažindinti Lietuvos kariams padėjusius afganistaniečius vertėjus ir jų šeimas su Lietuvos kultūra bei istorija, įprastų eiti į muziejus, kultūros įstaigas.
Anot muziejaus, programa padės afganistaniečiams įveikti kultūrinius skirtumus, pažinti Lietuvą, jos istoriją, susirasti draugų.
Užsiėmimai afganistaniečiams – nemokami, o į pirmuosius susitikimus jų šeimas atveš Maltos ordino pagalbos tarnyba.
Afganistaniečiai į Lietuvą atgabenti pernai rugpjūtį po to, kai Afganistano kontrolę, išvykstant paskutiniams JAV kariams, perėmė Talibanas, užėmęs sostinę Kabulą.
Iš viso per dešimties dienų trukmės misiją iš Lietuvos karių ir diplomatų sudarytas vadinamasis Kabulo vienuoliktukas padėjo pargabenti per 170 Lietuvai talkinusių afganistaniečių vertėjų su šeimos nariais.
Pernai rugsėjį afganistaniečiams suteiktas politinis prieglobstis Lietuvoje.