• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

NATO valstybių vadovai jau Vilniuje, bet iki susitikimo dar yra kelios valandos, todėl lieka laiko pasisakymams. Pasak diskusijoje dalyvavusių lyderių, gynybos planai yra gyvi, jie sudaromi pagal tai, kokia yra situacija, todėl nereikia fiktyvių scenarijų, Rusija yra reali grėsmė. Na, o Ukrainos kariuomenė šiuo metu vienintelė, kuri kariauja su Rusija, todėl NATO iš jos gali ir pasimokyti.

129

NATO valstybių vadovai jau Vilniuje, bet iki susitikimo dar yra kelios valandos, todėl lieka laiko pasisakymams. Pasak diskusijoje dalyvavusių lyderių, gynybos planai yra gyvi, jie sudaromi pagal tai, kokia yra situacija, todėl nereikia fiktyvių scenarijų, Rusija yra reali grėsmė. Na, o Ukrainos kariuomenė šiuo metu vienintelė, kuri kariauja su Rusija, todėl NATO iš jos gali ir pasimokyti.

REKLAMA

Pasak Estijos premjerės Kajos Kallas labai svarbu, kad pernai per NATO viršūnių susitikimą Madride buvo priimti aiškūs įsipareigojimai ir jie pamažu vykdomi.

„Visgi reikia siekti, kad sąjungininkų kovinės pajėgos būtų parengtos, apmokytos, integruotos į nacionaline pajėgas, bet kai kalbama iš esmės, ar tie planai tik popieriuje, ar jie įgyvendinami realioje situacija, tai viskas susiveda į finansavimą“, – sakė ji.

Ji pabrėžė, kad grėsmė yra didesnė nei suvokiama, todėl mums reikia didinti išlaidas gynybai ir užtikrinti karo pramonės veiklą, pateikti jiems ženklus (kad bus užsakymų).

REKLAMA
REKLAMA

„Tam, kad būtume pasiruošę apsiginti, mums reikia įgyvendinti planus, kad būtume pasiruošę mūšiui jei reiktų. Gal to nereikės, bet turime investuoti į atgrasymo priemonės“, – kalbėjo Estijos premjerė.

REKLAMA

Ji pridūrė, kad taip, visi sprendžia už save, kiek pinigų leisti gynybai, bet jei tai būtų mažiau, tai imtų kelti susirūpinimą.

„Per paskutinius dešimtmečius Aljanso narės padidino investicijas gynybai truputį daugiau nei 20 proc., bet Rusija tokias investicijas padidino virš  200 proc., o Kinija virš 500 proc. <…> Taip, mes anksčiau investavome į švietimą, socialinę apsaugą, bet vėliau supratome, kad reikia didinti investicijas į gynybą, bet jau buvo vėlu, taip, mes turėjome pasiruošti anksčiau“, – kalbėjo K. Kallas.

REKLAMA
REKLAMA

NATO karinio komiteto vadovas, admirolas Robas Baueris sakė, kad naujieji Aljanso gynybos planai yra, be kitų dalykų, grindžiami Rusijos galimybėmis. Tiesa, Rusijos karinės galimybės nuo 2022 metų pradžios pasikeitė, todėl NATO turi šiek tiek daugiau laiko.

„Kaip minėjo Estijos premjerė, laikas yra esmė, nes turime planus, mums reikia juos vykdyti, turime puikių naujienų, kad per daugelį dešimtmečių pirmą kartą vykdome planus susijusius su gynyba. Pinigai svarbu, bet reikia ne tik jų, reikia ir daugiau žmonių, pratybų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir svarbu nekalbėti apie fiktyvius scenarijus, bet turėti scenarijus, kur įvardyta Rusija, kaip reali grėsmė. Bet tam reikia laiko, nėra paprasta viską įgyvendinti, perkelti amuniciją, tai nėra lengva, susiduriame su daug apribojimų. Situacija yra skubi, reikia atlikti daug darbo, viską reikia daryti jau ryt. Bet tai gali užtrukti“, – kalbėjo admirolas.

