• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilnietė net nebūtų pagalvojusi, kad paprastos ginekologinės operacijos pasekmes ji jaus visą likusį gyvenimą. Iki operacijos buvusi sveika moteris, dabar kenčia didžiulius skausmus. Ji tikina, kad Vilniaus gimdymo namuose operacijos metu jai buvo pradurta žarna. Medikai situaciją komentuoti kol kas atsisako, nes šiuo metu vyksta ikiteisminiai procesai.

Vilnietė net nebūtų pagalvojusi, kad paprastos ginekologinės operacijos pasekmes ji jaus visą likusį gyvenimą. Iki operacijos buvusi sveika moteris, dabar kenčia didžiulius skausmus. Ji tikina, kad Vilniaus gimdymo namuose operacijos metu jai buvo pradurta žarna. Medikai situaciją komentuoti kol kas atsisako, nes šiuo metu vyksta ikiteisminiai procesai.

REKLAMA

Kaip tv3.lt portalui pasakoja 55-erių Lina (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi), ginekologinės ligos ją kamavo jau keletą metų, tačiau savo sveikatą ji prižiūrėjo itin kruopščiai ir atidžiai.

2018 metais moters skausmai ginekologinėje srityje ėmė stiprėti, tam buvo paskirta ir keletas gydymų. Tačiau sausio 23-osios naktis Linai tapo lemtinga – dėl didelio kraujavimo ji su greitosios pagalbos automobiliu buvo išvežta į ligoninę.

Tikino, kad nebuvo pasiruošusi

„Atvažiavus, po pusvalandžio mane priėmė gydytojas. Jis buvo vyriausiasis gydytojas, o ne koks rezidentas, atrodė garbaus amžiaus, todėl ir patirties tikrai turintis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pasakė, kad man reikia paguldyti ir vėliau žiūrės, kada operuos – šiandien ar rytoj. Reikėjo operuoti gimdą, viską šalinti, kad nebūtų vėžio. Nors anksčiau atlikdavau tyrimus, jie vėžinių ląstelių nerodė“, – pasakoja Lina.

REKLAMA

Pašnekovės teigimu, ją vėliau paguldė į palatą ir patikino, kad vis dėlto operacija bus atliekama šiandien.

„Sakiau, kad man tas pats, kurią dieną atliks, tik, kad viskas būtų gerai. Po kiek laiko atėjo anesteziologas, paklausė, kuo esu sirgusi.

Pradėjau vardinti, kad turiu aukštą kraujospūdį ir kitus dalykus, bet jis tik numojo ranka. Gyvenime nesu turėjusi operacijos, bet pasitikėjau gydytojais, savo paskutinį vaiką gimdžiau šiuose gimdymo namuose, todėl čia ėjau be baimės, nes tikėjau, kad čia dirba geri specialistai“, – sako moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris po operacijos palatoje atsibudo jau vėlyvą naktį. Kaip ji pati sako – palata tikrai nebuvo pritaikyta sunkiems pacientams: „Stovi ten viena lova, o aš negalėjau pasiekti net pagalbos mygtuko, jis buvo per toli. Palatos durys irgi uždarytos, visi užimti savo reikalais, todėl pagalbos tikrai neprisišauksi“.

Du suaugę Linos sūnūs gyvena užsienyje, o vyrą moteris jau palaidojusi, todėl pasijautusi prastai ji paskambino savo vyro tetai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Gydytojas, kuris mane operavo, vis kartojo, ką aš čia bandau vaidinti, nes žmonės po to tokios operacijos jau kitą rytą atsistoja patys, sakė, kad aš emociškai nebuvau pasiruošusi.

Vyro tetos akivaizdoje jis mane paėmė grubiai už rankų, pasodino, pastatė prie lango, o aš neišlaikydama trenkiausi galva atbulomis. Kai visi išėjo prašiau, kad duris paliktų atidarytas, vis kartojau, kad man silpna ir reikia kažką daryti – niekas nekreipė dėmesio, visi laikė mane princese“, – kraupias akimirkas prisimena Lina.

REKLAMA

Nustatė II grupės neįgalumą

Vėliau Linos sveikata tik blogėjo. Kaip prisimena pati moteris, jai iki vakaro pasidarė visai blogai, moteris ėmė dūsti, nebeturėjo jėgų.

„Į palatą atėjo tas pats gydytojas, jam pagrindinis rodiklis buvo drenas, kadangi jis buvo švarus, jam atrodė viskas gerai, davė vaistų ir aš užmigau. Tik atsikėlus ryte, pas mane atėjo vėl gydytojas, pakėlė dreną ir pamatė, kad jis visas ryškiai žalios spalvos. Paklausiau jo, ar jis man pradūrė žarną, o jis tik atsakė – būna ir taip“, – ašarų nesulaiko pašnekovė.

REKLAMA

Viską, kas vyko po to Lina prisimena kaip žaibišku greičiu lekiantį kino filmą:

„Jis greitai paėmė apatinę dreno dalį, įdėjo naują – nebuvo išskyrom kur bėgti, jis buvo visiškai pilnas. Atėjo gal keturios sesutės, pradėjo mane rengti, kad greičiau išvežtų. Visą laiką buvau kaip mieganti, man viskas atrodė tas pats. Jie žaibiškai surinko mano visus daiktus ir su greitąją pagalba išvežė į Sanatariškes“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visą gydymą Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose Lina prisimena tarsi per miglą, čia ji praleido aštuonias dienas reanimacijoje, nes moteriai buvo nustatytas sepsis:

„Gydytojai sakė, kad mano gyvybė yra penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Man išvedė žarną į šoną, vadinasi stomą. Ją keturis mėnesius reikėjo keisti, klijuoti, dezinfekuoti. Kadangi gyvenu Vilniuje viena, pati to padaryti negalėjau.

REKLAMA

Neturėjau jėgų, penkis mėnesius gulėjau ant nugaros, nuo to pradėjo skaudėti ir stuburą, negalėjau sėdėti. Iki šiol negaliu normaliai sėdėti ir vaikščioti, man nuolatos skauda pilvą, apie visas operacijas man primena trys skylės pilve ir 20 cm randas šone, kur buvo išvesta stoma, dabar turiu II grupės neįgalumą“.

Laukia ekspertizės išvadų

Dabar moteris sako, kad yra tikra, kad jai operacijos metu Vilniaus gimdymo namuose buvo pradurta arba pradeginta žarna. Kaip buvo iš tiesų, nustatys ekspertai, šiuo metu yra pradėtas ikiteisminis procesas, numatyta atlikti ekspertizę per metus laiko.

REKLAMA

„Gydytojas nori įrodyti, kad jis nepradūrė man žarnos, kad čia buvo komplikacija. Man visą gyvenimą nebuvo žarnyno, skrandžio ligų, o po paprastos ginekologinės operacijos sako, kad čia komplikacija, ar čia normalu? Ekspertizę paskyrė atlikti per metus laiko, tai ką čia tiek laiko tirti?“, – dvejoja Lina. 

Pateikusi portalui visus medicininius išrašus, Lina patikino, kad šiuo metu yra pradėta civilinė byla. Jos teigimu, moteris siūlė savo lėšomis apmokėti privačią ekspertizę, tačiau buvo paskirta valstybinė ekspertizė, ją numatyta atlikti per metus laiko, todėl iki tol byla yra sustabdyta.

Susisiekus su Vilniaus gimdymo namų direktore Kornelija Mačiuliene, moteris patikino, kad jie situacijos negali komentuoti dėl vykstančių teisminių procesų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų