„Tai metodika, kilusi iš Rytų kultūros, kuri yra skirta nusakyti žmogaus charakterį remiantis veido bruožais. Iš pradžių veidotyra buvo naudojama diagnozuoti žmogaus savijautą ar ligas, tačiau vėliau ji vystėsi ir tapo priemone, leidžiančia nustatyti žmogaus charakterį. Šiandien veidotyra yra naudojama savęs ir kitų pažinimui, remiantis veido bruožais“, – pristato veidotyrininkė.
Tapo pagrindine veikla
Veidotyra Indrė susidomėjo dar paauglystėje. Prieš 15 metų moteris per televiziją išgirdo apie žinomus žmones, apie kurių charakterius kalbėjo iš jų veidų bruožų. Jau tada ši sritis labai ją sudomino, tačiau tais laikais nebuvo daug prieinamos informacijos.
Kai Indrei suėjo 23–24 metai, internete atsirado daugiau informacijos ir ji nusprendė, jog nori išpildyti savo paauglystės svajonę bei pradėjo plačiau domėtis veidotyra.
Moteris suprato, kad tai tikrai yra jos aistra, pamažu rinko informaciją, pasirinko mokytoją Lietuvoje, kuris išmokė veidotyros pagrindų, taip pat žinias rinkosi ir pati, o gavusi teorines žinias pradėjo užsiimti praktika. Iš pradžių praktikuodavosi su savimi, artimaisiais, o įgudus ir su klientais.
Anksčiau veidotyra buvo kaip priedas prie pagrindinio darbo, tačiau šiandien Indrė jau gali džiaugtis – tai tapo jos pagrindine veikla.
Apsilanko karjeros klausimais
„Kai tik pradėjau vystyti savo veiklą, turėjau daug nepasitikėjimo savimi, nes tai yra atsakingas darbas – žmogus man pateikia savo nuotraukas, o aš apie jį rašau charakteristiką.
Suklysti aš nebijau, nes taip nutinka retai, tačiau norisi įkvėpti žmogų, baisu nepatenkinti jo lūkesčių. Visada noriu koncentruotis, kodėl žmogus čia atėjo.
Noriu, kad jis gavęs analizę kažką iš to pasiimtų, kad jo gyvenimas pasikeistų į gerąją pusę, įgautų pasitikėjimo savo jėgomis, pradėtų kažką naujo“, – tikina Indrė.
Dažniausiai pas veidotyrininkę žmonės apsilanko karjeros, savirealizacijos klausimais. Tam, kad sužinotų, kur yra jų stiprybės, talentai, kur jiems save realizuoti šiame gyvenime, kad būtų laimingi, uždirbtų daug pinigų, rastų savo vietą po saule: „Profesinė sritis – čia pats didžiausias klausimas.“
Nors į Indrę kreipiasi daug žmonių, kurie tiki, jog veidotyra gali jiems padėti, tačiau atsiranda ir skeptikų.
„Tie žmonės komentuoja socialinėje erdvėje, nes į socialinius tinklus publikuoju turinį, o mano vaizdo įrašai pasiekia plačiąją auditoriją, todėl normalu, jog atsiranda įvairiausių nuomonių ir komentarų.
Kai kurie sako, jog buriu iš kavos tirščių, atsiranda ir įvairių negražių pasisakymų, tačiau manau, kad be to neįmanoma užsiimti jokia veikla. Gyvenime yra pusiausvyra – yra tiek veidotyros mylėtojų, tiek tų, kurie to nesupranta“, – įsitikinusi pašnekovė.
Analizę atlieka iš nuotraukų
Pasak Indrės, veido analizė gali vykti susitikus su žmogumi gyvai arba nuotoliniu būdu, kai žmogus atsiunčia nuotraukas.
Reikalingos specifinės nuotraukos: žmogus turi būti be mimikų, veidas turi būti laikomas tiesiai, lyg fotografuojantis paso nuotraukai.
Reikalingos nuotraukos iš šonų, visu ūgiu, kad būtų galima įvertinti veido proporcijas, ir keletas laisvų nuotraukų, kur žmogus šypsosi tam, kad pamatytų užslėptus veido bruožus.
„Veido analizę galima atlikti gyvai, tačiau tai padaryti sunkoka, nes žmogus turi atvažiuoti iki manęs arba aš iki jo, todėl mano stilius pagrinde yra iš nuotraukų.
