• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vitamino D trūkumą išduoda keli simptomai, kuriuos pajutę net nepagalvotumėte, kad jie susiję su šio vitamino trūkumu.

Vitamino D trūkumą išduoda keli simptomai, kuriuos pajutę net nepagalvotumėte, kad jie susiję su šio vitamino trūkumu.

REKLAMA

Vitaminas D yra labai svarbus reguliuojant kalcio ir fosfatų kiekį organizme, t. y. maistinių medžiagų, reikalingų sveikiems kaulams, dantims ir raumenims išlaikyti, rašo express.co.uk.

Organizmas jį gamina dėl tiesioginių saulės spindulių poveikio į odą būnant lauke. Ypač žiemos mėnesiais žmonės gali jo gauti nepakankamai.

Gydytojo Abbas Kanani teigimu, šis „saulės vitaminu“ pramintas vitaminas yra tirpstantis vandenyje ir skatina kalcio pasisavinimą, taip pat padeda palaikyti stiprią imuninę sistemą, slopina uždegimus, prisideda kontroliuojant cukraus kiekį kraujyje.

Be to, kai kurie tyrimai rodo, kad vitaminas D turi įtakos nuotaikai, padeda kovoti su depresija, tačiau žiemą dėl saulės trūkumo jo gauti natūraliai tampa kone neįmanoma, rašo express.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Vitamino D trūkumo požymiai

Pasak gydytojo, yra keli požymiai, išduodantys vitamino D trūkumą:

  • Nuovargis (gali būti ir fizinis, ir protinis);
  • Kaulų ir raumenų skausmas;
  • Plaukų slinkimas;
  • Nuotaikų svyravimai.

Vitamino D trūkumą galima patvirtinti atlikus kraujo tyrimus, gavus atsakymus skiriamas gydymas, nustatoma tiksli reikalinga dozė, kad vitamino kiekis normalizuotųsi ir jo būtų pakankamai.

REKLAMA

„400-800 TV (tarptautinių vienetų) vitamino D turėtų patenkinti daugumos sveikų žmonių poreikius. Tačiau jei pasireiškia didelis vitamino trūkumas, kurį laiką gali tekti vartoti ir tūkstantį TV ar daugiau.

Tačiau nėra rekomendacijų, kiek laiko reikia praleisti saulėje, kad organizme pasigamintų pakankamai vitamino D. Taip yra todėl, kad yra keletas veiksnių, kurie priklauso nuo konkretaus žmogaus, pavyzdžiui, odos spalva ir tai, koks odos plotas yra neuždengtas“, – aiškino gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA

Vitaminas D (nuotr. Shutterstock.com)

Jis taip pat pridūrė, kad vitaminas D organizme nesigamina sėdint prie lango, pro kurį šviečia saulė, nes per stiklą nepatenka UVB spinduliai, dėl kurių ir gaminasi šis vitaminas.

Žiemos mėnesiais saulės itin mažai, todėl nemažai žmonių griebiasi maisto papildų, tačiau juos būtina vartoti atsargiai – nors vitamino D perdozavimas nėra dažnas, neatsakingas papildų vartojimas gali tik pakenkti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų