• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po skyrybų daugelis žmonių pasuka skirtingais keliais – keičia gyvenamąją vietą, kuria naują rutiną, kartais net naują gyvenimą. Tačiau 40-metė Laura (vardas pakeistas) su buvusiu vyru pasirinko netradicinį kelią: praėjus aštuoniems mėnesiams po oficialaus skyrybų dokumentų pasirašymo jie vis dar gyvena po vienu stogu.

Po skyrybų daugelis žmonių pasuka skirtingais keliais – keičia gyvenamąją vietą, kuria naują rutiną, kartais net naują gyvenimą. Tačiau 40-metė Laura (vardas pakeistas) su buvusiu vyru pasirinko netradicinį kelią: praėjus aštuoniems mėnesiams po oficialaus skyrybų dokumentų pasirašymo jie vis dar gyvena po vienu stogu.

REKLAMA

Šis sprendimas buvo sąmoningas – pora norėjo užtikrinti švelnų ir kiek įmanoma mažiau traumuojantį išsiskyrimą savo dviem mažamečiams sūnums, rašoma mamamia.com.au.

„Man sukanka 40 metų, todėl žinojau, kad bus geriau priimti sunkų sprendimą, o ne vilkinti kažką, kas mums tikrai netinka“, – australų žiniasklaidai „Mamamia“ pasakojo Laura.

REKLAMA
REKLAMA

Sąmoningos skyrybos

Po dešimtmetį trukusios santuokos Laura ir jos vyras nusprendė, kad jų keliai turi išsiskirti, tačiau ne iš karto fiziškai. Jie pasiryžo gyventi kartu, kol abu bus pasiruošę žengti į naują gyvenimo etapą. Per šį laiką šeima sukūrė savo taisyklių rinkinį, kuris padėjo išlaikyti ramybę ir stabilumą po skyrybų.

REKLAMA

Po kelių porų konsultacijų ir nuoširdžių pokalbių Laura nusprendė nutraukti santuoką. 2022 m. liepą jie oficialiai pasuko skirtingais keliais – bent jau teisiškai. Tačiau realybėje liko gyventi drauge.

„Kalbėjomės apie praktinius išsiskyrimo aspektus. Ir tuomet nusprendėme, kad kurį laiką toliau gyvensime kartu ir „sąmoningai išsiskirsime“, kaip sako Gwyneth Paltrow! Norėjome, kad išsiskyrimas būtų švelnus perėjimas mūsų dviem ketverių ir septynerių metų berniukams“, – pasakojo Laura.

REKLAMA
REKLAMA

Pora nusprendė ne tik pasidalinti pareigomis, bet ir išbandyti bendro gyvenimo po skyrybų modelį, kuris padėtų jiems pasiruošti naujai kasdienybei.

Šeimos taisyklės, kurios padėjo išgyventi kartu po skyrybų

Jokių šeimyninių vakarienių – tik ypatingomis progomis

Laura sako, kad vienas svarbiausių dalykų buvo aiškiai atskirti kasdienį gyvenimą nuo buvusios šeimos rutinos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Taip, mes gyvename po vienu stogu, bet tai nereiškia, kad visada esame kartu. Mes nebedalyvaujame bendrose vakarienėse. Laimei, gyvename gana dideliuose namuose, todėl mums tai pavyksta – turime atskiras lovas, atskiras darbo vietas ir tiesiog stengiamės, kad nebūtume vienas kito erdvėse.

Atsižvelgdami į tai, neorganizuojame šeimyninių vakarienių, nes to nedarysime, kai nebegyvensime kartu – geriau, kad berniukai priprastų dabar. Tėvo dieną ar gimtadienius švenčiame kartu vakarieniaudami, bet tai ir viskas“, – sako ji.

REKLAMA

Griežtos ribos, kai kalbama apie pasimatymus

„Mes tikrai turime taisyklę, kad tarp mūsų dviejų nėra sekso. Kalbant apie pasimatymus, su tuo susidūrėme anksti. Jis iš karto pradėjo susitikinėti, o mes priėmėme sprendimą nesivesti kitų žmonių į šiuos namus“, – sako Laura.

