Moteris, įveikusi vėžį, dalijasi patarimais, kaip nuosekliai tikrintis, ar krūtyse neatsirado auglių. 34-ių Danielle Tropsai iš Niujorko prieš 4 metus diagnozavo vėžį ir, siekiant išvengti jo plitimo, moteriai buvo atlikta dviguba mastektomija. Jai buvo taikytas agresyvus chemoterapijos kursas, o 2017 metų lapkritį atlikta krūtų rekonstrukcija, rašo mirror.co.uk.
„Kai diagnozė nustatyta tokiame jauname amžiuje, onkologai nutarė, kad po mastektomijos būtina chemoterapija. Per pusmetį buvo paskirti 8 seansai, o kas tris savaites taikoma infuzija.
Patyrė daugybę šalutinių poveikių
Man nenuslinko plaukai, tačiau patyriau daugybę kitų šalutinių poveikių: stipriai sumažėjo baltųjų kraujo kūnelių skaičius, skaudėjo visą kūną, dingo apetitas, pasikeitė skonio pojūtis, pykino, skaudėjo galvą, krito svoris, jaučiau didžiulį nuovargį. Buvo nepaprastai sunku. 2018 birželį baigiau chemoterapiją ir man leido pailsėti iki krūtų rekonstrukcijos operacijos rugpjūčio mėnesį, po to pradėjau kasdien vartoti Tamoxifen – ir taip dar dešimt metų. Šis vaistas neleidžia mano hormonų receptoriams jungtis su vėžinėmis ląstelėmis, kurių dar gali būti likę kūne“.
Danielle dabar yra sveika ir ėmėsi misijos šviesti jaunas moteris bei rimčiau žiūrėti į savo sveikatą. Tą ji daro „TikTok“ tinkle.
Moteris vaizdo įraše papasakojo apie savo įprastą kasdienybę, išgelbėjusią jai gyvybę. Įrašas susilaukė virš 3,5 milijono peržiūrų ir 667 000 teigiamų įvertinimų.
Vaizdo įraše matome kaip Danielle trimis pirštais suka ratus apie spenelį išorės link, viduriniu pirštu spausdama stipriau. Tada ji pakelia ranką aukštyn ir vėl kartoja procedūrą, patikrindama pažastį, raktikaulį ir kaklo apačią.
Vaizdo įrašas „TikTok“ vartotojus sujaudino.
@dani_trops Posting another video on what to look for. Join me live today to do an exam together! 4pm EST ##breastcancer ##healthtips ##katespadenyhappydance
♬ good 4 u - Tik Toker
Kaip pasitikrinti krūtis?
Tikrindamos krūtis, stebėkite, ar neatsirado pokyčių: naujų auglių, kurie yra kieti, netolygūs ir nepaslankūs. Jie gali būti skausmingi arba ne, tačiau atminkite, kad 9 iš 10 gumbų nėra piktybiniai, teigia NHS (Nacionalinė sveikatos apsaugos sistema).
Nepaisant to, patartina visada pasitikrinti ir tą padaryti kuo anksčiau.
Daniele pasakoja: „Visada sakau, kad jei pajutai ką nors, netylėk. Mano patarimas būtų toks – tikrinkite savo kūną nuo jaunų dienų. Žinau, kad baisoka ir neramu, tačiau kuo anksčiau priprasime, tuo greičiau pastebėsime atsiradusius pokyčius. Jei labai nerimaujate, pradėkite nuo mažų žingsnelių – kasdien bent 15 sekundžių skirkite vienai daliai, ir taip pamažu atliksite pilną patikrą bei pasijusite patogiau.
Neprievartaukite savęs, darykite tai su meile ir žinokite, kad nerimas kyla dėl to, kad mylite savo kūną ir nenorite atrasti nieko blogo. Ieškokite pakitimų – naujų auglių, labai kietų, netolygių kaip brokolio paviršius ir nejudrių. Galbūt skausmingų, galbūt ne, tačiau jei per dvi savaites auglys neišnyksta, būtinai kreipkitės į gydytoją. Daugelis auglių nėra piktybiniai, tačiau tą gali patvirtinti tik medikai. Šaunuolės, jei lankotės pas gydytoją, didžiuokitės savimi, jog rūpinatės sveikata ir pasitikite profesionalais“.
Danielle pataria kreipti dėmesį ir į odos pakitimus – paraudimus, bėrimą, duobutes odoje ar patinimą bei išskyras iš spenelių.
Ketverius metus gyvena be vėžio
Danielle, kuri jau ketverius metus gyvena be vėžio, sako, kad fiziškai ji jaučiasi puikiai.
„Jaučiuosi stipresnė nei bet kada anksčiau, nes vėžys išmokė mane kreipti dėmesį į sveikatą – ką veikiu, ką valgau, kaip visa tai man padeda, kokius produktus vartoju, kokia mano psichinė būklė. Visa tai svarbu mūsų sveikatai. Tikrai yra dienų, kai jaučiu liekamuosius gydymo simptomus, tokius kaip virškinimo sistemos sutrikimai, galvos skausmai, „chemoterapinės smegenys“, kai protarpiais tarsi panyru į rūką“, − prisipažįsta Danielle.
NHS pataria moterims stebėti savo krūtis, nes jos kinta ir dėl menstruacinio ciklo.