Tačiau poros pati gyvenimo Londone pradžia nebuvo tokia sėkminga. Aleksas į Londoną atvyko baigęs 12 klasių, kai jam buvo 18–19 metų. Vaikinas nusprendė nestoti mokytis toliau ir iškart kibo į darbus. Savarankiško gyvenimo pradžia buvo sunki – pirmasis darbas buvo „McDonalds“ – dirbti reikėjo daug ir sunkiai, o gaunamas atlygis netenkino.
„Vėliau nusprendžiau, kad galiu susirasti kažką geriau. Pradėjau dirbti kitur. Ten mokėjo šiek tiek geriau, bet dirbti irgi teko ilgas valandas. Supratau, kad negaliu taip dirbti visą gyvenimą. Pradėjau ieškoti kažkokio darbo, kuris nebūtų viešbučiuose ar restoranuose, tokiu būdu radau pardavimus.
Supratau, kad gerai įvaldęs pardavimus aš galėsiu dirbti ne tik bet kurioje pasaulio kompanijoje, tačiau ir užsidirbti tiek, kiek norėsiu. Man tai patiko. Žinojau, kad jeigu išmoksiu gerai parduoti, niekada nebūsiu be darbo ar pinigų“, – šypsosi jis.
Anastasija ir Aleksas susipažino Lietuvoje, kai vaikinas buvo grįžęs atostogauti. Jiedu vienas kitam patiko ir Aleksui pavyko įkalbinti Anastasiją vykti su juo į Didžiąją Britaniją. Mergina šypsosi, kad ir anksčiau buvo pagalvojusi, jog norėtų gyventi užsienyje, tačiau nedrįso žengti tokio žingsnio, kol nesutiko savo vyro.
„Iš pradžių net nešnekėjau angliškai, buvo sunku pralaužti kalbos barjerą dėl to Aleksas labai padėjo prisitaikyti prie naujų aplinkybių ir naujos kalbos. Mano pirmasis darbas irgi buvo restorane. Dirbti buvo labai sunku, pamenu kad reikėjo keliauti į darbą apie 2 valandas, atidirbti 12 valandų pamainą ir keliauti atgal namo”, – gyvenimo Londone pradžią atsimena ji.
Pradėjo laiku ir vietoje
Pora pasakoja, kad Anglijoje prasidėjus karantinui ir pradėjus reikalauti dėvėti kaukes, jie ieškojo, kuo užsiimti, kad nereikėtų dirbti samdomo darbo ir nusprendė pabandyti parduoti pirmąsias kaukes.
„Pirmą dieną supratome, kad verslas užsisuks. Pačią pirmąją dieną gavome užsakymą iš Amerikos už 200 svarų ir labai nustebome. Kiekvieną dieną užsakymai vis eidavo ir pamažu nuo pagrindinio darbo perėjome prie kaukių“, – pasakoja Anastasija.
Iš pradžių jiedu verslą pradėjo dviese, bet paskui suprato, kad žmonės turi limitus, kiek kaukių gali pagamint, todėl nusprendė, kad norėdami tapti pirmaujančiais kaukių pardavėjai „Etsy“ platformoje, jiems reikia daugiau žmonių, pavyzdžiui, siuvėjų.
„Galime sakyti, kad mums nebuvo daug rizikos to daryti. Mums labai pasisekė, kad pagavome bangą tada, kada reikėjo ir jeigu dabar įeitume į rinką, kaip nauji pardavėjai, neturėtume šansų kažką parduoti.
Kai mes pradėjome, buvo 50 tūkst. pardavėjų arba, kitaip sakant, mūsų konkurentų. Šiandien jų yra jau 900 tūkst. ir tas skaičius auga kasdien. Mes šitą verslą pradėjome net negalvodami, kad viskas bus taip rimta, o dabar turime komandinį verslą“, – šypsosi Aleksas.
Per 4 mėnesius – milijonas
„Vienas iš pradedantiems verslą žmonės patarimas buvo pradėjus verslą ir toliau dirbti samdomą darbą, o kai verslas atneš daugiau pelno nei gaunate atlyginimo iš kompanijos, samdomą darbą mesti. Taip ir padarėme.
Pas mus viskas buvo greitai. Kitiems verslams reikia mėnesių ar metų iškilti, o pas mus viskas vyko dienomis. Aš manau, kad gerai susitvarkėme su visomis situacijomis, turime virš 120 tūkst. patenkintų klientų, 6,5 tūkst. pozityviu atsiliepimų. Dėl to mums labai džiugu“, – sako Aleksas.
„AALTRADE“ kaukių šiuo metu yra parduota beveik 125 tūkst. vienetų, o jų kaina svyruoja nuo 2,5 iki 8 svarų. Aleksas ir Anastasija sako, kad toks pardavimų skaičius leido pasiekti 1 milijono svarų apyvartą, tačiau, pasak vyro, tai jų nė kiek nenustebino.
„Iš pradžių mes dirbome samdomą darbą, tai turėdavome planuoti, kiek laiko įdėti ten ir kiek ten. Šie paskutiniai 4 mėnesiai iš psichologinės pusės buvo labai sunkūs, bet kartu jie buvo ir patys pelningiausi gyvenime. Dėl to mes esame patenkinti visa situacija.
Milijonas svarų yra sąlyginai nedaug, nes kaukių industrija dabar skaičiuoja milijardus, todėl dabar milijonas neatrodo tiek daug“, – sako jis.
Tačiau kartu su sėkme atėjo ir didelis užimtumas – nuo pat balandžio nebuvo nei vienos dienos, kai jiedu nesulauktų užsakymų, todėl kartais tam, kad išpildytų visus klientų užsakymus, tenka dirbti ir nakties metu.
Palaiko ne visi
Nepaisant poros sėkmės, atsirado ir žmonių, kurie sakė, jog Aleksas ir Anastasija tik pasinaudojo pandemija ir ateinančia krize. Tai jiems teko girdėti ne tik iš nepažįstamų žmonių, tačiau ir iš tų, kurie yra artimoje aplinkoje.
„Mes orientuojamės į savo klientus, ką jie mano ir sako. Turime daug didesnį skaičių žmonių, kurie mus palaiko ir kuriems patinka mūsų produktai. Dabar mums Anglijoje privaloma nešioti kaukes. Ar tai padeda iš medicininės pusės, pasakyti negaliu. Mes suteikiame produktą, kurio reikalauja įstatymai, o jie nedraudžia nešioti rankomis pagamintų kaukių“, – sako Aleksas.
Nors Aleksas ir Anastasiją įdėjo daug darbo į šį verslą, jie neslepia, kad jiems padėjo ir sėkmė. Dabar jie dalijasi savo istorija, kad parodytų, jog sėkmei aukštųjų mokyklų diplomai nebūtini.
„Mums labai pasisekė. Mes žinojome, kad yra situacijų, kai tau gali pasisekti, bet ir tam reikėjo tam tikrų įgūdžių ir noro. Dabar dalinamės savo istorija, kad įkvėptume jaunimą Lietuvoje, nes svajoti galima ir reikia. Jeigu mes įkvėpsime bent vieną žmogų, tai nuostabu“, – šypteli Aleksas.
Norintys sužinoti daugiau, kaip Anastasijai ir Aleksui pavyko uždirbti milijoną, galite susisiekti su jais „Instagram“: @anastasia_aleksa_ ir @alex_lebedev123.