Detektyvas konsteblis Paulas Finnanas (58), dirbęs Vakarų Midlandso JK policijoje ir šalies Nacionalinėje nusikaltimų agentūroje, praėjusį mėnesį sulaukė teigiamo koronaviruso testo rezultato. Du vaikus turinčio vyro sveikata prastėjo ir sausio 23 dieną jis buvo išvežtas į ligoninę, kur jam buvo papildomai tiekiamas deguonis.
Po keturių dienų jis buvo perkeltas į intensyvią terapiją plaučių ventiliacijai, dirbtinai sukeltos komos būklės. Jo žmona Geraldine Finnan sako, kad medikai jam taip pat patikrino širdį, kai paramedikai ėmė nerimauti dėl jo žemo kraujospūdžio. Vėliau jie įspėjo, kad vyras serga atrine fibriliacija – sutrikimu, kuris sukelia nereguliarų ir greitą širdies pulsą.
Pardavimų agente savarankiškai dirbanti moteris pasakoja, kad jos vyras, dabar dirbantis vairuotoju, ateityje galbūt būtų patyręs infarktą ar insultą, jei šis širdies veiklos sutrikimas jam nebūtų buvęs diagnozuotas. G. Finnan šeima sako, kad dabar vyras jau sąmoningas ir nepaisant to, kad jaučiasi „labai labai pavargęs“, jiems pirmą kartą per 16 dienų pavyko su juo trumpai pasikalbėti.
60–metė jo žmona sako, kad medikų pandemijos metu padarytas neįtikėtinas darbas ją su artimaisiais įkvėpė Notingemo ligoninėje, kur guli jos vyras, dirbantiems gydytojams ruošti dovanų krepšius.
„Esu įsitikinusi, kad Paului galiausiai viskas bus gerai ir kad koronavirusas galų gale jam išgelbėjo gyvybę“, – sako G. Finnan. – „Turėdamas širdies ydą, apie kurią nežinojo, jis vėliau būtų patyręs infarktą ar insultą. Todėl ši situacija iš tiesų jį išgelbėjo. Jei paramedikai nebūtų atvykę, jis būtų galėjęs mirti kad ir po valandos. Žmonės miršta nežinodami, kad turi kokių nors susirgimų.“
P. Finnanas kol kas vis dar prijungtas prie dirbtinės plaučių ventiliacijos, bet panašu, kad jo būklė taisosi.
„Vakar, vasario 10 dieną, buvo nuostabi diena, nes jis pradėjo reaguoti į prašymus. Jis suspaudė medikui ranką“, – sakė jo žmona. – „Tai buvo pirmas šviesos spindulys. Techniškai jis dar prijungtas prie gyvybės palaikymo aparatų, bet jie palaipsniui atjungiami, nes jis jau gali kvėpuoti ir pats. Per gerklę į plaučius jam nuleistas vamzdelis su oru. Kitas labai svarbus procesas bus to vamzdelio ištraukimas.“
Ketvirtadienį, vasario 11 dieną, medikai sėkmingai atliko ir šią procedūrą – dabar vyras jau išėjęs iš komos. G. Finnan sako, kad susidūrus su šia jos vyro gyvybei pavojų kėlusia situacija jai su šeima kilo noras padėkoti medikams, kurie jam gelbsti gyvybę.
Moteris jau ir anksčiau atsidėkodama jiems nešė šokoladų, tortų, sausainių ir kitų smulkmenų, išreikšdama dėkingumą už rūpestį vyru, bet dabar nori padaryti daugiau. G. Finnan renka lėšas, norėdama pradėti gydytojams ir slaugytojams teikti krepšelius su dovanomis, jei tik pavyks surinkti pakankamai pinigų.
Vos per 24 valandas jos „GoFundMe“ puslapyje jau susikaupė 5 000 £. Šios lėšos bus skirtos įvairių užkandžių ir kitų malonių smulkmenų įsigijimui iš nepriklausomų vietos smulkiųjų verslininkų, o tuomet medikams bus dovanojami 30 £ vertės dovanų krepšeliai. Moteris ruošiasi pradėti nuo 200 krepšelių, bet jei pavyktų surinkti lėšų, jų paruoštų ir daugiau.
Norintys prisidėti prie G. Finnan idėjos, tai gali padaryti internetu.
„Šie žmonės ligoninėse dirba iš paskutinių jėgų“, – sako ji. – „Iš jų buvo pareikalauta labai daug, jų darbas yra neįtikėtinas. Mane kasdien įkvepia gydytojai ir slaugytojai. Jie labai džiaugiasi net ir smulkiausiomis gerumo apraiškomis. Man tai labai įstrigo. Kiekvienam gydytojui, slaugytojui, asistentui ir valytojui, dirbančiam pandemijos metu, reikia nedidelio krepšelio rūpesčio – tai jiems labai daug reikštų.“