Gydytojas homeopatas Antanas Januškevičius akcentuoja, kad sutrikus žarnyno veiklai, pirmiausia būtina nustatyti žarnyno užterštumo priežastį.
„Žarnynas tampa užterštas tuomet, kada atsiranda žarnyno motorikos sutrikimas, kitaip tariant, nustoja sklandžiai veikti šio organo funkcijos. Dažniausiai tai nutinka tuomet, kada žmonės nesilaiko sveikos mitybos principų“, – sako gydytojas.
Puvimo procesai žarnyne
Retas kuris kasdien suvalgo rekomenduojamą kiekį (400 g.) vaisių bei daržovių, kurie ypač svarbūs sklandžiai žarnyno veiklai.
Anot specialisto, vaisiuose ir daržovėse yra daug vitaminų, kurie būtini vystytis žarnyno gerosioms bakterijoms, o pastarosios padeda iš žarnyno pašalinti toksinus ir kitas kenksmingas medžiagas.
„Kada sutrinka žarnyno funkcionavimas jame ima kauptis įvairūs teršalai, prasideda puvimo procesas ir taip nuodijamas organizmas.
Įsivaizduokite tekantį upės vandenį ir kas su juo nutinka pastačius užtvanką. Vanduo ima stovėti vietoje – jis ima pūti. Viskas panašiai vyksta ir mūsų žarnyne“, – aiškina Antanas Januškevičius.
Kaltos emocijos
Kita žarnyno užterštumo priežastis, pasak gydytojo, neigiamos emocijos bei stresas.
„Dauguma žmonių vakare grįžę iš darbo ir vakarieniaudami nesimėgauja maistu, nemoka jo lėtai valgyti, neatsakingai renkasi, ką valgo ir tik kupini įtampos galvoja apie darbą bei kitas problemas. Galbūt gali pasirodyti sunkiai patikima, tačiau mūsų nuolatinė įtampa taip pat sutrikdo žarnyno motoriką“, – teigia Antanas Januškevičius.
Jei šioje situacijoje atpažįstate save, specialistas pabrėžia, kad teigiamos mintys ir poilsis padeda žarnynui lengviau funkcionuoti ir apsivalyti nuo susikaupusių toksinų.
Be to, kasdien į mūsų organizmą patenka įvairių parazitų, tačiau esant stipriam imunitetui, sklandžiai funkcionuojant organizmui, o ypač žarnynui, pavojus sveikatai negresia.
Vis dėlto, jei žarnyno veikla sutrikusi, parazitus organizmui iš jo pašalinti kur kas sudėtingiau. „Jei dėl užteršto žarnyno parazitai nėra sunaikinami, galimos ne tik tokios pasekmės, kaip pilvo pūtimas, o ir rimtesnės ligos, pavyzdžiui, onkologinės.
Dėl to gydytojai ir sako, kad pas onkologinius ligonius organizme daug parazitų. Ne dėl to, kad patys parazitai būtų ligų sukėlėjai, o kaltas sutrikęs žarnyno mechanizmas, kuris nesugeba jų pašalinti“, – kalba pašnekovas.
Sveiko žarnyno link
Gydomosios medicinos specialistė Deimantė Rapalytė tikina, kad drastiški būdai žarnyno valymui, kaip nevalgymas ar tik sulčių, kokteilių gėrimas – prastas pasirinkimas.
Pirmasis rekomenduojamas žingsnis sveiko žarnyno link – vanduo. Kiekvieną rytą pradėkite nuo šilto vandens stiklinės su citrina, kuri pagerins virškinimą bei aprūpins kūną skysčiais. Taip pat svarbu nepamiršti daug vandens gerti visos dienos metu.
„Maistas su gliutenu, cukrumi, pieno produktai bei alkoholis ir kava yra sunkiai virškinami, organizmas dėl jų bus priverstas dirbti dvigubai, todėl tokį maistą patartina riboti.
Be abejo, valgykite daug daržovių ir vaisių, venkite greito, riebaus nesveiko maisto ir žarnynas ilgainiui pats išsivalys. Pajusite, kaip tampate energingesni, lengvesni ir kur kas sveikesni“, – pataria Deimantė Rapalytė.