Adelė su Pauliumi įsigyti sodybą ir pabėgti nuo miesto šurmulio nusprendė karantino metu, kai visas pasaulis buvo sustojęs ir atsirado daugiau laiko pabūti su savo mintimis.
Jie visą laiką norėjo ramybės, o mieste, kuo toliau, tuo darėsi vis sudėtingiau gyventi ramybėje. Karantino metu atsiradus daugiau laiko ir galimybių, jie pradėjo žiūrinėti skelbimus.
„Žiūrinėdami skelbimus pradėjome galvoti ir apie finansus – iš kur gauti pinigų, ar imti paskolą, ar jos neimti. Vieną dieną skelbimuose radome šią sodybą ir ją apžiūrėję nusprendėme nusipirkti ir lėkti į gamtą“, – su šypsena apie tai, kaip nusprendė įsigyti sodybą pasakoja moteris.
Laisvalaikis pasikeitė kardinaliai
Ši sodyba nebuvo porelės vienintelis pasirinkimas, tačiau pamatę ją įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio. „Kai pamatėme ją gyvai, nebekilo jokių klausimų. Atrodė, kad kažkas tai nusprendė už mus, nes kai tik išlipome iš automobilio ir padėjome koją ant žemės – jau viskas buvo aišku. Kitose sodybose vis kažkas netikdavo, nebuvo to jausmo širdyje, kad tai mūsų vieta“, – apie meilę sodybai pasakoja Adelė.
Moteris tikina, kad jų laisvalaikis persikėlus į sodybą pasikeitė kardinaliai. Anksčiau jie su vyru daugiausia laiko praleisdavo mieste: koncertuose, teatruose, įvairiuose renginiuose ir dėl to jie buvo pervargę bei ieškojo ramybės.
Šiuo metu jie laisvu laiku tiesiog stovi ir grožisi gamta, stebi paukščius. Adelė juokiasi sakydama, kad galėtų valandų valandas sėdėti ir žiūrėti į upės tėkmę: „Laisvalaikis visiškai kitoks, net nėra ką lyginti“.
Viską renovuoja savo rankomis
Tam, kad dabar galėtų sėdėti ir džiaugtis gamtos ramybe, Adelė su Pauliumi viską padarė savo rankomis – prie sodybos renovavimo neprisidėjo niekas kitas. Šiuo metu yra padaryti pagrindiniai darbai: įvestas šildymas, vandentiekis, apšiltintas namas, pakeisti langai, durys. Šiuo metu liko vidaus apdaila.
„Žinoma, viską darydami patys labai pavargstam, tai tikrai labai sunku, tačiau labai džiaugiamės, kad tam pasiryžom ir žinom 100 procentų, kad tai, kas yra daryta, yra padaryta gerai. Aišku, gal ne viskas tobulai padaryta, bet mes bent jau žinom, kaip vyko darbai, nes prisiklausius istorijų, kai kažkas kitas remontuoja, tai būna visokių negerumų.
Renovuojant sodybą iš tikrųjų visi darbai buvo sunkūs. Maniau, kad smagiausia bus apdaila – lentučių dažymas, kalimas – aš labai romantizavau šį procesą, maniau, kad būsime lauke, dažysime, kalbėsime ir bus labai smagu, tačiau šis darbas mus labiausiai išvargino fiziškai, o ir truko labai ilgai, nes namas yra didelis, jo plotas yra virš 200 kvadratinių metrų, todėl lentutes kalėme visą vasarą. Pavargome ir fiziškai ir morališkai.
O, štai lengviausiai praėjo darbas, kuris manėme, kad bus sunkus – perdangoje valyti spalius. Tai buvo toks nešvarus darbas, buvom paskendę dulkėse, bet jis labai greitai pasidarė. Užtrukome tris ar keturias dienas ir viskas buvo sutvarkyta.
Žinoma, labiausiai patinka, kai pradeda matytis pokyčiai, nes būna tokių darbų, kai tu darai, yra labai sunku, pavyzdžiui, pamatų renovacija. Sunku susilenkus dirbti, pilti tą betoną, tai sudėtinga fiziškai ir paskui nesimato jokių pokyčių, o būna pasikeiti langus ir iš karto kitoks vaizdas“, – šypsosi Adelė.
Didžiausias minusas – tamsa
Renovuodami sodybą Adelė su Pauliumi šiuo metu jau yra išleidę apie 60 tūkstančių eurų, tačiau jų renovacija yra generalinė. Jie įsivedė geoterminę šildymo sistemą, kuri kainavo 20 tūkstančių, 15 naujų langų, stoglangiai: „Namas didelis ir norim viską atlikti kokybiškai, kad tai tarnautų ilgą laiką ir nereikėtų iš naujo perdaryti“.
Adelė teigia, kad didžiausias gyvenimo sodyboje pliusas yra gamtos apsuptis: „Po langais teka upė, iš kitos namo pusės pamiškė, iš trečios matosi laukai, kuriais ateina stirnos, briedžiai, atskrenda įvairių paukščių, ateina lapės – visa gyvūnija. Gyvenimas verda gamtoje. Ir ta ramybė, kuria čia kvėpuojame išėję į lauką, kai galima atsistoti ir negirdėti absoliučiai nieko – tai yra didžiausias pliusas.
Tačiau yra ir vienas minusas: žiemos metu mes dienos turime tik keletą valandų, nuo kokių 8 ryto iki 4 vakaro, o visą kitą laiką yra tamsu. Tai jeigu keliesi kokią 7 ryto, tai ir šunis vedžioji tamsoje su žibintais. Vakare taip pat negali pasivaikščioti taip, kaip mieste, kur visur pilna žibintų, visur apšviesta, kur nori – ten eini“, – didžiausią minusą išskyrė moteris.
Adelė su Pauliumi jau nuėjo sunkų ir ilgą kelią renovuojant sodybą. Paklausta apie tai, kokių patarimų gali duoti žmonėms, kurie nori sekti jų pėdomis ir įsigyti sodybą, Adelė įspėja, kad bus labai sunku jei renovuosite savo rankomis.
„Bus sunku ir fiziškai ir finansiškai. Mes asmeniškai viską darome savo lėšomis ir investuojame tiek, kiek galime, kiek uždirbame. Jei turėtume daugiau pinigų, iškart viskas būtų lengviau, todėl patariu turėti pinigų“, – juokiasi Adelė ir priduria, kad jei labai norisi, tai, vadinasi, ir reikia, o jei reikia, tai imi ir darai.