tręšimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tręšimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tręšimas“.
Padarykite tai serbentams dabar: pavasarį sukraus daugiau uogų
Nurinkus serbentus, krūmams reikia ypatingos priežiūros. Būtent šiuo laikotarpiu bręsta kitų metų pumpurai.
Visus reikalingus atlikti darbus galite suskirstyti į kelis etapus. Kuo daugiau dėmesio skirsite krūmams, tuo gausesniu derliumi jie jums atsidėkos.
Kaip krūmus tinkamai nugenėti
Po derliaus nuėmimo serbentai turi būti nugenėti. Senas šakas, kurioms daugiau nei 5 metai, būtinai reikia pašalinti, nes jos nebeduos derliaus.
Padarykite tai savo rožėms: apdovanos įspūdingais žiedais
Rožės yra besočiai augalai, todėl jas būtina tręšti porą kartų per metus, kad jos gerai žydėtų.
Ekspertų teigimu, sodo rožes tręšti galima įprastomis virtuvės atliekomis.
Kavos tirščiai
Kava paprastai yra šiek tiek rūgšti, todėl jos tirščiais galima tręšti rūgštis mėgstančius augalus, pavyzdžiui, rožes ir hortenzijas. Kavos tirščiuose yra augalų augimą skatinančių maistingųjų medžiagų, įskaitant azotą, kalį ir fosforą.
Ekspertė ragina tai padaryti savo agurkams: augs daug geriau
Šiuo metu kiekvienas sodininkas rūpinasi savo darže pasodintomis daržovėmis. Vienos iš jų – agurkai, kurie yra lietuvių itin pamėgta daržovė. Jie ypatingi tuo, kad yra tinkami tiek šviežiam vartojimui, tiek marinavimui ar rauginimui.
Apie tai, ką reikėtų daryti šiuo metu, kad agurkų derlius suvešėtų, papasakojo parduotuvių tinklo „Žalia stotelė“ specialistė, vyriausioji agronomė Liucija Kunigiškytė.
Padarykite tai savo braškėms: sukraus didesnį derlių
Birželis – pirmasis vasaros mėnuo. Dauguma sėjos ir sodinimo darbų jau baigti, augalai intensyviai auga, kai kurie (pvz., braškės) jau brandina ir derlių. Tačiau birželis tik žymi pavasario darbų pabaigą.
Sodininkams bei daržininkams darbų gausu ir vasaros sezonu. Tad pasižvalgykime, kokius darbus primena atlikti birželio mėnesio sodininko kalendorius.
Padarykite tai savo bijūnams: apdovanos nuostabiais žiedais
Ar jūs auginate bijūnus? Jei taip, šis receptas jums labai pravers, nes pagal jį galite užsiauginti nuostabiai vešlius krūmus su didžiuliais žiedais!
Pabandykite, šis tręšimo metodas yra kaip tik tai, ko reikia! Ne visos gėlės gali prilygti bijūnų grožiui. Sodrūs rausvi rutuliai, augantys iš žalių krūmų, puošia ir vasarnamį, ir gėlyną prie miesto daugiaaukščio.
Kad bijūnai žydėtų gausiai ir gražiai, juos būtina tręšti! Nutirpus sniegui jau galima pamatyti pirmuosius mažus ūglius.
Užsiauginkite tobulo skonio agurkus: padės šie patarimai
Agurkai – viena mėgstamiausių vasaros daržovių. Jie gaivūs, sultingi ir visiškai neturi kalorijų. Iš tiesų net 95 proc. agurko sudaro vanduo. Tai nėra įnoringa daržovė ir tikrai ne tokia lepi kaip, pvz., pomidorai. Vis dėlto, norint gero ir skanaus derliaus, priežiūros agurkams reikia. Visų pirma agurkams labai svarbus laistymas, o po to ir tręšimas. Agurkai vegetacijos laikotarpiu tręšiami net kelis kartus.