Anot jo, saugumo situacija yra ne tokia pati, kokia ji buvo, kai Rusija pradėjo karą, bet „mes turime viską apsvarstyti, tuomet turėsime galimybių įgyvendinti planus“.

REKLAMA

„Gynybos planai yra gyvi, grėsmės keičiasi, todėl svarbu, kad jie būtų sutelkti į grėsmes, ir taip, planai keitėsi jau anksčiau, dar prieš karo pradžią. Jei padarysime tai, kas yra planuose, mums reiks investuoti į gynybą, reiks daugiau žmonių, bet reikia nepamiršti ir to, kad Rusija persigrupuos“, – kalbėjo admirolas, pabrėžęs, kad NATO gins tai, kas jos.

Tiesa, lyderiai sutinka, kad svarbūs ne tik Aljanso gynybos planai ar kalbos apie Ukrainos narystę NATO, bet ir tai, ką Ukraina gali duoti Aljansui.

REKLAMA

Pasak Kanados premjero Justino Trudeau stebint, kaip didesnė kariuomenė puolą mažesnę atrodo, kad didesnioji turėtų nugalėti, bet taip nėra.

„Matome, kad nenugali, Ukrainos kariuomenė dabar yra aprūpinta modernesne ginkluote ir ji turi geriau parengtų karininkų, personalo. Kalbant apie mokymus, mokytojus, kurie moko, tai labai svarbu, kaip ukrainiečiai pasinaudoja žiniomis mūšio lauke, stebimės, kaip greitai jie išmoksta, mes mokomės iš jų. Karas rodo, kad ir toliau turime tiekti amuniciją, padėti geriau pasirengti ateičiai“, – kalbėjo Kanados premjeras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jam pritarė ir Latvijos premjeras Krišjānis Kariņš, sakydamas, kad visi, taip pat ir Rusija, mato, kokia stipri yra ukrainiečių kariuomenė.

„Matome, kaip ukrainiečiai greitai prisitaiko, greitai mokosi ir galiausiai jie mus mokys. Kalbant apie NATO ir Ukrainos vaidmenį, matome stiprybę ir jėgą, matome, kad pasaulis ir Rusija įvertino Ukrainą, kaip stiprią šalį. Ukraina būtų vertinga partnerė NATO ir Rusija supranta, kokia stipri Ukraina yra“, – kalbėjo Latvijos atstovas.

REKLAMA

Jam pritarė ir K. Kallas, sakydama, kad tais laikais, kai į NATO buvo priiminėjamos Višegrado šalys, jos siekė ir Lenkijos priėmimo, nes „vienas iš NATO atstovų tada pasakė, kad priimkime Lenkiją, mums būtų naudingiau, jei Lenkija, o ne Vokietija kovotų už mus. O dabar ukrainiečiai kovoja už mus“, – sakė K. Kallas.

Anot jos, tai yra vienintelė armija, kuri šiuo metu kovoja su Rusija.

„Reikia Rusijai aiškiai parodyti, kur ribos, tai gali padaryti tik NATO. Ir tik tada, kai Ukraina bus NATO, mes galėsime užtikrinti stabilią taiką, nes Rusija vis tiek juk bus šalia“, – kalbėjo Estijos premjerė.

Lietuvos stebuklas ..
Lietuvos stebuklas ..
Bus nauja Lietuvos Istorija. Kokia maza ta salis LIETUVA ! Bet,kokia pagarba turi is visu stypriu Valstybiu. Juk reikia tik didziuotis mums,kad net ir JAV lektuvas atskrydo,neatsisake,neatsake zinutemis,bet pats JAV prezidentas dalyvauja. Lenkiu Zila galva pries visus. Rusija yra pavojinga visam pasaulio,pats Putinas nuvare kaput savo sali,kurios visi apskries aplinkui,kad tik nesusidurti su Rudaja Meska.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų