„Valstybės dalyvavimas bankų versle reikštų naujus įsipareigojimus valstybei ir naujus mokesčius mums. 1 ar 2 mlrd. € būtų reikalingi steigiant konkurencingą valstybinį banką. Palyginimui – mūsų patvirtintos 2020 m. biudžeto pajamos – 11.454 mlrd. €. Mokesčių bazė Lietuvoje ir taip nėra maža, egzistuoja progresinis GPM tarifas, nemažas darbo vietos apmokestinimas Sodros mokesčiais. Taigi tie, kas mokesčius moka, niekada nepasakys „ak, kokie jie maži, galėčiau dar sumokėti, kad Karbauskis įsteigtų valstybinį banką“, – teigia A. Armonaitė.
A. Armonaitė akcentuoja, jog finansinės pagalbos verslui instrumentų, tokių, kaip Invega ar Lietuvos verslo plėtros agentūra ir pan., konsolidavimas yra gera idėja, bet nevadinkime jos banku.
„Dabar suprantu viena – tiek valdantieji, tiek Prezidentūra nori dalyvauti bankų versle. Kurti savo arba pirkti privatų. Ir tai mums reikš ne tik naujus mokestinius įsipareigojimus, bet ir naują terpę korupcijai ir naujo valstybinio monstro steigimą, prisidengiant mažutėlių interesais“, – kalbėjo Laisvės partijos lyderė.
„Fintech vartai mums leidžia kviestis naujus žaidėjus, dalis, kurių – kaip Revolut – tampa bankais. O tai reiškia, kad mes, kaip bankų klientai, tik išlošiame – lankstesne ir greitesne sistema, mažesniais įkainiais ir pan. Tačiau mums konkurencijos reikia daugiau! Kurkime stabilią investicinę aplinką, kvieskime investuoti, neleiskime jadinskiams vyti jau veikiančių bankų, ir nereikės kurti valstybinių monstrų“, – teigia A. Armonaitė.
A. Armonaitė, Seimo narė. Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su autorių nuomone, už išsakytas mintis atsako autorius.