Padarykite tai savo magnolijoms: apdovanos įspūdingais žiedais
Kiekvieną pavasarį mus džiugina gausiai žydinčios įspūdingais ir prabangiais žiedais „apsipylusios” magnolijos. Kad magnolija būtų sveika ir gyvybinga, patartina ją tinkamai tręšti, kad būtų skatinamas augimas, stiprinamos šaknys ir auginami nuostabūs žiedai.
Bet tą daryti reikia ne bet kaip ir ne bet kada. Čia mes jums ir papasakosime, kaip ir kada tręšti magnolijas atsižvelgiant į jų vystymosi etapą. Aptarsime, kurios trąšos ar tręšimo būdas magnolijoms yra geriausias.
Nepamirškite to padaryti hortenzijoms: apdovanos įspūdingais žiedais
Hortenzijos yra nuostabus bet kurio sodo dekoratyvinis augalas, o tinkamai tręšiamos jos sveikai augs, žydės ir jausis gyvybingos. Svarbu ne tik pritaikyti laiką, kada tręšti hortenzijas, bet ir parinkti tinkamos sudėties „maistą“.
Pradėkite tręšti hortenzijas dar lapams neišsiskleidus ir tęskite maitinimą iki vasaros vidurio, tuomet šios gėlės dovanos didžiulius ir gausius žiedus, ko iš jų labiausiai ir tikimąsi.
Ekspertė atskleidė geriausias pomidorų veisles: užsirašykite šiems metams
Pomidorai yra viena iš populiariausių ir dažniausiai naudojamų daržovių mūsų virtuvėje. Jų unikalus skonis ir skirtingos spalvos praturtina įvairių patiekalų grožį bei skonį. Visgi norint užsiauginti pomidorus namuose, reikia žinoti keletą šių daržovių auginimo aspektų.
REKLAMA
REKLAMA
Ūkininkus įspėja – neatsiklausus gyventojų, už tai skirs 1,1 tūkst. eurų baudą
Prasidėjus rudeniui suintensyvėjo laukų tręšimas mėšlu ir srutomis. Netinkamai naudojamos ūkinių gyvulių srutos ir mėšlas gali užteršti gruntą, požeminius, paviršinius vandenis ir net nukeliauti iki gyventojų šulinių, todėl svarbu laikytis reikalavimų. Aplinkosaugininkai primena kaip teisingai kaupti, laikyti, transportuoti, naudoti mėšlą ir srutas laukams tręšti, kad nebūtų daroma žala aplinkai.
Prie Vidos hortenzijų sustoja net praeiviai: išdavė auksinius patarimus
Klaipėdos rajone, Drumulio kaime šeimos uogų ūkyje šeimininkaujanti Vida Ivanauskienė savo sklypą papuošė lietuvių pamiltomis hortenzijomis. Nors augina jas dar neilgai, ttačiau jau spėjo sukaupti nemažai patirties, kuria sutiko pasidalinti su ir su kitais.
V. Ivanauskienė pasakoja, kad ilgą laiką dirbo finansų srityje ir visada svajojo apie sodybą užmiestyje, kur galėtų atvažiuoti bei su šeima ramiai praleisti laiką miške.
Vilnietės hortenzijų sodas raibsta akyse: atskleidė naudingus patarimus
Vilnietės Astos Teri sode auga 40 pačių įvairiausių hortenzijų sodinukų. Apie 5-6 metus besirūpinanti jų priežiūra, sodininkė sutiko pasidalinti su tv3.lt skaitytojais, ką būtina žinoti apie hortenzijų auginimą, norint, kad šios sukrautų didžiulį kiekį žiedų.
Asta pasakoja, kad prieš maždaug šešerius metus ją apžavėjo daugumos lietuvių pamėgtas augalas – hortenzija. Moteris tikina, kad šiuo metu jos sode auga jau net apie 20 skirtingų hortenzijų rūšių.
Rado geriausias namines trąšas: išbandykite šiemet
Sodininkystės entuziastė pasidalijo augalų trąšų, kurias iš likučių galite pasigaminti visiškai nemokamai, receptu. Jose yra daug vitaminų ir mineralų, tad išbandykite šias namines trąšas patys – rezultatas nudžiugins.
