Atlikus beveik 6 000 jaunesnių nei 60 metų žmonių tyrimą, nustatyta, kad asmenys, turintys dideles šlaunis, 61 proc. mažiau linkę sirgti širdies ligomis, todėl turi mažesnį šansą patirti insultą ar širdies priepuolį.
Tai dar vienas įrodymas, kad kriaušės formos figūra, kaip Kate Winslet, Beyonce ir Jennifer Lopez, yra naudingos sveikatai.
Riebalai ant šlaunų apsaugo nuo hipertenzijos
Pagrindinis tyrėjas Aajušas Visarija (Aayush Visaria) iš Rutgerso Naujojo Džersio medicinos mokyklos sakė: „Galiausiai šiame tyrime pastebėjome, kad ir toliau diskutuojama apie tai, kad svarbu ne tik tai, kiek riebalų turite, bet ir kur jie yra.
Nors užtikrintai žinome, kad riebalai aplink liemenį kenkia sveikatai, to paties negalima pasakyti apie kojų riebalus. Jei turite riebalų aplink kojas, labiau nei tikėtina, kad jie nėra blogi ir, remiantis mūsų išvadomis, netgi gali apsaugoti jus nuo hipertenzijos.“
Manoma, kad riebalus saugiau kaupti ten, o ne aplink liemenį, iš kur jie dažniau patenka į organus, rašo mirror.co.uk.
Ketvirto kurso medicinos studentas J. Visaria teigė, kad dalyviai, kurių kojų kūno riebalinio audinio procentas buvo didesnis, daug rečiau sirgo hipertenzija.
Šia liga serga daugiau nei ketvirtadalis suaugusiųjų Jungtinėje Karalystėje, t. y. apie 13 milijonų žmonių. Dėl jos gali susidaryti krešulys, nutraukiantis kraujo tiekimą į širdį ar smegenis.
Tyrime, pristatytame virtualiame Amerikos širdies asociacijos susitikime, nagrinėtas ryšys tarp trijų šios ligos tipų ir kojų riebalų kiekio.
Tiems, kurie labiau priklausė didelio procento grupei, tikimybė susirgti bet kokia forma buvo daug mažesnė nei bendraamžiams, kurių procentas buvo mažesnis.
JAV tyrimo dalyvių vidutinis amžius buvo 37 metai, beveik pusė jų buvo moterys, o kas ketvirtas (24 %) turėjo aukštą kraujospūdį, kuris apibrėžiamas kaip 130/80 mm Hg (gyvsidabrio milimetrų).
Aukščiausias skaičius yra sistolinis spaudimas arterijose, kai plaka širdis. Apatinis skaičius reiškia diastolinį spaudimą tarp dūžių.
Asmenys, kurių kojos buvo storesnės, turėjo 61, 39 ir 53 proc. mažesnę tikimybę, kad abu, pirmasis ir antrasis rodikliai bus atitinkamai padidėję.
Specialiomis rentgeno nuotraukomis buvo matuojamas kojų riebalinis audinys, kuris buvo lyginamas su bendru kūno kiekiu.
Kinijoje taip pat buvo atliktas tyrimas
JAV komanda savanorius priskyrė prie tų, kurių kojų riebalų kiekis yra didelis arba mažas, o vyrų ir moterų – atitinkamai 34 ir 39 procentai.
Rizika išliko gerokai mažesnė net ir atsižvelgus į amžių, lytį, rasę ir etninę kilmę, išsilavinimą, rūkymą, alkoholio vartojimą, cholesterolio kiekį ir liemens riebalus.
P. Visaria sakė: „Jei šie rezultatai bus patvirtinti didesniais, patikimesniais tyrimais ir tyrimais, kuriuose naudojami lengvai prieinami matavimo metodai, pavyzdžiui, šlaunų apimtis, tai gali turėti įtakos pacientų priežiūrai.
Lygiai taip pat, kaip juosmens apimtis naudojama pilvo riebalams įvertinti, šlaunų apimtis gali būti naudinga priemonė, nors ji yra šiek tiek nepatogi ir ne taip plačiai ištirta JAV gyventojų tarpe.“
Šių metų pradžioje Kinijoje atlikus tyrimą, kuriame dalyvavo daugiau kaip 9 000 vyresnio amžiaus vyrų ir moterų, gauti panašūs rezultatai.
Didesnis nei 55 cm (21,7 col.) šlaunų apimtis vyrams ir 54 cm (21,3 col.) moterims reikšmingai sumažino hipertenzijos riziką.
Tai buvo būdinga tiek vyrams, tiek moterims ir nepriklausė nuo amžiaus, kūno masės indekso ir juosmens apimties.
Tuo tarpu tie, kurių šlaunų apimtis buvo mažesnė nei 51 cm (20 col.) vyrams ir 50 cm (19,7 col.) moterims, dažniau sirgo aukštu kraujospūdžiu.
Kinijos komanda teigė, kad gydytojai turėtų pradėti matuoti antsvorio turinčių ir nutukusių pacientų šlaunis.
Tai paprasta, pigu ir jau anksčiau įrodyta, kad šis metodas veiksmingas sergant kitomis ligomis