Daugiau apie traumas, skausmus ir kuo gali būti naudingas judėjimas sergant įvairiomis ligomis naujienų portalo laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja kineziterapeutas ir asmeninis treneris Paulius Leskauskas.
„Jeigu mes turime nugaros, stuburo išvaržą, mes dar to nežinojome, bet esame namie, atsibudome ryte ir koja nutirpusi. Praėjo dvi dienos, ir, jei vis dar koja yra nutirpusi, reikia kreiptis pagalbos. Tai jau ne mėšlungis, ne nugulėjimas, galimai turime užspaustą nervą, galimai sutrikusią kraujotaką tame regione ir galimai padarysime negrįžtamos žalos. Jei tai yra duriantis skausmas, į koją plintantis skausmas, tai dar nėra indikacija, kad negalima judėti, tai indikacija, kad turite būti atsargūs“, – paaiškina kineziterapeutas.
Pašnekovas atkreipia dėmesį, kad fizinis aktyvumas yra viena iš priemonių sumažinti insulto ir infarkto riziką. O net ir ištikus nelaimei, judesys gali padėti grįžti į įprastą gyvenimą, tiesa, ne visais atvejais.
„Esant mažesniems insultams, pilno atsistatymo galimybė yra, bet esant itin sunkiems atvejams, mes tikėtis pilno atsistatymo net negalime“, – kalbėjo P. Leskauskas.
Svarbu žinoti, kad ne visos treniruotės yra universalios, tarkime, vyresnio amžiaus žmonėms rekomenduojama vengti arba atsargiai imtis intervalinių treniruočių.
Paprastas būdas patikrinti, ar treniruotė tinka
Ar pasirinktas krūvis atitinka žmogaus galimybes, rodo paprastas dalykas: jei kitą dieną raumenis skauda taip, kad sunku vaikščioji, akivaizdu, kad persistengta. Jei žmogus kitą dieną jaučiasi puikiai, vadinasi treniruotę galima kartoti šiek tiek ją sunkinant.
Be to, savijauta po sporto priklauso ir nuo gyvenimo būdo, kurį žmogus pasirinko.
„Priklauso, ką žmogus valgo. Jeigu jis valgo kokybišką maistą, miega gerai, atsistatymas yra geresnis, savaime daugiau treniruočių per savaitę galima sėkmingai įgyvendinti ir nejausti blogų padarinių ar pasekmių. Tuo metu, jei žmogus nesugeba susidėlioti savo atsistatymo, daugiau treniruočių nei 1-2 nereikėtų užsibrėžti, nes tai bus kelias į nelaimę“, – apibendrino P. Leskauskas.
Daugiau apie sporto ir fizinio aktyvumo naudą, ką svarbu žinoti sergantiems įvairiomis ligomis, sužinokite naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“, kurią rasite straipsnio pradžioje.
„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą trečiadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.







































































