„Norite pasigaminti nemokamų trąšų? Viskas labai paprasta“, – savo vaizdo įrašo pradžioje sako prisiekusi sodininkė.
Ji papasakojo, kaip pasigaminti geriausias namines trąšas ir ragina patiems jas išbandyti – jos itin veiksmingos.
Sode ir darže padarykite tai: rezultatas maloniai nustebins
Dabar pats darbų įkarštis darže ir sode – metas tręšti augalus, purkšti juos nuo ligų, pasirūpinti pomidorų genėjimu.
Sodininko kalendorius primena, kokius darbus dabar vertėtų padaryti, kad augalai klestėtų ir augintų puikų derlių.
Darbai sode ir darže
Visą birželio mėnesį puikus metas tręšti šiltnamio daržoves. Gausiam ir sveikam daržovių derliui užtikrinti, aprūpinkite augalus maistinėmis medžiagomis.
Pelargonijų ir begonijų žiedų nespėsite skaičiuoti: ekspertė išdavė, ką daryti
Atšilus orams, balkonai ir kiemai puošiasi gražiausiais žiedais, o vis daugiau lietuvaičių pamilsta pelargonijas ir begonijas. Sodininkystės ekspertė Sandra Stanislavičė pasidalijo naudingais patarimais, kaip pasirūpinti šiais augalais, kad jie visą vasarą džiugintų žiedais.
Vis dažniau loveliuose ar pastatomuose vazonuose pražysta daugelio močiučių gėlėmis vadinamos pelargonijos, augalų mylėtojų akis patraukia ir begonijos.
Atskleidė geriausias namines trąšas rožėms: sukraus įspūdingą kiekį žiedų
Rožės mėgsta tręšimą – kuo daugiau jas tręšite, tuo augalas bus sveikesnis ir kraus daugiau žiedų. Jei nenorite dažnai pirkti rožių trąšų iš sodo centrų ar internetinių parduotuvių, nesijaudinkite – galite pasigaminti namines rožių trąšas be jokių papildomų išlaidų. Ir ingredientai trąšoms yra arčiau nei manote – juos jau turite virtuvėje.
Štai keletas puikių organinių rožių trąšų, kurias galite pasigaminti naudodami virtuvėje esančius ingredientus, rašo myorganicgarden.in.
Nepamirškite atlikti šių darbų sode: ekspertas įspėja
Šiuo metu, kuomet žmonės tik ir nekantrauja sukišti rankas į žemę, daržininkystės sezono pradžią jie atidaro namuose – ant palangių sėja pirmuosius pomidorų, agurkų daigelius, prieskonines daržoves. Apie tai, kokius darbus reikėtų atlikti darže bei sode aptarėme kartu su „Malinausko medelynas“ vadovu dr. Kęstučiu Malinausku.
Dr. Kęstutis Malinauskas juokiasi ir pats, kad jo žmonai, kaip ir kitiems sodininkams, taip pat niežti rankos, sezonui ruošiasi pilnu tempu.
Aplinkosaugininkai skambina pavojaus varpais: jei taip ūkininkai tręš toliau, įvyks žemės ūkio krizė
Aplinkosaugos aktyvistai kreipėsi į aukščiausius šalies vadovus reikalaudami nustoti remti taršų ūkininkavimą. Pasak aktyvistų, dėl ūkininkavimo pusė Lietuvos upių ir ežerų yra blogos būklės, vyksta dirvožemio erozija. Aplinkosaugininkai sako, kad jei politikai nepakeis žemės ūkio ir kaimo plėtros plano, Lietuvą ištiks žemės ūkio krizė.
Tačiau žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad aplinkosauginių reikalavimų ir taip užtenka.
Tręšti veją rekomenduoja šiuo būdu: sako, kad tikrai veikia
Atėjus rudeniui, laikas pasirūpinti tinkama sodo priežiūra ir vejos tręšimu. Kam tręšti veją rudenį? Tam, kad sustiprėtų jūsų augalų ir vejos šaknys bei suteiktumėte jiems tvirtą pagrindą, kuriuo galėsite džiaugtis pavasarį.
