Teksasietis Michaelas Kohlhofas po utėlės įkandimo susirgo nepagydoma dėmėtąja šiltine, todėl jam prireikė amputuoti galūnes, rašo mirror.co.uk.
Liga yra tokia pavojinga ir klastinga, kad 1812 m. nuo jos mirė daugiau Prancūzijos karių, nei buvo nukauta kovų metu, kai Napoleonas įžengė į Maskvą.
Michaelui pavyko kovoti su sunkia liga apie 11 dienų, nors ir kankino varginantys simptomai, tačiau jam išsivystė kojų ir rankų gangrena. Vienintelis būdas išgelbėti jo gyvybę buvo nupjauti jo rankas iki dilbių, taip pat nupjauti ir kojas, nes medikai manė, kad jį netrukus ištiks smegenų mirtis.
Nežinoma, kaip ir kur jam buvo įkandusi blusa, tačiau po šio įvykio jo gyvenimas pasikeitė negrįžtamai.
Jo motina J’Lenne sakė: „Michaelas turi jėgų, bet jo dar laukia daugybė operacijų, terapijų, reikalinga reabilitacija. Daugiausiai tai reikalinga tam, kad jis vėl galėtų daryti įprastus kasdienius dalykus.“
To, kas nutiko vėliau, nelinkėtų net priešui
Nors nėra vakcinų, apsaugančių nuo šios ligos, galite sumažinti užsikrėtimo riziką naudodami purškalus nuo vabzdžių, dėvėti marškinėlius ilgomis rankovėmis ir kelnes, reguliariai praustis ir būtinai keisti drabužius.
Užsikrėtus šia liga pasireiškia galvos skausmas, aukšta temperatūra, vėmimas, viduriavimas, sausas kosulys, pilvo, sąnarių ir nugaros skausmais bei tamsus bėrimas dėmėmis ant krūtinės.
Teigiama, kad ligą sukelia nedidelė bakterija, kuri parazituoja žmogaus kraujagyslių endotelyje. Užkratą perduoda utėlės, kurios, prisiurbusios žmogaus kraujo, po dviejų-šešių dienų tampa užkrečiamomis.
Dažniausiai užsikrečiama kasantis vietą, į kurią įkando sergančio žmogaus kraujo prisisiurbusi utėlė – į žaizdą patenka kenkėjų išmatose esančius bakterijos.
Per kraują bakterijos patenka į visą organizmą, padarydamos žalą kraujagyslėms, ko pasekoje sutrinka organų aprūpinimas maistinėmis medžiagomis, pasimato nervų sistemos, širdies raumens, antinksčių pažeidimai.
Laiku nepradėjus gydyti infekcijos kyla komplikacijų rizika. Liga gali komplikuotis plaučių uždegimu, miokarditu, encefalitu, meningitu.