Vaikų globos tvarką išbandė dar gyvendami kartu

Laura ir jos buvęs vyras suprato, kad vaikų auklėjimas po skyrybų bus vienas iš sudėtingiausių aspektų, todėl pasirinko pereinamąjį laikotarpį.

REKLAMA

„Žinojome, kad prireiks laiko išsiaiškinti, kaip tai padaryti taip, kad mums būtų geriausia. Ir tai buvo viena iš priežasčių toliau gyventi kartu, nes mums abiem reikėjo laiko apdoroti ir išmokti, kaip bendrai auklėti vaikus.

Mes jau žinome, kaip norime, kad atrodytų mūsų susitarimas dėl globos – taigi, turėdami tai kaip pagrindą, tai darėme namuose. Aš būsiu pagrindinė globėja savo dienomis (mamytės dienomis), o jis bus toks pat savo dienomis (tėčio dienomis).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prie to reikia priprasti! Prisimenu kelis pirmuosius trečiadienius, kai buvo „tėčio diena“, jaučiausi pasimetusi. Bet dabar pradėjau laukti tų dienų ir suprasti, kas aš esu, kai nesu su vaikais“, – sako moteris.

Atviras ir pilietiškas bendravimas – svarbiausia

„Labai svarbu buvo atvirai bendrauti ir būti sąžiningiems. Būtent dėl šių taisyklių mes kalbėjomės vienas su kitu ir supratome, kokie nepatogūs buvo šeimyniniai pietūs po išsiskyrimo, ir nusprendėme jų nebedaryti“, – dalijasi moteris.

REKLAMA

Anot jos, jie taip pat moko vienas kitą naujų dalykų.

„Mūsų santykiuose aš buvau ta, kuri nešė pinigus, o jis juos tvarkė, nes tai nėra mano stiprioji pusė. Dabar jis moko mane, kaip naudotis skaičiuoklėmis ir apmokėti sąskaitas“, – atskleidžia Laura.

Moteris atvira – toks sprendimas reikalauja daug emocinės brandos ir saugios aplinkos. Ji pabrėžia, kad tokia situacija tinka ne kiekvienai porai, ypač jei buvo smurtas ar stipri priešprieša:

REKLAMA

„Jei būtų buvę piktnaudžiavimo ar ko nors itin aštraus, toks būdas nesuveiktų ir nerekomenduočiau to daryti visiems. Tiesiog žinau, kad mano šeimai tai buvo geriausias sprendimas.“

Kaip viską paaiškinti vaikams?

Vienas svarbiausių Lauros rūpesčių buvo, kaip apie skyrybas kalbėti su vaikais. Ji sako, kad stengėsi būti kuo nuoširdesnė ir paprastesnė:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jūs labai lengvai išmokstate pateikti sutrumpintą scenarijų. O vaikai mėgsta užduoti papildomus klausimus. Mes tiesiog stengiamės būti kuo nuoširdesni ir per daug sudėtingai visko neaiškinti.“

„Žinoma, skirtingomis aplinkybėmis tai labai skiriasi. Mūsų vaikai tokie maži, kad turėjome galimybę neskubėti, sugalvoti tvarką ir tada jiems papasakoti. Išgyvenant visa tai kartu jaučiu, kad berniukams tai suteikė sklandesnį perėjimą. Visai neseniai jiems pasakėme, kad greitai nebegyvensime po vienu stogu, ir tai buvo sunku“, – sako ji.

REKLAMA

Vis tik, nors toks modelis po skyrybų gali atrodyti neįprastas, Lauros patirtis rodo, kad sąmoningas, struktūruotas skyrybų procesas gali būti ramesnis ir sveikesnis – tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Jų šeimos taisyklės galbūt taps įkvėpimu ir kitoms poroms, ieškančioms humaniško būdo išeiti iš santykių be nereikalingos sumaišties.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų