Jei kankina viduriavimas ar dažnesnis tuštinimasis, tai ne visada yra ženklas, kad reikėtų sunerimti. Tačiau įsidėmėkite – tai gali išduoti, kad susidarė tulžies pūslės akmenys.
Tulžies pūslės akmenys – tai nedideli akmenys, kurie susidaro tulžies pūslėje, dažniausiai iš cholesterolio, rašo express.co.uk.
Apie juos galite nė nežinoti, nes jie gali nesukelti jokių simptomų, tačiau jei toks akmuo įstringa tulžies pūslės latake, tai gali sukelti didžiulį skausmą.
Pasak NHS, tai gali sukelti „staigų, stiprų skausmą“ pilve, kuris paprastai trunka iki penkių valandų. Tai vadinama tulžies pūslės kolika.
„Skausmas yra nuolatinis ir nesumažėja nuėjus į tualetą ar pasišalinant dujoms, taip pat gali pasireikšti ir pykinimas.
Kartais skausmas atsiranda suvalgius riebaus maisto, tačiau gali pasireikšti bet kuriuo paros metu ir net pažadinti naktį.
Tulžies pūslės kolikos atvejai nėra dažni. Po skausmo epizodo gali praeiti kelios savaitės ar mėnesiai, kol ištiks kitas skausmo epizodas.
Kai kuriems žmonėms taip pat būna laikotarpių, kai jie itin gausiai prakaituoja ir blogai jaučiasi arba vemia“, – teigia sveikatos priežiūros specialistai.
Tulžies pūslės akmenys gali sukelti ir kitų, sunkesnių simptomų, jei ilgą laiką yra sutrikęs tulžies nutekėjimas arba ji patenka į kitus organus, pavyzdžiui, kasą ar plonąją žarną. Tuomet gali pasireikšti viduriavimas.
Kiti šios būklės sukelti simptomai gali būti:
- Aukšta temperatūra;
- Nuolatinis skausmas;
- Greitas širdies plakimas;
- Odos ir akių baltymų pageltimas (gelta);
- Odos niežėjimas;
- Šaltkrėtis arba drebulys;
- Sumišimas;
- Apetito praradimas.
Pasireiškus tokiems simptomams, ši būklė vadinama tulžies pūslės uždegimu. Jei manote, kad jus kankina tulžies pūslės kolikos arba sergate tulžies pūslės uždegimu, turėtumėte apsilankyti pas savo šeimos gydytoją.