Jei žmogui yra poreikis, susimatome nuotoliniu būdu arba gyvai ir aš dar pasitikrinu veido bruožus, galime aptarti analizę, kuria pateikiau raštu“, – šypteli veidotyrininkė ir priduria, jog pagrindinis analizės elementas yra veidas, tačiau svarbu nepamiršti įvertinti ir kūno.
Vieno žmogaus veido bruožų analizė Indrei užtrunka maždaug 2 valandas, tačiau prieš tai ji ilgai žiūri į nuotraukas, užsirašinėja, kas labiausiai krito į akį, sustyguoja veido bruožus, kad aprašant gautųsi nuoseklus, sklandus ir gražus pasakojimas apie žmogų.
Kartais būna ir sudėtingesnių veidų, kai vienas bruožas prieštarauja kitam, todėl tuomet moteris užtrunka ir ilgiau, nes reikia viską apgalvoti.
Trys pagrindiniai veido bruožai
Taigi, ką veido bruožai gali pasakyti apie mūsų charakterį? Anot Indrės, tas veido bruožas, kuris krentą į akis pamačius žmogų, yra esminis veido bruožas, kuris nusako pagrindinius charakterio niuansus.
Pas vieną žmogų gali būti didelė kakta, pas kitą – išraiškingos akys, pas trečią – mažos lūpos. Kiekvienas veidas yra unikalus ir turi cinkelį, kurį pamatome iš karto, kai tik veidas iškyla prieš akis.
„Veidas yra visuma ir reikia vertinti konkretų žmogų, tačiau yra keletas niuansų: jei žmogaus kakta labai aukšta ir išraiškinga – toks asmuo norės krauti į tą kaktą informaciją, nes kakta yra tiesioginis atspindys, kiek mes norime turėti žinių, kiek mes norime išmokti.
Plačias kaktas turintys žmonės yra intelektualūs, nori daug domėtis, daug skaityti ir tomis žiniomis dalintis su kitais, diskutuoti.
Jei yra labai išraiškinga nosis – toks žmogus bus emocionalus, linkęs į kūrybą, turintis daug ambicijų. Jie veikia iš jausmo, tačiau gali pasielgti neapgalvotai, bet kartu ir kūrybiškai – jie nori visko daug nuveikti.
Jei dominuoja žandikaulis arba smakro zona – tie žmonės yra linkę į veiksmą, nori kažkur pasireikšti kaip vadovas arba pats kažką nuveikti. Jiems reikalingi iššūkiai“, – paaiškino Indrė ir pridūrė, jog tai yra trys esminiai bruožai, kurie nurodo, link kur žmogus keliauja gyvenime.
Ką apie žmogų pasako jo akių spalva?
Veidotyrininkės teigimu, akių spalva yra labai maža dalis veide. Analizės metu yra vertinamas visas veidas, o akių spalva yra tarytum priedas, tačiau visiems labai įdomu, ką akių spalva gali pasakyti apie jį. Visi žinome, kokia yra mūsų akių spalva ir tai lengva pastebėti pas kitus.
„Mėlynakiai yra emociškai šalčiausi žmonės, jie gali būti grubesni, turėti mažiau empatijos, išreiškiamos į išorę ir yra ganėtinai dideli individualistai. Jie nemėgsta, kai jiems yra vadovaujama.
Pilkaakiai yra nugesinti mėlynakiai. Jie yra truputį lėtesni, ilgiau galvoja, kol priima sprendimą ir yra ganėtinai ramūs žmonės.
Rudaakiai yra visiška priešingybė. Jie yra temperamentingi, energingi, dinamiški, dėl to jiems reikia judesio gyvenime – sėdimas darbas jiems yra sunkus, šalia jie turi turėti hobį. Taip pat jie gali turėti ir lengvos agresijos.
Žaliaakiai yra rečiausi sutinkami. Tokie žmonės turi gerą intuiciją, jei ją laviną. Yra sakoma, kad šie žmonės gali gydyti rankomis, gali būti gerais masažuotojais, kineziterapeutais.
Labai daug žmonių po mano įrašu apie akių spalvas komentavo, jog jų yra žalios akys ir žmonės sako, jog geriau pasijaučia vien nuo jų apkabinimo“, – papasakojo veidotyrininkė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!