Kai kraujo krešulys įstringa giliai venose, kojos gali įgauti mėlyną, violetinį arba raudoną atspalvį, rašo express.co.uk.
Yra dviejų tipų kraujo krešuliai, ir kiekvienas iš jų kelia riziką. Emboliniai kraujo krešuliai lieka nejudrūs, jie blokuoja kraujo tekėjimą venoje, o trombų krešuliai atsilaisvina ir nukeliauja į kitas kūno dalis.
Simptomai dažnai koncentruojasi kojose
Abi būklės yra žalos patirtos dėl operacijos, traumos ar uždegimo, rezultatas. Giliai venų viduje susiformavusių kraujo krešulių simptomai dažnai koncentruojasi kojose. Tai gali sukelti subtilius galūnės spalvos pokyčius, nes sustoja kraujotaka.
Sveikatos platforma „Blood Clot Recovery“ paaiškina, kad „odos spalvos pokyčiai, tokie kaip blyški, raudona, mėlyna arba violetinė“, gali rodyti giliųjų venų trombozę.
Kai rankos ar kojos įgauna raudoną arba mėlyną atspalvį, jos taip pat gali niežėti, priduria „WebMD“. Sveikatos įstaiga tęsia: „Krešumui padidėjus, gali būti juntamas skausmas, svyruojantis nuo buko iki stipraus. Galite pastebėti, kad skausmas pulsuoja kojoje, pilve ar net rankoje“.
Gali atsirasti stiprus kosulys
Kai krešulys atsilaisvina kojose ir pradeda judėti į plaučius, pacientams gali pasunkėti kvėpavimas ir atsirasti stiprus kosulys. Tai atsitinka, kai labai sumažėja kraujo tekėjimas per plaučius, o tai savo ruožtu sumažina kraujo tekėjimą į kaimyninius organus.
Kartais pacientai gali atsikosėti krauju arba jausti skausmą krūtinėje ir galvos svaigimą, dėl ko reikia apsilankyti skubios pagalbos skyriuje. Negydoma būklė gali sukelti drastišką kraujospūdžio sumažėjimą arba staigią mirtį.z
Kaip išvengti giliųjų venų trombozės
Pasak „Harward Healthlood“ kraujas, cirkuliuojantis į kojas ir pėdas, turi tekėti prieš gravitaciją, grįždamas į širdį. Jie teigia:
„Viskas, kas sulėtina kraujo tekėjimą rankose ir kojose, gali padėti kraujo krešulio susidarymui. Tai gali būti dėl sugipsuotos rankos ar kojos, ilgo sėdėjimo bei priverstinio lovos režimo“.
Giliųjų venų trombozės priežastys gali būti genetiniai sutrikimai ir vėžys. Kadangi kraujotakos stagnacija skatina krešulių susidarymą, norint išvengti šios rizikos, būtina daugiau judėti.
„Mayo Clinic“ paaiškina: „Jei jums buvo atlikta operacija arba dėl kitų priežasčių buvo nustatytas lovos režimas, pasistenkite kuo greičiau pajudėti.
Jei kurį laiką sėdite, nesukryžiuokite kojų, nes tai gali blokuoti kraujotaką. Jei keliaujate ilgą atstumą automobiliu, sustokite maždaug kas valandą ir pasivaikščiokite“.