• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nijolė Deksnienė, 66 metų moteris, šiuo metu gyvenanti Anglijoje, jau daugiau nei septynerius metus atkakliai kovoja su onkologine liga – storosios žarnos vėžiu. Su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais moteris sutiko pasidalinti savo patirtimi.

Nijolė Deksnienė, 66 metų moteris, šiuo metu gyvenanti Anglijoje, jau daugiau nei septynerius metus atkakliai kovoja su onkologine liga – storosios žarnos vėžiu. Su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais moteris sutiko pasidalinti savo patirtimi.

REKLAMA

Pirmieji Nijolės ligos simptomai pasireiškė 2017 metais: „Pajutau keistą pilvo skausmą apačioje, iš pradžių lyg ir nedidelį, bet ilgainiui jis ėmė dažnėti, stiprėti. Kreipiausi į gydytojus, bet jie vis sakydavo – gal pasitempei, gal ką pasidarei sodininkaujant.“

Dėl neaiškių atsakymų ir to, kad Anglijoje diagnozė buvo ilgai atidėliojama, Nijolė nusprendė grįžti į Lietuvą, kur atlikus magnetinio rezonanso tyrimą ji sužinojo, kad jai trečios stadijos storosios žarnos navikas.

Pirmieji gydymo žingsniai

Gavusi aiškią diagnozę Lietuvoje, Nijolė išsiuntė dokumentus į Anglijoje esančią gydymo įstaigą, kur buvo paskirti papildomi tyrimai – kolonoskopija, kompiuterinė tomografija (KT).

REKLAMA
REKLAMA

Išsamūs tyrimai patvirtino diagnozę, todėl jai buvo atlikta skubi operacija, kurios metu sėkmingai pašalintas navikas ir limfmazgiai.

REKLAMA

„Gydytojai operacijos metu ne tik pašalino naviką, bet ir keletą limfmazgių, nes liga jau buvo perėjusi į limfmazgius“, – prisimena Nijolė, kalbėdama apie 2017 metų liepos 6 dienos operaciją.

Kadangi storosios žarnos operacija buvo sudėtinga, po jos Nijolei buvo išvesta laikina žarnyno stoma, leidžianti jam gyti:

„Turėjau pusmetį gyventi su maišeliu. Buvo sunku, bet kažkaip susitaikiau su situacija. 2018-ųjų sausį maišelį nuėmė, bet problema liko – dėl netinkamai suformuoto pagrindo man atsirado pooperacinė išvarža, kuri paliko didelį pilvo patinimą.“

REKLAMA
REKLAMA

Kova su plaučių metastazėmis

2020 metais Nijolės istorija pasisuko nauja linkme – atlikus tyrimus, buvo nustatyta, kad storosios žarnos vėžys išplito į plaučius, kur buvo aptikti keturi metastazių židiniai.

„Iš pradžių siūlė daryti chemoterapiją, bet kai paprašiau kitos alternatyvos, pasiūlė abliaciją – jie degino židinius šalčiu arba karščiu. Pavyko sumažinti kai kuriuos navikus, bet atsirado nauji, mažesni. Jie pripažino, kad abliacija neefektyvi“, – Nijolė pasakoja apie patirtus gydymo iššūkius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėliau buvo paskirta intensyvi chemoterapija, kuri stipriai paveikė jos sveikatą, tačiau padėjo sumažinti navikus.

Nijolė prisimena emocijas, patirtas pirmą kartą sužinojus apie vėžį: „Kai išgirdau, nepatikėjau, atrodo, kad visa tai kažkam kitam. Galvojau – ar tikrai man? Vėliau supratau, kad tai tikra ir nusprendžiau kovoti.“

Nors diagnozė buvo netikėta, Nijolė rado stiprybės tęsti gyvenimą, ieškoti sprendimų ir laikytis gydymo plano. Nepaisant visų sunkumų, Nijolė atrado būdų palaikyti save emociškai ir fiziškai:

REKLAMA

„Kiekvienas chemoterapijos kursas vargina, jaučiu nuovargį, kartais silpnumą, bet bandau į tai žiūrėti kaip į gydymo dalį.“

Nijolės gyvenimas neabejotinai pasikeitė per septynerius metus. Pasak moters, ši liga viską apvertė aukštyn kojom. Jos kūnas dabar visai kitoks, yra įgavusi naują išvaizdą dėl pilvo patinimo.

Tačiau Nijolė išmoko žvelgti į tai kitaip. Juk svarbiausia, kad ji gali kovoti, kad dar turi stiprybės. Nijolė atvirai kalba apie pasitikėjimo savimi iššūkius ir apie tai, kaip teko mokytis prisitaikyti prie fizinių pokyčių, tačiau priduria, kad vidinė stiprybė padeda išlaikyti viltį ir pozityvumą.

REKLAMA

Storosios žarnos vėžio simptomai

Anksčiau Santaros klinikų Pilvo chirurgijos centro vadovas ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Tomas Poškus teigė, jog ryškiausi storosios žarnos vėžio simptomai yra vos du.

„Pagrindinis simptomas, apie kurį dažnas yra girdėjęs, yra tuštinimosi pokyčiai. Kalbama ne apie vienkartinius pasikeitimus, kai organizmas sureaguoja į kokį nors maistą ar gėrimą, bet apie trunkančius kelias savaites.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai imama tuštintis kitaip, neįprastai, nors mityba, gyvenimo būdas per daug nepakito, reikia susirūpinti ir kreiptis į specialistus“, – pranešime spaudai sakė prof. T. Poškus.

Kitas simptomas, reikalaujantis papildomo ištyrimo, profesoriaus teigimu, yra kraujas išmatose.

„Sunerimti reikėtų, jeigu kraujas ne šviesus, bet tamsus, susimaišęs su išmatomis. Būtina kuo skubiau išsiaiškinti tokio kraujavimo priežastis“, – aiškino Pilvo chirurgijos centro vadovas.

Labai naudingas straipsnis.
Ačiū.
Kodėl reikia kasdien rašyt apie vėžį?yra ir kitų ligų, čia tik stresui kelti
Ponia, yra Išeitis:neskaityti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų