Energijos taupymo ekspertų teigimu, virtuvė yra svarbiausia vieta, kuri gali padėti sumažinti energijos suvartojimą paprasčiausiai pakeitus viryklės, orkaitės ir kitų elektrą naudojančių prietaisų naudojimą. Tai bus susiję ne su tam tikrų prietaisų atsisakymu, o su pačiu principu, kaip jūs juos naudojate buityje.
Anot komunalinių paslaugų taupymo programėles „Homeselfe“, daugelis žmonių yra atsakingi už savo blogus įpročius, kurie vėliau kainuoja didelius pinigus ir turi įtakos dideliam energijos kiekio suvartojimui.
Taupymo ekspertai aiškina, kad sutaupyti elektros ir pinigų galima pakeičiant tam tikrus dalykus virtuvėje: pradedant nuo indo, kuriame gaminate maistą iki viryklės degiklio, ant kurio vėliau jį šildysite.
Taigi, į kokias dažniausiai daromas klaidas reikėtų atkreipti dėmesį?
Netinkamo dydžio degiklio naudojimas
Pasirinkus didžiausią kaitlentės žiedą ar viryklės degiklį maistui ruošti, ne visada reiškia, kad jis maistas užvirs ar iškeps greičiau ir efektyviau. Toks manymas yra vienas blogiausių įpročių virtuvėje, kadangi taip elgiantis yra iššvaistoma daugiausiai energijos.
„Homeselfe“ atstovai sakė: „Kuomet naudojate nedidelę keptuvę ant didelio degiklio, išnaudojate daugiau šilumos nei jums reikia, todėl paprasčiausiai eikvojate energiją.“
Tačiau įtakos turi ne tik viryklės degiklio dydis, tačiau ir paties puodo ar keptuvės dydis, kuris taip pat yra labai svarbus.
Anot virtuvės ekspertų „Olive&Barr“, netinkamo dydžio puodo naudojimas ant kaitlentės ar viryklės gali sumažinti energijos vartojimo efektyvumą net 40 procentų.
Jie sakė: „Kad išspręstumėte šią problemą, pabandykite pakeisti savo mažesnes keptuves į didesnes, ypač kai kaitinate skysčius. Taip yra todėl, kad didesnės keptuvės turi didesnį paviršiaus plotą, o tai reiškia, kad jos daug greičiau įkais ir taip padės sunaudoti daug mažiau energijos.“
Be to, puodų uždengimas dangčiais taip pat pagreitina kaitinimo procesą ir pagerina šilumos išsaugojimą. Taip pat vertėtų apgalvoti, kokios medžiagos puodus ir keptuves naudojate maisto gamybai. „Homeselfe“ teigimu, ne visuomet yra protinga orkaitėje naudoti kepimo skardą.
Vietoj jos naudokite stiklinį arba keraminį indą, kad maistas būtų paruoštas taip pat greitai, tačiau tik žemesnėje temperatūroje. Pakeitę indą, galite sumažinti temperatūrą maždaug 25 laipsniais.
Orkaitės durelių atidarymas
Orkaitės durelių atidarymas gaminant maistą gali pakenkti ne tik galutiniam patiekalo rezultatui, bet ir prietaiso naudojimo išlaidoms.
„Homeselfe“ paaiškino, kad atidarius dureles, temperatūra orkaitėje gali nukristi maždaug 25 laipsniais, o tai reiškia, kad uždarius dureles orkaitė turės panaudoti dar daugiau energijos, kad temperatūra vėl pakiltų.
Užuot atidarę dureles, kad pamatytumėte, ar maistas paruoštas, pasikliaukite laikmačiu arba naudokite orkaitėje apšvietimą, rašoma express.co.uk.
Palikti įjungti prietaisai
Nesvarbu, ar tai būtų skrudintuvas, kavos aparatas ar maišytuvas, kiekvienas virtuvėje turi po vieną ar du prietaisus, kurie yra naudojami taupiau nei kiti.
„Oliver&Barr“ ekspertai pažymėjo, kad vidutinis prietaisas sunaudoja 10–15 procentų viso jūsų energijos suvartojimo, todėl dažniau reikėtų pagalvoti apie prietaiso išjungimą iš lizdo.
Jie sakė: „Jei ant prietaisų yra švieselė, skaitmeninis ekranas ar net laikrodis, yra gana didelė tikimybė, kad jie naudoja nereikalingą energiją. Todėl iš elektros lizdo ištraukite kavos aparato, televizoriaus ar telefono įkroviklio laidą ir taip sutaupykite vieną kitą eurą.“