Gydytojas tvirtina, kad tualetinį popierių naudojame neteisingai – ir tai gali sukelti didelį pavojų sveikatai.
Nepaisant to, kad tualete praleidžiame vidutiniškai tris valandas per savaitę, šluostymosi būdą reikėtų patobulinti. Pasirodo, kad jūsų daromos klaidos gali kelti pavojų sveikatai.
Viena iš pagrindinių klaidų, kurias žmonės daro naudodami tualetinį popierių, yra šluostymasis iš nugaros į priekį. Taip elgdamiesi galite užsikrėsti kenksmingomis bakterijomis ir infekcijomis.
Vietoj to, turėtumėte šluostytis iš priekio į užpakalį, kitaip tariant, nuo šlaplės link apačios.
Gydytoja ginekologė Alyssa Dweck paaiškino: „Todėl patariame vengti tualetinį popierių braukti priešinga kryptimi – šlaplės link.
Šių bakterijų nešimas link priekio gali prisidėti prie šlapimo takų infekcijos (ŠTI).“
Naudojate per mažai tualetinio popieriaus
Dar viena klaida, kurią darome, yra ta, kad naudojame per daug arba per mažai tualetinio popieriaus.
Yra tam tikra „aukso viduriukas“, nes jo reikia naudoti tiek, kad būtumėte švarūs, tačiau tuo pat metu jis turi būti ekonomiškas ir neužkimšti klozeto.
Pasak Martino Richardso, „SMARTi Environmental“ higienos technologijų ekspertų direktoriaus, vieno apsilankymo tualete metu turėtumėte naudoti vidutiniškai 10 tualetinio popieriaus lapų.
Jis pridūrė: „Aišku, tai gali labai priklausyti nuo to, ar tai numeris vienas, ar numeris du, bet iš esmės stenkitės, kad tualetinio rulono siūlai nebūtų apvyniojami aplink ranką, nes tai gali būti švaistymas.“
Nerekomenduoja naudoti kvepiančio popieriaus
Deja, tualetinio popieriaus gamintojos „Cushionelle“ duomenimis, vidutiniškai vienas žmogus sunaudoja apie septynis tualetinio popieriaus lapus, o tai gali būti švaistymas.
Bet kokiu atveju turite šluostytis tol, kol išangės sritis bus švari, nes jei lieka nedidelis išmatų kiekis, gali atsirasti niežulys, rašo mirror.co.uk.
Gydytojai taip pat nerekomenduoja naudoti kvepiančio tualetinio popieriaus, nes, nors jis ir maloniai kvepia, dažikliai ir cheminės medžiagos nepatenka į mūsų intymiausias vietas.
Catherine Rall, registruota dietologė, dirbanti su makšties sveikatingumo kompanija „Happy V“, sakė: „Tai yra labai svarbu: „Kad tualetinis popierius būtų kvapnus, naudojamos cheminės medžiagos, o tos cheminės medžiagos nėra naudingos jūsų organizmui“, – praneša „BestLife“.
Tačiau tai gali sukelti įvairių sveikatos problemų – nuo infekcijų iki deginimo, niežulio ir patinimo.
Pataria lanksyti tualetinį popierių
Taip pat turėtumėte persvarstyti savo techniką, jei esate įpratę tualetinį popierių gremžti, o ne lankstyti.
Vaistininkas ir odos priežiūros specialistas Randallas Higinsas (Randall Higgins), dirbantis „Good Glow“, sako, kad lankstymas ne tik sumažina tualetinio popieriaus kiekį, bet ir suteikia lygų paviršių, kuris „pagerina higieną“.
Galiausiai, nuo vaikystės mums buvo diegiama, kad nuėję į tualetą turime nusiplauti rankas, tačiau, pasak Nacionalinio sveikatos instituto (The National Institute of Health), tai turėtumėte daryti ir prieš šluostydamiesi.
Taip išvengsite sveikatos problemų, pavyzdžiui, šlapimo takų infekcijų.