• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilnietės Astos Teri sode auga 40 pačių įvairiausių hortenzijų sodinukų. Apie 5-6 metus besirūpinanti jų priežiūra, sodininkė sutiko pasidalinti su tv3.lt skaitytojais, ką būtina žinoti apie hortenzijų auginimą, norint, kad šios sukrautų didžiulį kiekį žiedų.

17

Vilnietės Astos Teri sode auga 40 pačių įvairiausių hortenzijų sodinukų. Apie 5-6 metus besirūpinanti jų priežiūra, sodininkė sutiko pasidalinti su tv3.lt skaitytojais, ką būtina žinoti apie hortenzijų auginimą, norint, kad šios sukrautų didžiulį kiekį žiedų.

REKLAMA

Asta pasakoja, kad prieš maždaug šešerius metus ją apžavėjo daugumos lietuvių pamėgtas augalas – hortenzija. Moteris tikina, kad šiuo metu jos sode auga jau net apie 20 skirtingų hortenzijų rūšių.

„Ir šviesiosios, ir šluotelinės, ir didžialapės yra suskaičiuotos į šį skaičių. Su didžialapėmis mažiau draugauju, nes turiu mažiau patirties. Nesu aistringa jų augintoja, nes čia yra ir dar kitą kategorija sodininkų, kurie hortenzijas mėgsta dengti. Man patinka minimalios priežiūros reikalaujantys sodinukai, tad tam labai tiko šviesiosios ir šluotelinės hortenzijų rūšys“, – nusišypso.

Hortenzijų genėjimas

Paklausta apie hortenzijų auginimą, Asta sako, kad pirmiausiai reikia suprasti, jog įsigijus jauną krūmą jis turi vieną-dvi šakeles, kurias galima pradėti genėti tą patį rudenį arba pavasarį išgenint ploniausias šakeles ir nutrumpinant pagrindines šakas paliekant vos 2-3 pumpurus.

REKLAMA
REKLAMA

„Rudenį galima pagenėti ilgąsias šakas ir palikti jas per sprindį nuo žemės, kad liktų vos keli pumpurėliai. Pavasarį, jeigu viskas yra gerai, nebūtina dar kartą genėti. Laikui bėgant pamatysite, kaip hortenzija ims leisti vis daugiau šakų, formuotis.

REKLAMA

Tačiau kiekvienų metų rudenį reikėtų pasižiūrėti, išgenėti smulkias ir plonas šakeles. Kartais būna ir taip, kad po žiemos plonos šakos net ir nušąla. Formuoti augalą reikėtų paliekant po 2-3 pumpurus ant smulkesnių šakų. Stambias šakas palikite ir taip hortenzija ilgainiui gražiai formuosis bei džiugins stambiais žiedynais.“

Asta pastebi, kad kai kurie hortenzijų augintojai neskuba atlikti šio darbo, kadangi daugelis jų leidžia augalui augti savaime. Tačiau negenint augalo šakų jos smulkėja, augalas nutankėja ir lieka tik didelis krūmas su smulkiais žiedais.

REKLAMA
REKLAMA

„Šluotelinės hortenzijos vis tik buvo išrastos, kad džiugintų stambiais žiedynais, tad reikėtų visas smulkiąsias šakeles visiškai pašalinti pavasarį, jei to nedarėte rudenį, ir palikti tik stambiąsias, per mažo pirštelio storį ir stambesnes“, – dar kartą primena.

Hortenzijų tręšimas

Svarbu ne tik tinkamai genėti hortenzijas, bet ir pasirūpinti jų tręšimu. Kuomet pavasarį lauke oro temperatūra sušyla iki 10 laipsnių šilumos, Asta pasakoja, kad pradeda purenti žemę, jei matosi hortenzijų šaknys – papildo ją durpėmis ir taip pat nepamiršta praturtinti žemės azoto trąšomis:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi hortenzijos mėgsta rūgštesnę dirvą, renkuosi tas trąšas, kurios tinka ir azalijoms ir rododendrams, nes ir rinkoje jų yra gerokai daugiau nei skirtų hortenzijoms. Kai augalas pradeda aktyviai leisti pumpurus būna pirmasis tręšimas, o antrąjį darau maždaug po mėnesio, vasaros pradžioje.

Įsibėgėjus vasarai kai matome, kad jau pradeda formuotis hortenzijų žiedynai, galima patręšti dar kartą, bet daugiau kalio turinčiomis trąšomis. Čia jau būtų trečiasis tręšimas, tuomet žiedynai susiformuos stambesni ir atskleis savo grožį.“

REKLAMA

Nors Asta ir nėra profesionalė, tik mėgėja, tačiau ji jau turi prikaupusi ir puikių patarimų, ką galima daryti kitaip, kad hortenzijos klestėtų. Pasak pašnekovės, mulčiuoti hortenzijas galima ir pušų žievės mulčiu.

Paklausta, ar dar yra kokių nors triukų, kurie padėtų užtikrinti gausesnį žydėjimą ir stambesnius žiedus, moteris nusišypso atsakydama, kad nėra jokių gudrybių, tik tinkama priežiūra ir meilė.

REKLAMA

„Nereikėtų leisti hortenzijoms apaugti žolėmis, aplink turėtų būti puri žemė. Gruntas, kuriame ji auga, turi būti pamaišytas su rūgščia durpe, kad būtų lengvas, laidus orui. Kitas dalykas – dažnai nutinka taip, kad žmonės pasodina hortenzijas ir jas netrukus pamiršta. O vėliau žiūri, kad ji numetė lapus, nugeltonavo.

Esmė tokia, kad hortenzija yra drėgmę mėgstantis augalas. Joms labai tinka dalinis pavėsis. Vasaros metu, kuomet būna sausra, reikia nepamiršti jų lieti ryte ir vakare, nes kitu atveju nugeltonuos lapai. Būna kiti galvoja, kad įsiveisė koks grybelis, tačiau geltoni, nukritę lapai signalizuoja, kad augalu trūksta drėgmės. Tai – sausros požymis.

Hortenzijos žydi labai ilgai, nuo vasaros vidurio iki pat šalnų. Prie jų puikiai derinasi žoliniai augalai, miskantai, soruolės, lendrūnai. Tai gali tapti bene pats puošniausias augalas jūsų sklype, tad tikrai verta jas įsileisti į savo kiemo aplinką“, – pataria.

Labai gražu,daug darbo ,daug laiko.Grožis užkrečiamas.Gerai,kad yra darbščių žmonių,tai ir Lietuva gražėja.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų