• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybės vaiko teisių apsaugos specialistai-budėtojai, dirbantys vakarais, nakties metu bei savaitgaliais, kone kasdien sulaukia pranešimų iš policijos, jog jų pagalba reikalinga atvejuose, kuriuose dalyvauja vaikai.

Valstybės vaiko teisių apsaugos specialistai-budėtojai, dirbantys vakarais, nakties metu bei savaitgaliais, kone kasdien sulaukia pranešimų iš policijos, jog jų pagalba reikalinga atvejuose, kuriuose dalyvauja vaikai.

REKLAMA

Pasak Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) specialistų-budėtojų, nors ryškėja vaiko teisių pažeidimų tendencijos, kai vaikų akivaizdoje tėvai svaiginasi alkoholiu, naudoja smurtą artimoje aplinkoje ar nesugeba pasirūpinti elementariais atžalų poreikiais, kiekvienas atvejis vis dar sukrečia emociškai. Nuo praėjusio mėnesio pradžios, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje pradėjus dirbti koordinatoriams, reagavimas į galimus vaiko teisių pažeidimus tapo dar efektyvesnis, rašoma pranešime spaudai.

„Kaskart rūpinantis iš nesaugios aplinkos paimtu vaiku, kurio atstovais pagal įstatymą tampame mes, tenka išgyventi įvairius jausmus – nerimą, gailestį, užuojautą, nuostabą. Mes nerimaujame dėl vaiko savijautos, stengiamės jį palaikyti morališkai, aiškiname jam susiklosčiusią situaciją ir raminame, kad atsidūrus mūsų globoje, jam bus suteikta visa reikiama pagalba ir juo bus tinkamai pasirūpinta“, – apie kasdienius iššūkius pasakoja Kauno m. VTAS vyr. specialistė Ugnė Kazlauskienė, darbą pradedanti vakarais ir tęsianti iki ankstyvo ryto, taip pat dirbanti savaitgaliais ir švenčių dienomis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, vienas įsimintiniausių atvejų, giliai įsirėžusių į atmintį, kai teko vežti nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusį kūdikį į ligoninę. Minėtas vaikas buvo patyręs sunkią galvos traumą. Specialistės teigimu, tuo metu teko ne tik prisiimti visą atsakomybę už nukentėjusio mažylio priežiūrą, bet ir rūpintis juo kaip savu vaiku.

REKLAMA

„Kai esi šalia kenčiančio, apleisto, negaluojančio vaiko, norisi ne tik jį paguosti ir palaikyti už rankos, bet ir apkabinti, įrodyti, kad dabar jis saugus, niekas jo nebenuskriaus“, – sako U. Kazlauskienė.

Daugiausia pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus vaiko teisių apsaugos specialistai-budėtojai sulaukia dėl namuose vyraujančio smurto ir tėvų piktnaudžiavimo alkoholiniais gėrimais. Būtent šios dvi aplinkybės sukelia riziką vaikų saugumui ir užkerta kelią jų geriausių interesų užtikrinimui.

REKLAMA
REKLAMA

Pasikeitė reagavimo į galimus vaiko teisių pažeidimus tvarka

Kauno miesto VTAS vedėja Andželika Vežbavičiūtė teigia, jog karantino metu naktimis, savaitgaliais ir švenčių metu dirbančių specialistų-budėtojų reagavimas į galimus vaiko teisių pažeidimus vyksta nenutrūkstamai, tačiau darbo tvarka šiek tiek pakito. Iki šiol vėlyvuoju paros metu ir savaitgaliais dirbantys specialistai apie būtinybę užtikrinti vaikų saugumą sužinodavo iš policijos, o nuo balandžio 1 dienos svarbią informaciją teritorinių skyrių specialistams perduoda Tarnyboje pradėję dirbti koordinatoriai. Pastarieji dirba bet kuriuo paros metu ir yra atsakingi už pranešimų, gautų iš policijos pareigūnų apie galimus vaiko teisių pažeidimus, priėmimą-registravimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jau kelias savaites į galimus vaiko teisių pažeidimus teritorinių skyrių specialistai-budėtojai reaguoja gaudami informaciją iš Tarnyboje dirbančių koordinatorių. Sužinoję apie įvykį, kuriame reikalinga pasirūpinti vaikų saugumu, mūsų specialistai privalo sureaguoti ne vėliau kaip per vieną valandą. Kadangi informacijos perdavimas vyksta naudojantis elektroninėse ryšio priemonėse įdiegta specialia programa, koordinatorius informaciją apie būtinybę vykti į įvykio vietą perduoda konkretaus teritorinio skyriaus specialistams, atsižvelgdami į jų lokaciją ir darbo užimtumą“, – teigia A. Vežbavičiūtė.

Nuo 2020 m. kovo 16 d. iki 2020 m. balandžio 29 d. (karantino laikotarpiu) Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai gavo 201 pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą. Didžioji dalis reagavimų, į gautus pranešimus iš policijos dėl galimos grėsmės vaikų saugumui ir sveikatai, užfiksuota budėtojų darbo metu. Karantino laikotarpiu vaiko teisių apsaugos specialistai vykdo numatytas būtinąsias neatidėliotinas funkcijas, apie kurių būtinybę informuoja policijos ir prokuratūros atstovai. Į visus gautus pranešimus reaguojama teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų