Šiuose siaubą keliančiuose vaizdo įrašuose žmonės juos krapšto, degina ar naudoja tam tikras chemines priemones. Ekspertai įspėja, kad tai – labai pavojinga, ir ragina norinčius atsikratyti neestetiškai atrodančių apgamų kreiptis į medikus.
Bendrosios praktikos gydytojas ir „Cosmedics skin clinics“ medicinos direktorius dr. Rossas Perry paaiškino, kad nėra saugaus būdo namuose pasišalinti apgamą, o bandymas tai padaryti savarankiškai gali padaryti nepataisomą žalą.
Dienraščiui „The Sun“ jis sakė: „Tai turi atlikti kvalifikuotas gydytojas ar dermatologas, kuris to mokėsi ir žino, ką daro. Chemikalų naudojimas ar bandymas „nukrapštyti“ apgamą gali sąlygoti infekcijas, kraujavimą, randus ar odos deformaciją toje vietoje.“
Kitos nerimą keliančios TikToke išplitusios mados yra baliklio naudojimas dantims balinti ar blakstienų klijų tepimas ant lūpų, kad jos atrodytų putlesnės, rašoma mirror.co.uk.
Tokio tipo vaizdo įrašus žiūri šimtai žmonių, todėl Britų dermatologų asociacija, Britų odontologijos fondas ir Britų odos fondas nusprendė išleisti pranešimą šiuo klausimu. Visų šių įstaigų ekspertai žmonėms pataria savarankiškai tokių „gydymo“ būdų nebandyti.
Dr. Anjali Mahto, Britų dermatologų asociacijos atstovas, sakė: „Svarbu žmonėms priminti, kad socialiniai tinklai neturėtų būti pirminis dermatologinių problemų informacijos šaltinis. Kai kalbame apie odą, tai gali sukelti nepagrįstą baimę ar paniką, kur jos visai nereikia. Taip švaistomi resursai, pavyzdžiui, leidžiami pinigai įvairioms priemonėms, kurios negali išgydyti sveikatos problemų, taip pat atidedamas rimtas gydymas bei galima pablogėja psichologinė žmogaus būklė.“
Taip pat ir dr. Adilas Sherazas iš Britų odos fondo sakė „BBC“: „Blakstienų klijuose yra cianoakrilato, kuris gali būti kontaktinis alergenas. Tepant galimai alerginį chemikalą ant lūpų gali kilti stipri reakcija.“
Britų odontologijos fondo atstovas priduria: „Mūsų įstaiga sunerimusi dėl naujos mados baltintis dantis stipresnėmis vandenilio peroksido priemonėmis, nei parduodami nereceptiniai produktai. Be priežiūros naudojant aukštesnės koncentracijos priemones, kaip matome kai kuriuose vaizdo įrašuose, padidėja rizika pažeisti dantis ir dantenas, taip pat nusideginti burną ar sudirginti dantis ar dantenas, o taip pat sukelti uždegiminę reakciją.“
Taigi, šių metodų namuose bandyti jokiu būdu nerekomenduojama!