Pirmas dalykas, kurį reikia suprasti apie trąšas, yra formulė, kurią sudaro trys skaičiai – 5-10-5.
Pirmasis skaičius reiškia azotą, kuris skatina vejos ir žalumynų augimą. Antrasis skaičius reiškia fosforą, kuris padeda augti šaknims.
Įspėja agurkų augintojus: kelios klaidos gali numarinti jūsų derlių
Vasarai persiritus į antrąją pusę, daržoves auginantys žmonės jau džiaugiasi derliumi, o švieži agurkai – geriausias užkandis karštą vasaros dieną. Tačiau derėtų nepamiršti, kad ir pradėjus imti derlių augalams reikalinga tinkama priežiūra.
Kaip tinkamai prižiūrėti agurkus šiltnamyje, kodėl gelsta jų lapai bei apkarsta vaisiai, naujienų portalui tv3.lt pasakojo Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto dr. Julė Jankauskienė.
Išdavė geriausius pomidorų auginimo patarimus: gausus derlius garantuotas
Pomidorai – vienos mėgstamiausių lietuvių daržovių, šiltnamiuose derantys pas daugelį daržininkystės mėgėjų. Orai krečia išdaigas, todėl teko pomidorų daigus palaikyti namuose, o taip norisi kuo greičiau juos pasodinti šiltnamy ir laukti derliaus.
Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto vyr. mokslo darbuotoja dr.
Aplinkosaugininkai: greitai tręšti laukų bus negalima, kitu atveju – bauda
Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad ūkinių gyvulių srutos ir mėšlas nėra tik nekalta trąša, o reikalavimai, kaip tinkamai laikyti, saugoti ir tręšti mėšlą, nurodyti Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų apraše, rašoma pranešime spaudai.
Be to, aplinkosaugininkai pabrėžia, kad laukus tręšti mėšlu ar srutomis draudžiama nuo lapkričio 15 d. iki balandžio 1 d., nebent, atsižvelgiant į hidrometeorologines sąlygas, atskiru įsakymu yra nustatyta kitaip.
Padarykite tai savo bijūnams – džiugins didžiuliais žiedais
Bijūnai arba liaudiškai gražiai vadinamos pinavijos – sodybų darželiams būdingi dekoratyvūs, daugiamečiai žoliniai augalai, tinkantys gėlynams ir puokštėms bei turintys gydomųjų savybių. Jie puošnūs ne vien puikiais žiedais, bet ir tamsiai žaliais lapais, krūmo forma. Bijūnai žydi visomis spalvomis, išskyrus mėlyną.
Šiuolaikinis pasaulyje auginamų bijūnų asortimentas labai platus ir įvairus.
Specialistas pataria, ką būtina žinoti apie augalų tręšimą po liūčių
TV3 laidoje „Svajonių sodai“ – patarimai kaip tręšti augalus birželio mėnesį ir šią visą vasarą. Nors praūžusios liūtys ne tik sočiai palaistė augalus, bet ir išplovė iš dirvos maisto medžiagas. „Todėl būtinas papildomas tręšimas“, – sako „Agrochemos“ konsultantas, agronomas Andrej Lenart.
Anot jo, papildomos maistinės medžiagos pagreitina augalų augimą, jie būna stipresni, formuoja didesnį derlių.
Kad gėlės žydėtų ir sodas klestėtų: kaip tinkamai tręšti pavasarį
Tręšimas yra metinis ritualas kiekvienam augintojui. Tačiau nuomonė, kad reikia tręšti kuo daugiau norint užauginti didesnį derlių ar gražesnius gėlių žiedus, yra klaidinga. Tręšimas priklauso nuo metų laiko ir tinkamų trąšų parinkimo. Kaip aiškina Nikojalus Zubko, nereikėtų pamiršti, kad trąšos nėra augalų maistas, trąšos – padeda tą maistą geriau įsisavinti, geriau vykdyti natūralius augalo procesus. “Renkantis trąšas, pirmiausia, reikia suprasti ką reiškia trąšų formulės ant pakuočių.